Κούβα Road trip ανατολικά της Κούβας & Αβάνα

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
για όποιον ενδιαφέρεται
Σημερα στις 22.00 εχει στη ΝΕΤ "Ρεπορταζ χωρίς σύνορα" με τον Κούλογλου στην Κούβα .

τώρα είδα στη ΝΕΤ οτι πρόκειται να το δείξει απόψε , επιτέλους μετά απο τόσο καιρό ....
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Και εγώ ...που να πάρει ... :(
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
ρε τι γατόνι ειναι η κόρη του Φιντέλ ....την "σωστή" απάντηση την εχει ετοιμη ...
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
ρε τι γατόνι ειναι η κόρη του Φιντέλ ....την "σωστή" απάντηση την εχει ετοιμη ...
... ναι ... 'και εμένα δε με ενδιαφέρει η πολιτική', λέει ' απλά θέλω να είμαι ενεργή πολίτης'... :roll:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Τωρα ακουσα οτι οποιος βγαζει βίζα για Κούβα τον "υποχρεωνουν" να βγαλει και ταξιδιωτική ασφαλεια ! Εχει κανεις σας προσφατη εμπειρια ;
θα παρω αυριο τηλ. τη πρεσβεια τους , αλλά επειδη καποιες φορές δεν το σηκωνουν θα ηθελα να πληροφορηθώ .....
ευχαριστω εκ των προτερων
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.570
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εδώ και 2 χρόνια έτσι είναι. Εξαιρετικά σπάνιο να στη ζητήσουν οι Κουβανοί (δε γνωρίζω ούτε μια τέτοια περίπτωση), αλλά μερικές αεροπορικές (π.χ. Ιμπέρια) είναι βασιλικότερες του βασιλιά και χωρίς απόδειξη ασφάλισης δε σε αφήνουν να επιβιβαστείς στο αεροπλάνο. Φυσικά δεν έχουν τρόπο να αποδείξουν αν το κωλόχαρτο που τύπωσες στο σπίτι σου ως ασφάλεια είναι όντως τέτοιο πράγμα, αλλά η νομική υποχρέωση υπάρχει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.570
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Α, επίσης, οι παλιές βίζες δε θα είναι έγκυρες πια από τις 1/1/2013 οπότε καλό είναι να τις ξεφορτωθείτε μέχρι τότε...
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
σημερα το πρωι μιλησα με πρεσβεια.το θεμα δεν ειναι αν θα σε αφησει η αεροπορικη να επιβιβαστεις αλλα για να βγει η βιζα ειναι απαραιτητη η ταξιδιωτικη ασφαλεια που ειναι μονο υγειας δλδ σε περιπτωση που χρειαστει νοσηλεια να εισαι καλυμενος.τυπωμενη στα αγγλικα απευθειας απο την ασφαλιστικη εταιρεία

το μειλ απο πρεσβεια με τα απαραιτητα δικαιολογητικα:


Αίτηση
Πρωτότυπο Διαβατήριο
Μία Φωτογραφία πρόσφατη
Αντίγραφο βεβαίωσης Ταξιδιωτικής Ασφάλισης στα ισπανικά ή αγγλικά με την ένδειξη ότι καλύπτει την Κούβα
Προξενικά τέλη: 22 ευρώ.
[Σε περίπτωση μη προσωπικής παρουσίας ή αποστολής δικαιολογητικών με ταχυδρομείο υπάρχει επιβάρυνση 25 ευρώ. Σε αυτή τη περίπτωση απαιτείται πρωτότυπη απόδειξη της Τράπεζας κατάθεσης 47 ευρώ (22+25)]
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.982
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom