KOYBA, ΜΑΪΑΜΙ Ή ΝΤΟΥΜΠΑΊ-ΜΑΛΔΙΒΕΣ...ΒΟΗΘΕΙΑ

Samion

Member
Μηνύματα
10.401
Likes
9.333
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μας εκλεισε εισιτηρια Αθηνα-Μαϊαμι (1 μετεπιβιβαση Ιταλια) και απευθειας πτηση Νεα Υορκη-Αθηνα.......ΣΥΝΟΛΟ 740 ΕΥΡΩ...καλο deal θελω να πιστευω.....
να σε στενοχωρήσω? κακιστο αποδεικνύεται το deal...
σήμερα πωλείται το ίδιο 592 ευρώ...
http://www.travelstories.gr/%F0%F1%...-alitalia-15%25-promo-weekend.html#post426022
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Οσο βρισκεστε στο Μιαμι, αν προλαβετε να κανετε και μια εκδρομη στα Everglades..εγω δεν προλαβα και φυσικα το εχω μετανιωσει!!

Και μερικα tips για διασκεδαση, για φαγητο στο Joes Stone Crab, καφε στο News Cafe και ποτο στο Delano.

Καλη διασκεδαση!!
Σου αρεσε γενικα Polly;

παντως νεα υορκη δεν θα προλαβετε να δειτε και πολλα.4 μερες ειναι λιγες. το καλο ειναι οτι περπατιεται ως επι το πλειστον.αλλα ειναι απαιχτη!!!!!εμεινα 15 μερες περσι σε συγγενικο σπιτι στο λονγκ αιλαντ και εζησα το ονειρο μου!εχει το κατι αλλο η νεα υορκη.καταρχην οτι εβλεπες σε ταινιες τοοοοοοοσα χρονια τωρα ειναι εκει μπροστα σου και στεκεσαι σαν χανος και κοιτας ακινητος.ταιμσ σκουεαρ,αγαλμα ελευθεριας,ο κλασσικος σταθμος των τρενων με το μεγαλο ρολοι,το παρκο,γουολ στρεετ με χιλιαδες χρηματιστες να τρεχουν απο δω και απο κει κλπ.αμερικανιες βεβαια αλλα ειναι σαν να μπαινεις σε ταινια.μαιαμι απο φιλη που πηγε δεν ακουσα και τα καλυτερα.εχει εγκληματικοτητα,να προσεχετε!και πολυ βρωμια.καμια σχεση με οτι ξερουμε για παραλιες με ημιγυμνα μοντελα να κανουν ρολερ και γουιντσερφερ με φετες κοιλιακους να παλευουν με τα κυματα.τωρα βεβαια αν δεν το δω με τα ματια μου δεν μπορω να σου πω με σιγουρια.αλλα νεα υορκη σου λεω θα πας και θα ξαναπας!!
Εχω ενα φιλαρακι στο Μαϊαμι και γι αυτο το επιλεξαμε...αλλωστε και το εισιτηριο 90 ευρω δεν ειναι τραγικο...να δουμε και την Φλοριντα. Μια παρεα Στεφανε που ηταν εκει πριν λιγο καιρο εκατσε 10 μερες και μου ειπε οτι σε 5 μερες τα ειχαν γυρισει ολα...και μαλιστα μου ειπαν (και εφαγα φλασ) οτι στο τελος ψιλοβαρεθηκαν κιολας...ΑΡΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ.....

να σε στενοχωρήσω? κακιστο αποδεικνύεται το deal...
σήμερα πωλείται το ίδιο 592 ευρώ...
http://www.travelstories.gr/%F0%F1%EF%F3%F6%EF%F1%DD%F2-%E1%E5%F1%EF%F0%EF%F1%E9%EA%FE%ED-%E5%E9%F3%E9%F4%E7%F1%DF%F9%ED/39799-alitalia-15%25-promo-weekend.html#post426022
Αμαν ρε Σαιμον επιτηδες το κανεις, ασε με μη με τσιγκλας...τι να κανω και γω...που να ξερω ο ερμος...Πολυ καλη προσφορα...τα εχω ηδη ακυρωσει τα αλλα...καθως τα εκλεισα μεσω ταξιδιωτικου...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΡΧΟΝΤΑ....με εσωσες...
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Τελικα φιλε, δεν ξερω αν ισχυει η προσφορα αυτη για πολλαπλο προορισμο, δεν μπορω να την πληρωσω...μου βγαζει error....ενω μου δινει την τιμη 592...
 

sivotas

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφορνια-Χαβαη
Εξαρταται

Ειμαστε 2 ζευγαρια και λεμε αρχες Σεπτεμβρη να παμε διακοπες....αλλα εχουμε μπερδευτει λιγο...πολλες επιλογες και εχουμε χασει την μπαλα...καταληξαμε λοιπον σε τρεις: Να παμε Κουβα....αλλα αξιζει ή θα δωσουμε ενα καρο λεφτα....και θα μας φαει η βρωμα...
Να παμε Μαϊαμι.....ή ειναι αλλη μια μεγαλουπολη;
Να συνδυασουμε μισες μερες Μαλδιβες και μισες Ντουμπαϊ; Βρηκαμε μια καλη προσφορα....
Ουτε εμεις δεν ξερουμε...καθε ενα εχει τα θετικα του και τα αρνητικα του....Αν εχετε την διαθεση....καθε αποψη ειναι ευπροσδεκτη....

Ευχαριστω εκ των προτερων....
Φιλε μου για Κουβα ειναι ωραια ιδεα αλλα οχι αυτη την εποχη λογω τυφωνων.Μην πατε και χασετε τον χρονο σας στη Βαραδερο.Για μια επισκεψη μονοημερη καλα ειναι.για Αβανα 5 μερες ειναι αρκετες και απο κει και περα διαλεξτε και αλλη μια εβδομαδα προς Σαντιαγκο.
Για Ντουμπαι -Μαλβιδες και αυτο ωραιο ταξιδι αλλα αυτη την εποχη εχει μουσωνες.Προτεινω 5 μερες πρωτα στο Ντουμπαι και αλλες 7-9 μερες στις Μαλδιβες.Πιστεψε με πως δεν θα βαρεθειτε ουτε μια στιγμη παρολο που εχεις τωρα την εντυπωση οτι δεν θα εχεις τι να κανεις.
Το Μαιαμι ειναι δυπλα απο την Αβανα αρα εχει ακριβως τις ιδιες καιρικες συνθηκες.Εκει δεν εχω παει και δεν μπορω να σε βοηθησω.Σιγουρα μετα τον Οκτομβριο και στα τρια μερη ο καιρος θα ειναι στο πλευρο σου!!!!!
 

Polly

Member
Μηνύματα
62
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ/ Γουατεμάλα
Σου αρεσε γενικα Polly;

Εγω περασα παρα πολυ ωραια παντως στο Μιαμι αν και δεν ητανε δικη μου επιλογη αυτος ο προορισμος και δεν ειμαι και τοσο fan των ΗΠΑ! Αν διαλεγα εγω τον προορισμο και οχι η φιλη μου θα πηγαινα σιγουρα Κουβα αλλα και το Μιαμι μου εμεινε αξεχαστο.

Δεν ειναι για παρα πολλες μερες η αληθεια ειναι αλλα εφοσον το εχετε συνδυασει με ΝΥC τοτε ειναι μια χαρα! Εμεις πηγαμε Orlando (Disney), μετα Florida Keys- Key West, και απο εκει οδηγησαμε Μιαμι και μειναμε μονο 3 μερες. Ειχαμε παει αρχες Νοεμβριου απο Αγγλια οπου εριχνε χιονι και ο καιρος στο Μιαμι ητανε τελειος!! 25-28c! Tωρα για Σεπτεμβριο ελπιζω να ειστε τυχεροι γιατι υποτιθεται οτι μεxρι και αρχες Νοεμβριου ειναι hurricane season αλλα ολα αυτα ειναι σχετικα! Οι γονεις μου ειχανε παει Αυγουστο και ουτε καν εβρεξε αλλα εκανε αφορητη ζεστη!

Μειναμε South Beach( φανταζομαι και εσεις εκει θα μεινετε?) - και την βγαλαμε στην παραλια και στην πισινα και εκανα το καλυτερο μαυρισμα που εχο κανει ποτε! Αξιζει γενικως να δεις το Μιαμι αλλα ειναι για μια φορα! και οντως θα δεις το στερεοτυπο που βλεπεις στις ταινειες- rollerscating, καυτα σορτσακια και πολυ γρηγορα αυτοκινητα! Δεν μου φανηκε βρωμικο βεβαια αλλα και εμεις δεν κυκλοφορησαμε πολυ Down Town Miami, οπου ειμαι σιγουρη οτι υπαρχουνε και πολυ επικυνδυνες περιοχες στις οποιες εμεις ευτυχως δεν πηγαμε! Παντως αξιζει να νοικιασετε αυτοκινητο μια μερα και να κανετε καμια βολτα στον 1Α τον αυτοκινητοδρομο και να χαζεψετε τις βιλλες!

Γενικα ειναι ενας fun προορισμος για ξεκουραση, καλοπεραση και shopping! Πολιτιστικες δραστηριοτητες θα κανετε στην ΝΥ-προετοιμαστειτε για μεγαλο ξεπατωμα στα μουσεια και τα αξιοθεατα αλλα και στα μαγαζια!
 

kostasbmw

Member
Μηνύματα
95
Likes
22
εχω παει σε ολους τους προορισμους που αναφερεις
προτεινω το μαιαμι εχει πολυ ενδιαφερον γιατι συνδυαζει ηλιο παραλιες διασκεδαση ψωνια και αρκετες μονοημερες κρουαζιερες σε παραλιες και μερη που δεν παει αυτοκινητο.
αν αντεχει ο προυπολογισμος νοικιαζεις και σκαφος με καπετανιο ο οποιος ξερει τα κατατοπια για μια ωραια μονοημερη.
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Στο Μαιαμι θα μεινουμε south beach, ενω στη Νεα Υορκη, κοντα στην Times....Διαλεξαμε αυτους τους δυο προορισμους καθως συνδυαζουν δυο πτυχες της Αμερικης που θα ηθελα να ζησω, εστω και για τοσο λιγο...αλλωστε για να σου δωθει η ευκαιρια να περασεις τον Ατλαντικο....δεν ειναι και τοσο ευκολο...Πρωτα ο θεος, ελπιζω να περασουμε ομορφα....
 

Skydream

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
ΚΟΥΒΑ

Ειμαστε 2 ζευγαρια και λεμε αρχες Σεπτεμβρη να παμε διακοπες....αλλα εχουμε μπερδευτει λιγο...πολλες επιλογες και εχουμε χασει την μπαλα...καταληξαμε λοιπον σε τρεις: Να παμε Κουβα....αλλα αξιζει ή θα δωσουμε ενα καρο λεφτα....και θα μας φαει η βρωμα...
Να παμε Μαϊαμι.....ή ειναι αλλη μια μεγαλουπολη;
Να συνδυασουμε μισες μερες Μαλδιβες και μισες Ντουμπαϊ; Βρηκαμε μια καλη προσφορα....
Ουτε εμεις δεν ξερουμε...καθε ενα εχει τα θετικα του και τα αρνητικα του....Αν εχετε την διαθεση....καθε αποψη ειναι ευπροσδεκτη....

Ευχαριστω εκ των προτερων....
Για δείτε αυτή τη βίλλα με πισίνα στην Αβάνα... (αν μυρίζει χλώριο θα είναι φυσιολογικό....)
 

Attachments

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Για δείτε αυτή τη βίλλα με πισίνα στην Αβάνα... (αν μυρίζει χλώριο θα είναι φυσιολογικό....)

Εχω απαντησει παραπανω για το τι εννοω βρωμα..εννοωντας μια διαχυτη παρακμη που εχει αυτη η χωρα, σε αλλους αρεσει, σε αλλους οχι...δεν υποτιμησα κανεναν και τιποτα, αλλωστε αν δεν μας ιντρικαριζε σαν χωρα, δεν θα την βαζαμε στις επιλογες μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.229
Μέλη
38.991
Νεότερο μέλος
Boban

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom