Κούβα Road trip ανατολικά της Κούβας & Αβάνα

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
ευχαριστω Γιωργο και Εφη , να εισαστε καλά ...
Α ρε Κούβα πότε θα σταματησεις να με ταλαιπωρεις ; Εγω που ζω επαρχια και 47 ευρω και 25 για κουριερ !! και ταξιδιωτικη ασφαλιση , μηπως ξερετε πόσο παει το μαλλι για την ασφαλεια ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.571
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
για να βγει η βιζα ειναι απαραιτητη η ταξιδιωτικη ασφαλεια

Χμ... άμα το λέει η κουβανική πρεσβεία στην Αθήνα έτσι θα είναι (...)

Στα αεροδρόμια του Μεξικού της δίνει η Mexicana και η Cubana με το τσουβάλι για 15$ και ούτε ασφάλεια ζητάνε ούτε τίποτε, συν πάρα πολλά άλλα μέρη του πλανήτη. Μια φορά στην Air Canada τις έδιναν τσάμπα μέσα στο αεροπλάνο, πήρα καμιά εικοσαριά και μετάνιωσα που δεν πήρα καμιά κατοστή, σα φυλλάδια τις μοιράζανε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.571
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ευχαριστω Γιωργο και Εφη , να εισαστε καλά ...
Α ρε Κούβα πότε θα σταματησεις να με ταλαιπωρεις ; Εγω που ζω επαρχια και 47 ευρω και 25 για κουριερ !! και ταξιδιωτικη ασφαλιση , μηπως ξερετε πόσο παει το μαλλι για την ασφαλεια ;
Κοίτα τα πμ σου παιδάκι μου.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
*

και τωρα μαλλον ηρθε η ωρα να ξοδεψουμε κι εμεις....:roll:
για πες ξερετε κατι διαφορετικο απ αυτα που μου ειπαν σημερα?υπαρχει κι αλλος τροπος?Κικη εμεις απο επαρχεια παντα ξοδευουμε παραπανω.σημερα χρειαστηκα ενα εισητηριο one way αθηνα-χανια 100+....
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
και τωρα μαλλον ηρθε η ωρα να ξοδεψουμε κι εμεις....:roll:
για πες ξερετε κατι διαφορετικο απ αυτα που μου ειπαν σημερα?υπαρχει κι αλλος τροπος?Κικη εμεις απο επαρχεια παντα ξοδευουμε παραπανω.σημερα χρειαστηκα ενα εισητηριο one way αθηνα-χανια 100+....

οχι , δεν ξερω κάτι παραπάνω , αυτά χρειαζονται . Επειδη ομως άλλο 22 και άλλο 47 ρωτα αν μπορει να τα παει καποιος φιλος που μενει Αθηνα , να γλυτωσετε το 25αρι τουλαχιστον . Την αιτηση μεχρι περυσι τουλαχιστον μου την εστελναν με φαξ και την συμπληρωνα .
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
και παλι την στελνουν με φαξ η μειλ οσο για το να παει φιλος στην πρεσβεια.....
το μειλ απο πρεσβεια με τα απαραιτητα δικαιολογητικα:


Αίτηση
Πρωτότυπο Διαβατήριο
Μία Φωτογραφία πρόσφατη
Αντίγραφο βεβαίωσης Ταξιδιωτικής Ασφάλισης στα ισπανικά ή αγγλικά με την ένδειξη ότι καλύπτει την Κούβα
Προξενικά τέλη: 22 ευρώ.
[Σε περίπτωση μη προσωπικής παρουσίας ή αποστολής δικαιολογητικών με ταχυδρομείο υπάρχει επιβάρυνση 25 ευρώ. Σε αυτή τη περίπτωση απαιτείται πρωτότυπη απόδειξη της Τράπεζας κατάθεσης 47 ευρώ (22+25)]
ειτε φιλος ειτε ταχυδρομειο...δε τα γλυτωνεις απ οτι καταλαβαινω
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
το μειλ απο πρεσβεια με τα απαραιτητα δικαιολογητικα:


Αίτηση
Πρωτότυπο Διαβατήριο
Μία Φωτογραφία πρόσφατη
Αντίγραφο βεβαίωσης Ταξιδιωτικής Ασφάλισης στα ισπανικά ή αγγλικά με την ένδειξη ότι καλύπτει την Κούβα
Προξενικά τέλη: 22 ευρώ.
[Σε περίπτωση μη προσωπικής παρουσίας ή αποστολής δικαιολογητικών με ταχυδρομείο υπάρχει επιβάρυνση 25 ευρώ. Σε αυτή τη περίπτωση απαιτείται πρωτότυπη απόδειξη της Τράπεζας κατάθεσης 47 ευρώ (22+25)]
Η φωτογραφία, σε τί χρειάζεται;
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
και παλι την στελνουν με φαξ η μειλ οσο για το να παει φιλος στην πρεσβεια.....

ειτε φιλος ειτε ταχυδρομειο...δε τα γλυτωνεις απ οτι καταλαβαινω

Εφη τωρα μιλησα με τη πρεσβεια , αν τα παει άλλος πάλι ειναι 47 ευρω!!:mad:
Απλως αν τα πας εσυ ειναι 22 ευρω και μπορει οταν ειναι ετοιμα να τα παραλάβει άλλο ατομο , πάλι καλά γιατι αντε να πρεπει να περιμενεις Αθηνα 2-3 μερες μεχρι να βγει η βιζα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.983
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom