Live from... (click and post one photo)

Pel

Member
Μηνύματα
766
Likes
4.121
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Έχεις δίκιο. Το διαφημίζουν ως "το δυτικότερο άκρο της Ευρώπης" και δεν το σκέφτηκα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.565
Έχεις δίκιο. Το διαφημίζουν ως "το δυτικότερο άκρο της Ευρώπης" και δεν το σκέφτηκα!
«Μηδείς αγεωγραφητος εισίτω» λεει η επιγραφή στην είσοδο του φορουμ μας, αλλο τι λενε εκει :p.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.565

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Fisterre, το πιο δυτικό σημείο της Ευρώπης. Στο βάθος Αμερική
View attachment 437896
Συγγνώμη που γίνομαι σπαστική (#2), αλλά το Cabo da Roca στην Πορτογαλία δεν είναι το δυτικότερο σημείο της-ηπειρωτικής-Ευρώπης? Έτσι λέει το πιστοποιητικό που έχω απ την επίσκεψη μου εκεί ( :haha: ) κι ετσι γνώριζα κι από πριν!
 

Pel

Member
Μηνύματα
766
Likes
4.121
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Bρίσκω στη wikipedia ότι υπάρχει και άλλο σημείο ακόμα και στην Ισπανία πιο δυτικά!
Οπότε για να αποκαταστήσω τη διασαυλευθείσα τάξη... είναι ένα από τα δυτικότερα σημεία της Ευρώπης!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.565
Συγγνώμη που γίνομαι σπαστική (#2), αλλά το Cabo da Roca στην Πορτογαλία δεν είναι το δυτικότερο σημείο της-ηπειρωτικής-Ευρώπης? Έτσι λέει το πιστοποιητικό που έχω απ την επίσκεψη μου εκεί ( :haha: ) κι ετσι γνώριζα κι από πριν!
Μη μου πεις οτι πληρωσες για το πιστοποιητικο!
Δες λιγο τη λιθοσφαιρικη πλακα Ευρασιας.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.120
Likes
24.255
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Τι Πατήσια-Παγκράτι, τι Γαλλία-Γερμανία πηγαινέλα. Από σταθερή έδρα οι εξορμήσεις; Στρασβούργο; Περιμένουμε λεπτομέρειες, τον άλλο μήνα κι εμείς εκεί.
Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.
Μέναμε σε ένα χωριό στη Γαλλία (τίποτα το ιδιαίτερο ) και από εκεί κάναμε τις εξορμήσεις μας. Δύο μέρες Αλσατία και δύο μέρες Μέλανα Δρυμό (βορράς νότος )
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.019
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Bρίσκω στη wikipedia ότι υπάρχει και άλλο σημείο ακόμα και στην Ισπανία πιο δυτικά!
Οπότε για να αποκαταστήσω τη διασαυλευθείσα τάξη... είναι ένα από τα δυτικότερα σημεία της Ευρώπης!
Τα γεωγραφικά μήκη των φιναλίστ δείτε. Ή χονδρικά καμιά υδρόγειο σφαίρα της προκοπής.Τι είδους χάρτης να προβάλει με την ίδια ακρίβεια περιοχή από την Ισλανδία μέχρι την Πορτογαλία;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.349
Μέλη
38.972
Νεότερο μέλος
matgal

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom