Musica Latina!

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.576
Likes
8.276
Συναυλία της Luz Casal

Για όσους ενδιαφέρονται.........

"Η μεγάλη Ισπανίδα ντίβα και μούσα του Πέδρο Αλμαδοβάρ, τραγουδάει για τον έρωτα και τη ζωή στο Μέγαρο Μουσικής" 28/03/2009 (τιμή εισητηρίου από 35?)


 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.979
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
ακομα καταζητειται το flor y espina..οποιος το βρει παρακαλειται να ποσταρει λινκ :lol: θελω να το ακουσω και δεν το βρισκω πουθενα!

Βρεθηκε το "Mi flor y mi espina":clap:
Ευχαριστω τη mariadegrecia για την ευγενικη χορηγια του τραγουδιου , αλλα απο οταν το εστειλε το ακουω συνεχεια :haha: θα παθω τιποτα..κριμα που δεν υπαρχει στο youtube να το ποσταρω :roll:
Συνεχιζω ομως με το τραγουδι απο την ταινια Mambo Kings "La bella Maria de mi amor"
 
Last edited by a moderator:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ζωη , τι ωραια εκπληξη ηταν αυτη ...
τρελλαινομαι για το Mambo Kings ,ασε που μου αρεσει πολυ ο Αρμαν Ασσαντε ειδικα σε αυτη τη ταινια ... νασαι καλα ,μου εφτειαξες το απογευμα μου και ειμαι και στη δουλεια κυριακατικα ...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.979
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι Κικι φοβερη ταινια , την εχω δει πολλες φορες και επισης πιστευω οτι την παρασταση κλεβει ο Αρμαντ..ακομα και διπλα στον Μπαντερας ξεχωριζει με ευκολια!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.979
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Απο την ταινια 'Baila Conmigo' ταινια με πολλη σαλσα!
Chayanne & Vanessa Williams 'Refugio de amor'
 
Last edited by a moderator:

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
go2dbeach με το la vida es un carnaval με γυρισες στον παρελθον, καπου εκει στην perugia που ειχα ενα φιλο dj απο την Βενεζουελα και το επαιζε συνεχεια αυτο το τραγουδακι..

και εμενα μου αρεσει πολυ πολυ η bachata.. ενα τραγουδι που μου αρεσει και που μεχρι στιγμης νομιζω δεν αναφερατε ειναι το Lamento Boliviano.
εχω αρχισει ηδη να με φανταζομαι να το χορευω στο Μεξικο με τους μεξικανους!!

και ενα αλλο που μου αρεσει παρα παρα παρα πολυ ειναι το Aire - Mecano
κατα την γνωμη μου εχει πολυ ωραια φωνη αυτη η κοπελα!!

υπαρχουν αλλα δυο τραγουδια ισπανικα - λατιονοαμερικανικα (δεν ξερω!)που τα ψαχνω χρονια και δεν μπορω να τα βρω. δεν ξερω ουτε τιτλο, ουτε ποιος τα τραγουδαει. . αλλα που θα παει . ψαξε ψαξε .. ακουσα ολες τις προηγουμενες μουσικες προτασεις αλλα δεν ηταν πουθενα!!
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.979
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Η bachata και τα μπολερο φαινεται οτι ειναι απο τα αγαπημενα ολων μας :) τα τραγουδια που προτεινεις νεραιδα δεν τα βαλαμε γιατι δεν τα ξεραμε μαλλον! Απ'οτι διαβασα στο bachateros.com , οι Toque D keda ειναι νεο γκρουπ (2005) απο το Μαιαμι.

Στο Μεχικο θα περασεις τελεια..θα ειναι το ταξιδι με το καλυτερο σαουντρακ :lol: Τα τραγουδια που ψαχνεις για πες κανενα στιχο μπας και τα ξερουμε..

Νεραιδα το 'la vida es un carnava' ειναι υμνος και η Celia θεα για τους απανταχου σαλσερος.
Απο τους αντρες salseros εν ζωη ξεχωριζω τον Marc Anthony και ιδου τι εγινε σε συναυλια του στο Σαντο Ντομινγκο! Μακαρι να ημουνα κι εγω εκει μεσα!!

Marc Anthony 'Te conozco bien' en vivo de SDG:
 
Last edited by a moderator:

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Τα τραγουδια που ψαχνεις για πες κανενα στιχο μπας και τα ξερουμε..
go2dbeach επειδη δεν ξερω ισπανικα δεν ξερω καποιον στιχο, αν ηξερα καποιο στιχο θα τα ειχα βρει αλλωστε. ξερω μονο την μελωδια αρα μονο απο κοντα θα μπορουσε καποιος να βοηθησει.το μονο που μας μενει ειναι να κανονησουμε μια βραδια λατιν στο ενζο ή στο φουεγκο. ..
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.979
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Στο ενζο πηγαινα τακτικα , τωρα εχω καιρο να παω...κατι θα κανονισουμε οι λατινολατρες. Ειδικα αν προκειται να μας τραγουδησεις νεραιδα!:lol:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.576
Likes
8.276
Στο ενζο πηγαινα τακτικα , τωρα εχω καιρο να παω...κατι θα κανονισουμε οι λατινολατρες. Ειδικα αν προκειται να μας τραγουδησεις νεραιδα!:lol:
Αχ βρε go2dbeach! Λες να έχουμε κάνει μαθήματα latin παρέα στο enzo?:)
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Πάντως να ξέρετε ότι είμαι πολύ θυμωμένη μαζί σας και ειδικά με την go2dbeach. Εκεί που άκουγα ήσυχα ήσυχα τα κουβανέζικα μου και όλα όσα ακούει ένας αρχάριος λατινολάτρης, άρχισε να ποστάρει bachata -ε, έκτοτε, μου δημιουργήθηκε εμμονή! :mad:

ΥΓ. μην κοιτατε που δεν ποστάρω... έχω ακόμα πολλά να μάθω πρώτα... :xalara:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.576
Likes
8.276
Πάντως να ξέρετε ότι είμαι πολύ θυμωμένη μαζί σας και ειδικά με την go2dbeach. Εκεί που άκουγα ήσυχα ήσυχα τα κουβανέζικα μου και όλα όσα ακούει ένας αρχάριος λατινολάτρης, άρχισε να ποστάρει bachata -ε, έκτοτε, μου δημιουργήθηκε εμμονή! :mad:

ΥΓ. μην κοιτατε που δεν ποστάρω... έχω ακόμα πολλά να μάθω πρώτα... :xalara:
Έτσι είναι! Η bachata σε ταξιδεύει.....και που να την ακούσεις ένα βράδυ με φεγγάρι σε μία παραλία του Δομήνικου.....αααααχ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.249
Μέλη
38.969
Νεότερο μέλος
Angeloti55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom