Off-topic - The Religion Section (Αυστηρά θρησκευτικό)

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αυτά να τα διαβάζουν όσοι μιλάνε για ορθόδοξους ταλιμπάν και μουλάδες...
Δεν έχει να κάνει με το ποια θρησκεία είναι πιο γελοία από την άλλη,αλλά με την γελοιότητα των θρησκειών καθαυτή.
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Ο Βαξεβάνης είναι σαν το Bono. Ό,τι και να πει ή κάνει θα παραμένει πάντα ενοχλητικός.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
Σχολίαζε ένας συνάδελφος δυστυχώς,"να ήταν στη Σαουδική Αραβία θα του έκοβαν τα χέρια και εδώ διαμαρτύρονται που το συνέλαβαν,στην κρεμάλα έπρεπε να τον στείλουν".

Η αστυνομία εκτελεί εντολες χ.α και ο κόσμος ευκολότερα θα κατέβαινε στους δρόμους για τα θρησκευτικά στα σχολεία παρά για τους μισθούς πείνας.

Υπάρχει ελπίδα,όπως υπήρχαν λεφτά και τώρα υπάρχουν ρήτρες!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Επειδή το είχα χάσει τις προηγούμενες ημέρες, το τόπικ αυτό είναι μόνο για τον Παστίτσιο ή και για την ταινία για το Μωάμεθ κλπ;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.532
Επειδή το είχα χάσει τις προηγούμενες ημέρες, το τόπικ αυτό είναι μόνο για τον Παστίτσιο ή και για την ταινία για το Μωάμεθ κλπ;
Πρόσεξε μόνο γιατί παραμονεύουν οι Ταλιμπάν.....αυτοί δεν αστειεύονται...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.074
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Επειδή το είχα χάσει τις προηγούμενες ημέρες, το τόπικ αυτό είναι μόνο για τον Παστίτσιο ή και για την ταινία για το Μωάμεθ κλπ;
To θέμα είναι αυστηρά θρησκευτικό άρα περιλαμβάνει τα πάντα. Συνηθίζεται όμως τα εγχώρια τρολ να κοροιδεύουν μόνο την χριστιανορθόδοξους γιατί αν τα βάλουν με τους μουσουλμάνους θα τους πούνε ρατσιστές.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πρόσεξε μόνο γιατί παραμονεύουν οι Ταλιμπάν.....αυτοί δεν αστειεύονται...
Φυλάω πισινή! Δεν παίζουμε με αυτά :)

Απλώς διάβασα αυτό και το βρήκα ενδιαφέρον

“The Satanic Verses,” the Fatwa, and a Life Changed : The New Yorker

Πάντως κάθε φορά με ξενίζει να κοιτάω αφενός το ημερολόγιο, να τσεκάρω ότι όντως έχουμε 2012, μετά να ξαναδιαβάζω ιστορίες θρησκευτικού παροξυσμού, μετά να ξανατσεκάρω το 2012. Πφφ.

ΛΙΓΗ ΠΑΙΔΕΙΑ, κανένα ζάναξ και όλα θα πάνε καλά
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
To θέμα είναι αυστηρά θρησκευτικό άρα περιλαμβάνει τα πάντα. Συνηθίζεται όμως τα εγχώρια τρολ να κοροιδεύουν μόνο την χριστιανορθόδοξους γιατί αν τα βάλουν με τους μουσουλμάνους θα τους πούνε ρατσιστές.
Μπαίνω στην μάχη καθυστερημένα μεν αλλά σαν χρυσή εφεδρεία δε για να συντηρήσω το θέμα...

Με δυο κουβέντες...

Τα πράγματα στην Ορθόδοξη Ελληνική Τζαμαχιρία έχουν ξεφύγει... δεν φτάνει που πληρώνουμε σαν δημόσιους υπαλλήλους όλον αυτό τον εσμό των παπάδων χωρίς να ερωτηθούμε, μας κατσικώνονται κι από πάνω... και εξηγούμαι... το χιουμοράκι του Παστίτσιου είναι πέρα από το γούστου μου, το βρίσκω ιδιαίτερα φτηνό, αλλά ως εκεί... όσο αδιάφορο μου είναι το ηλίθιο χιούμορ του κάθε βλάκα, που νομίζει ότι πουλάει πνεύμα, τόσο έξαλλο με κάνει το να διώκεται γιαυτό... είχα ο αφελής την εντύπωση ότι υπάρχει δημοκρατία στην Ελλάδα... μα τι αφελής... οι δικαστικές αρχές έχουν λύσει όλα τα προβλήματά μας, έχουν δικάσει και καταδικάσει τους κλέφτες και τους εθνικούς μειοδότες που μας κυβερνάνε και πλέον δίνουν εντολές να συλλάβουν τον κάθε βλάκα που ειρωνεύεται έναν παπά που έχει πεθάνει... αλλά τόσο γελοίοι είμαστε... και υπάρχει κόσμος σοβαρός που ασχολείται με τον Παστίτσιο και τον βλάκα που τον σατυρίζει... υπάρχει κράτος, δικαστές και αστυνομία που έχουν βασικό μέλημα να πιάσουν τον τρομοκράτη τον Παστίτσιο... ρε σεις πάτε καλά? είπαμε όμως ένα βηματάκι πίσω από την Ισλαμική Δημοκρατία του Ιράν... καλομελέτα κι έρχεται... το παπαδαριό πιστός και διαχρονικός υπηρέτης του συστήματος, αυτές της δύσκολες ώρες που περνάμε κάνει όπως πάντα στα δύσκολα τουμπεκί ψιλοκομμένο... τέτοιους Παίσιους, Παστίτσιους και Παπίσιους λοιπόν να τους χαίρεστε...

Και μια απάντηση στον North... έχω μιλήσει κατ επανάληψη για την Ισλαμική πανούκλα... έχω ταξιδέψει σε Μουσουλμανικές χώρες και ξέρω το χάλι που επικρατεί εκεί... οι άνθρωποι ποτίζονται πρωί βράδυ το μουσουλμανικό όπιο για να ξεχνάνε τα βάσανά τους... δυστυχώς κάτι τέτοιο με το αντίστοιχο Ορθόδοξο όπιο αρχίζει να συμβαίνει στην χώρα μας... να είσαι σίγουρος λοιπόν αγαπητέ ότι την ίδια αλλεργία που έχω για τους Ορθόδοξους μουτζαχεντίν έχω και για τους Ορίτζιναλ...

Κλείνω με την διαχρονική ρήση του μεγάλου Μπουνιουέλ...
" Παλιά όταν ήμουν νέος όταν έβλεπα την όστια την έφτυνα τώρα λέω απλά πάρτε την από εδώ, βλάπτει σοβαρά την υγεία"
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.301
Μηνύματα
887.222
Μέλη
38.968
Νεότερο μέλος
παρις

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom