Lufthansa Lufthansa - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Ας σταματήσει πρώτα τις ατέλειωτες ακυρώσεις κ ας αναβαθμίσει σε άλλη φάση τις καμπίνες.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ψάχνοντας να κλείσω πτήση από Αθήνα για Κολωνία μου έκανε εντύπωση το εξής: δεδομένου ότι δεν υπάρχει απευθείας πτήση, δείχνει στο site της στις επιλογές μετάβασης, εκτός από αεροδρόμια μετεπιβιβασης (π.χ Μόναχο, Φρανκφούρτη, κλπ), και δυνατότητα μετεπιβιβασης σε γρήγορο τρένο για Κολωνία από το αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης με σχετικά χαμηλό ναύλο. Το έχει κάνει κανείς? Αξίζει?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Ψάχνοντας να κλείσω πτήση από Αθήνα για Κολωνία μου έκανε εντύπωση το εξής: δεδομένου ότι δεν υπάρχει απευθείας πτήση, δείχνει στο site της στις επιλογές μετάβασης, εκτός από αεροδρόμια μετεπιβιβασης (π.χ Μόναχο, Φρανκφούρτη, κλπ), και δυνατότητα μετεπιβιβασης σε γρήγορο τρένο για Κολωνία από το αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης με σχετικά χαμηλό ναύλο. Το έχει κάνει κανείς? Αξίζει?
Όχι εγώ προσωπικά, γνωστός μου, δεν είχε κάποιο θέμα.
Η δυνατότητα αυτή υπάρχει χρόνια
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.003
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ψάχνοντας να κλείσω πτήση από Αθήνα για Κολωνία μου έκανε εντύπωση το εξής: δεδομένου ότι δεν υπάρχει απευθείας πτήση, δείχνει στο site της στις επιλογές μετάβασης, εκτός από αεροδρόμια μετεπιβιβασης (π.χ Μόναχο, Φρανκφούρτη, κλπ), και δυνατότητα μετεπιβιβασης σε γρήγορο τρένο για Κολωνία από το αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης με σχετικά χαμηλό ναύλο. Το έχει κάνει κανείς? Αξίζει?
Ναι, το έχω κάνει (μερικές φορές, προ δεκαετίας). Δεν αξίζει τιποτα παραπανω περα από το ότι σε πάει στον προορισμό σου (σταματάει και στη Βόννη).

Απευθείας πτήσεις για Κολωνία υπάρχουν (Aegean, και δε θυμάμαι αν πετάει ακομα και η Germanwings).
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Απευθείας πτήσεις για Κολωνία υπάρχουν (Aegean, και δε θυμάμαι αν πετάει ακομα και η Germanwings).
Για τον ερχόμενο Νοέμβριο που κοιτάζω δείχνει ότι έχει σταματήσει η Germanwings (σταματά τέλη Οκτωβρίου για την ακρίβεια), ενώ η Aegean έχει - από κοντινά αεροδρόμια- για Ντίσελντορφ (ήδη πάνω από 300 ευρώ με επιστροφή) και Φρανκφούρτη
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Τελικά κατάφερα κ βρήκα με 145 ευρώ πήγαινε- έλα συνδυασμό Lufthansa και Lufthansa Rail (υψηλής ταχύτητας τρένο) για Αθήνα- Φρανκφούρτη- Κολωνία. Νομίζω καθόλου άσχημα, δεδομένου ότι το Φρανκφούρτη- Κολωνία από μόνο του με το γρήγορο τρένο έχει από 60 ευρώ και πάνω one- way
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Πετάω σε μια ώρα για Φρανκφούρτη από Αθήνα. Μετά είχα κονεξιον για Λουξεμβούργο. Μόλις μου ήρθε μήνυμα από τη Λουφτχανσα ότι η πτήση για Λουξεμβούργο ακυρώθηκε (πιο τελευταία στιγμή μπορούσαν)
Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; Μπορώ να το ακυρώσω όλο το εισιτήριο; Είμαι υποχρεωμένη να πετάξω ως Φρανκφούρτη;

Edit: βρεθηκε θεση σε πτηση μεσω Μοναχου κ ετσι ολα καλα. Στην αρχη με ειχαν βαλει να φτανω αυριο αλλα αυτο δεν θα ειχε νοημα μιας κ Κυριακη γυρναω.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom