OΣΕ, το φαινόμενο :-(

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Η frecciabianca ειναι εκπληκτικο τραινο, το εχω ταξιδεψει στην Ιταλια, αθορυβο με πολυ ωραια καθισματα, τραπεζακια, πριζες κλπ. Βεβαια προαπαιτουμενο για να ερθει εδω ειναι να ολοκληρωθει σε ολη τη διαδρομη η ηλεκτροκινηση καθως ειναι αμιγως ηλεκτροκινητο τραινο.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Μία ευχάριστη είδηση,
Το ιταλικό "Λευκό βέλος" στο Αθήνα Θεσσαλονίκη!
Να το δούμε πρώτα και μετά θα το πιστέψουμε;) Και να δούμε και την τιμή που θα πουλήσουν το εισιτήριο για το συγκεκριμένο τρένο. Όταν αυτή τη στιγμή το εισιτήριο έχει 69 ευρώ με επιστροφή, πόσο θα πουλήσουν το γρήγορο;;;
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Ναι, δεν υπαρχουν πια τα 9αρια. Ειπαν πως θα επανεξετασουν την τιμολογιακη πολιτικη. Φανταζομαι εννοουν ενα ευρωπαικο μοντελο του τυπου φθηνα εισιτηρια νωρις, ακριβα αργα.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Να το δούμε πρώτα και μετά θα το πιστέψουμε;) Και να δούμε και την τιμή που θα πουλήσουν το εισιτήριο για το συγκεκριμένο τρένο. Όταν αυτή τη στιγμή το εισιτήριο έχει 69 ευρώ με επιστροφή, πόσο θα πουλήσουν το γρήγορο;;;
72.7 ευρώ μου βγάζει εμένα το εισιτήριο μετά επιστροφής για Θεσσαλονίκη-Αθήνα.
(Τον Μάρτιο είχα κάνει αυτό το ταξίδι με 18 ευρώ:( )
 
Last edited:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Η διαίσθηση μου λέει ότι θα αργήσουμε αρκετά ακόμη μέχρι να δούμε σιδηροδρομικές υπηρεσίες ευρωπαϊκών προδιαγραφών! Είτε αφορούν τις τιμές, είτε αφορούν τους χρόνους, είτε αφορούν τις αμαξοστοιχίες!
Μακάρι να διαψευστω από τους Ιταλούς!
Θα είχε ενδιαφέρον να μαθαίναμε από τους Ιταλούς σε πόση ώρα κάνουν αυτά τα ...βέλη, κόκκινα, άσπρα, αντίστοιχες αποστάσεις εκεί με τι τιμές.
Φαντάζομαι κι εκεί, άλλη τιμή όταν αγοράζεις το εισιτήριο 2 η 3 μήνες πριν, κι άλλη τιμή όταν το αγοράζεις 2 η 3 μέρες πριν!
 
Last edited:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Θα είχε ενδιαφέρον να μαθαίναμε από τους Ιταλούς σε πόση ώρα κάνουν αυτά τα ...βέλη, κόκκινα, άσπρα, αντίστοιχες αποστάσεις εκεί με τι τιμές.
https://www.rome2rio.com/s/Milan/Rome Ο μισός χρόνος, έως και διπλάσιες τιμές.
άλλη τιμή όταν το αγοράζεις 2 η 3 μέρες πριν!
Διπλάσια σχεδόν.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom