Κούβα Road trip ανατολικά της Κούβας & Αβάνα

kstam73

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Νέο μέλος ετοιμάζεται για κούβα..

Καλησπέρα. Νέο μέλος και εγώ και καταρχάς ευχαριστώ για όλες τις πολύ χρήσιμες πληροροφορίες. Ετοιμάζω το ταξίδι μου στην Κούβα-πάω με την κοπέλα μου στις 17 Μαρτίου- και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα. Εχουμε ήδη κλείσει τα εισητηρια με Air Europa Μαδριτη-Αβάνα και Swiss Θεσσαλονίκη-Μαδρίτη. Το θέμα που έχω τώρα έχει να κάνει με την βίζα. Στην πρεσβεία της Κούβας μου ζητήσανε 47 ευρώ το άτομο και φυσικά πρέπει να πληρώσουμε και τo courier(δεν εμπιστεύομαι ΕΛΤΑ γιατι πρέπει να στείλουμε τα πρωτοτυπα διαβατηρια)να στείλουμε τα δικαιολογητικά και να ξαναπλήρωσουμε courier για να παραλάβουμε διαβατήρια και βιζα από/προς θεσσαλονίκη. Ρωτήσαμε διάφορα τουριστικά γραφεία εδώ θεσσαλονίκη και 1 που δέχτηκε να βγάλουν βίζα για μας-γιατί τα άλλα βγάζουν βίζα μόνο αν κλείσεις μαζί τους- μας ζήτησαν 40 ευρώ το άτομο. Στα περισσότερα site τουριστικών γραφείων και φόρουμ οι τιμές για την βίζα παίζουν απο 22 μέχρι 30 ευρώ 'Εχετε υπόψη σας τι ισχύει τελικά?
Τελευταίο που ήθελα να σας ρωτήσω είναι για εμβόλιασμους. Σε κάποια site του εξωτερικού το συνιστούν.'Εσείς τι λέτε? Χρείαζεται? Αν ναί ξέρετε μήπως που μπορώ να βρώ περισσότερες πληροφορίες.
Ευχαριστώ προκαταβολικά..και συγνωμη αν σας κούρασα με το μακρυσκελές μήνυμα..
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
για βιζα περυσι πληρωσα 47 ευρω . Ζω επαρχια και εστειλα οτι χρειαστηκε με κουριερ ,δυστυχως ειναι αρκετά χρηματα, εχεις δικιο.
Εμβολια δεν χρειαζονται .
 

Eleni Zante

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Ταξίδι στην Κούβα!

Καλησπέρα! Ειμαι καινουρια στο σαιτ αυτο και δε ξέρω πώς λειτουργεί!
Διαβασα την ιστορια σου για το ταξίδι στην Κούβα και ήταν ενδιαφέρουσα!
Ο λόγος που στέλνω είναι ότι διάβασα στην ιστορία σου πως αν ταξιδέψει κάποιος προς Κούβα, να σου πει για να στείλεις κάποια πράγματα εκεί! Με χαρά να βοηθήσω σε αυτό εάν γίνεται! Πετάω για Κούβα 30 Ιουλίου! Μένω Αθήνα!
Δε ξέρω πώς επικοινωνούν εδώ πέρα δεν έχω ψάψει ή διαβάσει για το σάιτ, οπότε δίνω το μειλ μου αν θες να επικοινωνήσουμε!
Λέγομαι Ελένη σόρρυ παρολίγο να το ξεχάσω!
Το μέιλ είναι [email protected]
Καλό απόγευμα!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
κανοντας κλικ πανω στο ονομα ΚΙΚΙ θα δεις καποιες επιλογες.απο εκει μπορεις να στειλεις και προσωπικο μηνυμα..καλυτερα να μην δημοσιευεις το email σου...

:)καλο ταξιδι!
 

Eleni Zante

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία! Το είδα μετά η αλήθεια είναι ότι κάνοντας κλικ πάνω στο όνομα μπορώ να στείλω μήνυμα αλλά δε με άφηνε επειδή δεν έχω δημοσιευμένα πολλά μηνύματα εγώ! Πάντως θα ήθελα να βοηθήσω εάν μπορώ, όπως έγραψα εκεί! Άραγε θα διαβάσει το μήνυμα μου; Όσο για το μειλ, το συγκεκριμένο είναι βοηθητικό και δε με πειράζει όποιος και αν το δει!
Ωστόσο ευχαριστώ και πάλι!!!!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
ααα εχεις δικιο!το ειχα ξεχασει αυτο τρομαρα μου!χεχε!

ελπιζω να το δει:)
 

Eleni Zante

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Κική πήρα το μήνυμα ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να δεις την απάντηση από δω!
Εάν μπορέσω να πάρω κάτι μαζί μου για να το αφήσω, θα το κάνω! Αν και πάμε με γκρουπ, μένουμε σε ξενοδοχεία κτλ κτλ!
Καλά ταξίδια!! :D
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
Κική πήρα το μήνυμα ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να δεις την απάντηση από δω!
Εάν μπορέσω να πάρω κάτι μαζί μου για να το αφήσω, θα το κάνω! Αν και πάμε με γκρουπ, μένουμε σε ξενοδοχεία κτλ κτλ!
Καλά ταξίδια!! :D
Ελένη φεύγω στις 20 Ιουλίου για Κούβα , πάω χωρίς γκρούπ και έχω πάρει από την Κική τα πράγματα που θέλει να στείλει στο Trinidad.
Καλό σου ταξίδι :clap:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Σταυρο και Ελένη ευχαριστω πολυ για την προσφορά σας .
Να είσαστε πάντα καλά και να περασετε πολυ όμορφα στη Κούβα (που θα περάσετε , ειναι σίγουρο !! )
 

Eleni Zante

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές Κική! Στο Σταύρο θα έλεγα καλό ταξίδι αλλά αν κατάλαβα καλά, έχει ήδη φύγει! Οπότε καλά ταξίδια σε όλους γενικότερα!!
Προσωπικά ανυπομονώ να φύγω και ευελπιστώ το ταξίδι αυτό να πάει καλά!
Καλό απόγευμα!!!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ελενη πας το κλασσικό 7ημερο με αναχωρηση Σάββατο ;
πόσο σου κοστισε ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.467
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom