Μαρόκο Rockin' the Casbah και άλλες ιστορίες στο Μαρόκο το Ραμαζάνι

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.844
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
πως γινετια εν ετοι 2023 να εχουμε υπεραριθμους ?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.334
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Και γω ζηλεύω τους μπακπάκερς που ταξιδεύουν για μήνες δίχως να θέλουν να ξέρουν τι τους ξημερώνει, αλλά πιθανότατα εγώ δεν θα το κάνω ποτέ έτσι. 'Η θα το κάνω άραγε; :)
Μην αναρωτιέσαι, το βλέπω εγώ το έργο...:cool:
15 υπεράριθμους είχαν και πάνω από 15 δεν εμφανίστηκαν στην επιβίβαση, οπότε έναν έναν μας φώναζε μέχρι και τον τελευταίο, ξενερώσαμε που πρώτη φορά έτυχε τέτοια φάση και δεν μας κάθισε, αντίο εισιτηριάκι!
Κρίμας που λένε και στο χωριό μου, είναι ωραίες φάσεις αυτές, για δυο ώρες υπομονή μετρητά, κουπόνι για το αεροδρόμιο και τσάμπα πτήση, λυπάμαι που δε σας έκατσε.
Σεντόνι υπέρδιπλο (την) κατάντησα την ιστορία μου
Εγώ να δεις τι ετοιμάζω... :haha:


Α ναι, τα βασικά δεν είπα, τέλεια ιστορία όπως πάντα και παράλληλα χρήσιμος οδηγός για επίδοξους ταξιδιώτες. Τα συμπεράσματα που επιβεβαίωσα πλέον είναι δύο. Αφενός ότι θέλεις μέρες για μια καλή γεύση στη χώρα, βδομάδα τουλάχιστον. Αφετέρου θες αμάξι, που το βλέπω απαραίτητο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.259
Εμ, φρεντο μου θελατε, 4,5 ευρω.
Σε ολα τα,αεροδρομια και λιμανια της Ελλαδας υπαρχει φραπες με 1,60 ευρω. Τον ζητας ως "θελω τον φραπε των 1,60".
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εγώ να δεις τι ετοιμάζω... :haha:
Άντε κουνήσου, πήγα ήρθα κ ακόμη δεν ξεκίνησες να γράφεις!


Αφενός ότι θέλεις μέρες για μια καλή γεύση στη χώρα, βδομάδα τουλάχιστον. Αφετέρου θες αμάξι, που το βλέπω απαραίτητο.
Δεν είναι χώρα για να πας σε μια μόνο πόλη όπως κάνουμε στην Ευρώπη, θα χάσεις τα καλύτερα.
Οπότε ναι βδομάδα για τα βασικά αλλά έχει πολύ ωραία τρένα αν είσαι σόλο, για παρέα συμφέρει το αυτοκίνητο .
Ευχαριστώ για τα κοπλιμέντα


Εμ, φρεντο μου θελατε, 4,5 ευρω.
10 μέρες με άθλιο καφέ, ναι φρεντούμπα όσο, όσο :p
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.512
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
αλλά έχει πολύ ωραία τρένα αν είσαι σόλο
Τα τρένα δεν πάνε παντού, μόνο παραλιακά και Φες. Με τα λεωφορεία γυρνάς όλη τη χώρα, από άκρη σε ακρη.
@psilos3 εγώ θα έλεγα μιν. 2 εβδομάδες, ούτε καν 10 μέρες, είναι λίγες γενικά για το γύρο της χώρας, ειδικά εαν δεν έχεις αμάξι.
 

paskalis

Member
Μηνύματα
89
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Εγώ γύρισα 15 μέρες όλη τη χώρα και μου βγήκε γύρω στα 1.600 όλα μέσα, και τα δώρα! Είναι πολύ φθηνή η διατροφή, η ενοικίαση αυτοκινήτου και είχα πετύχει και φθηνό αεροπορικό. Μια εύκολη, οικονομική και με πολλές εναλλαγές εκδρομή! Πολύ ευχάριστη η ιστορία σου!
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.512
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
Εγώ γύρισα 15 μέρες όλη τη χώρα και μου βγήκε γύρω στα 1.600 όλα μέσα, και τα δώρα! Είναι πολύ φθηνή η διατροφή, η ενοικίαση αυτοκινήτου και είχα πετύχει και φθηνό αεροπορικό. Μια εύκολη, οικονομική και με πολλές εναλλαγές εκδρομή! Πολύ ευχάριστη η ιστορία σου!
Εγώ για 3 εβδομάδες έδωσα 1.200€ όλα μέσα, με αεροπορικό 340€ γιατί το έκλεισα τελευταία στιγμή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.259
Εγώ γύρισα 15 μέρες όλη τη χώρα και μου βγήκε γύρω στα 1.600 όλα μέσα, και τα δώρα! Είναι πολύ φθηνή η διατροφή, η ενοικίαση αυτοκινήτου και είχα πετύχει και φθηνό αεροπορικό. Μια εύκολη, οικονομική και με πολλές εναλλαγές εκδρομή! Πολύ ευχάριστη η ιστορία σου!
Το κοστολογιο "ολα μεσα" δεν βοηθαει. Μεση τιμη για δικλινο?
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.512
Ταξίδι-Όνειρο
Δυτική Αφρική
Το κοστολογιο "ολα μεσα" δεν βοηθαει. Μεση τιμη για δικλινο?
Ψάξε στο booking να πάρεις μια ιδέα. Μπορείς να βρεις ότι θες. Εγώ μόνη ήμουν, πλήρωνα μέσο ορο 12-15€ το μονόκλινο με πρωινό σε πανέμορφα ριαντ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.259
Ψάξε στο booking να πάρεις μια ιδέα. Μπορείς να βρεις ότι θες. Εγώ μόνη ήμουν, πλήρωνα μέσο ορο 12-15€ το μονόκλινο με πρωινό σε πανέμορφα ριαντ.
Για καλοκαιρι ειναι απαλευτο ομως ε?
Μαλλον στις ερωτησεις θα μεινω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.357
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom