pamediakopes, τι δεν εχω πιάσει??

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Επειδή λέω να κάνω ένα ταξίδι φέτος στην Πράγα και ήθελα να έχω το νου μου για φθηνά εισιτήρια, κάθως έβλεπα διάφορα στο pamediakopes.gr είδα τη δυνατότητα που έχεις να αφήσεις mail με τον προορισμό που σε ενδιαφέρει και να σου στέλνει κάθε εβδομάδα το συνδυασμό των καλύτερων δυνατών τιμών.

Ελαβα την προηγούμενη εβδομάδα το πρώτο μαιλ που έλεγε ότι για πτηση τελος γεναρη (δε θυμαμαι συγκεκριμενα) τα εισιτηρια ήταν 123 ευρώ και , φυσικά, απόρησα! Μπαινοντας είδα ότι τα εισιτηρια για αυτές τις ημερομηνίες ξεκινούσαν από 300 ευρώ. Καμία σχεση, δηλαδή!

Σημερα έλαβα το δευτερο μαιλ, το οποιο μού εδινε τις ίδιες τιμές για 22-24/1.Μπηκα παλι στο συστημα και η τιμή ξεκινούσε από 300 πάλι.

Φυσικά, στο κάτω μέρος του μαιλ αναφέρεται το γνωστό σπαστικό παραμυθάκι που βάζουν αυτά τα sites 'βασει αναζητήσεων τελευταίων 48 ωρών από χρηστές κλπ', το οποίο ποτέ δεν κατάλαβα και το οποίο νομίζω ότι γίνεται απλά εσκεμμένα.

Περαν αυτού: Γιατί τέτοια διαφορά στις τιμές? Δεν περιλαμβάνουν τους φόρους? Μήπως βάζουν τιμή για απλή διαδρομή με δύο επιλεγμένες ημερομηνίες και πρέπει απλά να κάνεις την πρόσθεση?

Επίσης, βάσει του ότι οι προτεινόμενες ημερομηνίες είναι πάντα αρκετά κοντινές, δε νομίζω ότι με βοηθάει αυτό το σύστημα στην οργάνωση ενός ταξιδιού.

Τι περίμενα? Ενα 'εξυπνο' εργαλείο που θα έβρισκε κάθε εβδομάδα το φθηνότερο δυνατό συνδυασμό ημερομηνιών μέσα στο έτος, που απέχουν λογικό διάστημα μεταξύ τους.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.402
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
νομίζω ότι αυτό που λες,μπορείς να το κάνεις με το skyscanner.ψάξτο λίγο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.508
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom