Madonna σου ευχομαι πολλες τουμπες στο ΟΑΚΑ!!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
Tο τί μουσική ακούει ο καθένας μας είναι θέμα προσωπικό... δεν μπορεί κανείς να το κρίνει και κυρίως να το αποδοκιμάζει.Σαφέστατα άλλοι ακούν ποπ, ροκ....κλασσική, αραβική, panpipes και πάει λέγοντας.Αυτό που θα θελα να σχολιάσω εγώ με καλή διάθεση είναι το αντίτιμο του εισιτηρίου.Θεωρώ πχ προσιτό το εισiτήριο των 35 ευρώ γαι να ακούσει κανείς "ζωντανά" τον Zbigniew Preisner που κουβάλησε βασικούς μουσικούς δικούς τους, που στο πακέτο έχεις και τη συμφωνική ορχρήστρα συν τους χωροδούς και βρίσκεσαι σε άλλη διάσταση ακούγοντάς τις μελωδίες του...........και απαράδεκτα ακριβό το εισιτήριο πχ για τη μαντόνα .Και οι δύο(ο καθένας στο είδος του), είναι πολλά χρόνια και έχουν καταξιωθεί.
Αυτά!
Mpiftex δεν πάρχει θέμα φρίκης σε ό,τι αφορά τη μουσική....ο καθένας ακούει εκείνη τη μουσική που τον ταξιδεύει και ακουμπά το συναίσθημά του και δε χρειάζεται να πείσει και να πειστεί για κάτι.Δεν μπορεί πχ ο Mr ή ή Mrs να ισοπεδώνει τον άλλο επειδή τυχαίνει να χει διαφορετικά ακούσματα. Έχω βιώσει την απόρριψη σε ό,τι αφορά τις μουσικές μου προτιμήσεις από πολύ δικά μου πρόσωπα, πραξη άκρως "φασιστική".
Έχω δίκιο για δεν έχω?
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Mpiftex δεν πάρχει θέμα φρίκης σε ό,τι αφορά τη μουσική....ο καθένας ακούει εκείνη τη μουσική που τον ταξιδεύει και ακουμπά το συναίσθημά του και δε χρειάζεται να πείσει και να πειστεί για κάτι.
Ε μα σιγά μη φρικάρουμε για το τι μουσική γουστάρει ο άλλος!! Η renata για να κατευνάσει τα πνεύματα έκανε το σχόλιο αυτό και εγώ απλά το συνέχισα. Ούτε η renata είναι υποχρεωμένη να μας πει τις μουσικές που ακούει ούτε είναι κανείς εδώ για να κρίνει τις προτιμήσεις του άλλου! Χαλαρή κουβεντούλα και πλακίτσα κάνουμε σε ένα καμένο θέμα (κατα τη γνώμη μου) στο οποίο ανάψαν τα αίματα χωρίς λόγο!
 

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
Ε μα σιγά μη φρικάρουμε για το τι μουσική γουστάρει ο άλλος!! Η renata για να κατευνάσει τα πνεύματα έκανε το σχόλιο αυτό και εγώ απλά το συνέχισα. Ούτε η renata είναι υποχρεωμένη να μας πει τις μουσικές που ακούει ούτε είναι κανείς εδώ για να κρίνει τις προτιμήσεις του άλλου! Χαλαρή κουβεντούλα και πλακίτσα κάνουμε σε ένα καμένο θέμα (κατα τη γνώμη μου) στο οποίο ανάψαν τα αίματα χωρίς λόγο!

Mpiftex sorry.:(..οπου mpiftex βάλε renata...με μπερδεψαν τα μηνύματα.Αυτό που θελα να πω, αλλά μάλλον το εξέφρασα λάθος είναι ότι για τα μουσικά ακούσματά του ο καθένας δεν πρέπει να αιθάνεται περιέργα και άβολα ακόμη κιαν είναι μη συνηθισμένα.Μπορεί μεταξύ μας να κάνουμε χιούμορ αλλά υπάρχει και η πραγματική διάσταση του θέματος.Αυτά.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Εισακούονται οι παρακλήσεις;
Πιθανή βροχή προβλέπουν οι μετεωρολόγοι για το Σαββατόβραδο.
Άρα η μεσήλικας και βάλε, κινδυνεύει με πολλές τούμπες και το πάει για αναβολή.
Να φέρναμε τη Σακίρα στη θέση της ; Αυτή και να πέσει εχει πιθανότητες να ξανασηκωθεί.:D
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ε τώρα μας προκαλείς!! Ποιος θα ρωτήσει, ποιος θα ρωτήσει;;; :lol:
τίποτα το ιδιαίτερο βρέ :roll:
ακούω electronica -deep house -progressive -hard rock και επίσης λατρεύω την κλασσική .
απο ελληνικα μονο χατζηδάκη και έντεχνο .
ευχαριστώ πολύ .:p
 

mariashaki

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
οπου με βγαλει ο δρομος..
Ταξίδι-Όνειρο
λατινικη αμερικη
xα χα vagantos σωστα τα λες!Γρια γυναικα θα παθει καμια εξαρθρωση!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Tο τί μουσική ακούει ο καθένας μας είναι θέμα προσωπικό... δεν ?
βρέ ephi το ίδιο πράγμα λέω !!! δεν πιστεύω να παραξηγήθηκα !!!:roll: λλες!!!
εχω βιώσει και εγώ ρατσισμο για την μουσική που ακούω αλλα δεν με νοιάζει !!! ακόμα και για την θεά μαντόνα δεν λεω τίποτα απλά εμενα δεν μου πάει !!!
κορίτσι ,στην θεσαλονίκη ειστε πολύ προχωρημένοι σε μουσικά ακούσματα ,και τα παμπάκια σας δεν παίζονται !!!
προχωράμε !!!!:p
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Εγώ πάντως θα έδινα πολύ άνετα τα 80 και 100 Ευρώ για να την ακούσω να τραγουδάει live το "La Isla Bonita"

και το "Like a Virgin"
 
Last edited by a moderator:

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εγώ πάντως θα έδινα πολύ άνετα τα 80 και 100 Ευρώ για να την ακούσω να τραγουδάει live το "La Isla Bonita"

και το "Like a Virgin"
θα στο πώ εγώ το λέω καλύτερα ...και απο χορευτικά ...κορυφή !!!!
τσάμπα !!!!:clap:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αν και δεν ασχολούμαι διόλου με το θέμα, θα πω ότι το Like a virgin ξυπνά σε μας τους περίπου σαραντάριδες ρίγη συγκίνησης... Το συγκεκριμένο βιντεοκλίπ της κυρίας Τσικόνε είναι η επιτομή του βίντεοκλιπ... το σκοτεινό αντικείμενο του πόθου στη Βενετία ... Θα μου επιτρέψετε να την θυμάμαι έτσι, όπως πρέπει, να την κουβαλάω στα άσπρα και να την ξαπλώνω στο κρεβάτι σε ένα παλάτσο με θέα το κανάλε γκράντε.... Καλή διασκέδαση σε όλους αύριο...εγώ θα μείνω με τις αναμνήσεις μου...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom