Ryanair Ryanair news

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Αχ τι βλακεια... Μπερδευτηκα.... Με easy έκλεισα.... Εχω στο μυαλό μου αλλο ταξιδι , για αυτο.... Κοιτούσα κ τις 2 κ τελικά ευτυχώς επέλεξα easy..... Τζαμπα αχχωθηκα.... Οτι να ναι....
Τι εννοείς ευτυχώς επέλεξες easy? Η Ryanair ξεκινάει πτήσεις αρχές Οκτώβρη!!
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Υπαρχει καποιος που πιστευει οτι ο τουρισμος στην Ελλαδα ωφελει το κρατος σαν εισπραξη ΦΠΑ, σαν δηλωσεις υπαλληλων και πληρωμη των ενσημων τους; Εγω πιστευω οτι τα περισσοτερα τα καρπωνονται οι ιδιοκτητες ξενοδοχειων και εστιατοριων καθως η φοροδιαφυγη και οι αδηλωτοι υπαλληλοι ειναι σχεδον ο κανονας.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.788
Υπαρχει καποιος που πιστευει οτι ο τουρισμος στην Ελλαδα ωφελει το κρατος σαν εισπραξη ΦΠΑ, σαν δηλωσεις υπαλληλων και πληρωμη των ενσημων τους; Εγω πιστευω οτι τα περισσοτερα τα καρπωνονται οι ιδιοκτητες ξενοδοχειων και εστιατοριων καθως η φοροδιαφυγη και οι αδηλωτοι υπαλληλοι ειναι σχεδον ο κανονας.
Αυτό όλο που έγραψες,έχει σχέση με το θέμα που είναι τα νέα της Ryanair;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.308
Έχουμε κλείσει για Λονδίνο από Αθήνα για τέλη Ιουνίου θα υπάρχει πρόβλημα????Εύχαριστώ
Δεν νομίζω.Μίλησαν για διακοπή νωρίτερα(δηλαδή φθινόπωρο).Πάντως παρακολούθησε την κατάσταση.Ryanair είναι αυτή,καμμιά φορά έχει και απρόοπτα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Προς το παρόν βλέπω μόνο μείωση στην Κω, που το είχε πει και παλιότερα όταν δεν τα είχε βρει με τις αρχές και τους φορείς του νησιού σε αυτά που ζητούσε, πως θα διακόψει τις πτήσεις νωρίτερα. Ε, ήρθε και η όλη φάση του μεταναστευτικού, υπήρξαν και μειωμένες κρατήσεις και έδεσε το γλυκό.
Και άλλες εταιρείες μείωσαν ή σταμάτησαν δρομολόγια απλά δεν το έκαναν θέμα φωνάζοντας για τα τέλη κτλ κτλ.

Να δω την FR να φύγει από ATH,SKG,CHQ,RHO,JTR και να μην το πιστέψω, σιγά μην αφήσει την κότα με τα χρυσά αυγά.
 

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
212
Ο τουρισμός είναι σοβαρή υπόθεση και θα έπρεπε να τον διαχειρίζονται άτομα με εμπειρία και όραμα.
Το να πετάγονται τα 'θέλω' του επιχειρηματία στον κάλαθο των αχρήστων χωρίς καν να μιλάνε μαζί του, δείχνει ότι ο τουρισμός είναι ο επόμενος τομέας που πάει για φούντο στην Ελλάδα και είναι πράγματι κρίμα. H Ryanair είναι επιχείριση και όχι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Είναι ένα πολύ σημαντικό μέσο να έρχονται τουρίστες στην Ελλάδα και δεν θα έπρεπε να αντιμετωπίζεται με ελαφρότητα.

Η καμμένη γη που αφήνουμε πίσω μας παντού, δεν γίνει εύκολα ξανά γόνιμη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.308
Ο τουρισμός είναι σοβαρή υπόθεση και θα έπρεπε να τον διαχειρίζονται άτομα με εμπειρία και όραμα.
Το να πετάγονται τα 'θέλω' του επιχειρηματία στον κάλαθο των αχρήστων χωρίς καν να μιλάνε μαζί του, δείχνει ότι ο τουρισμός είναι ο επόμενος τομέας που πάει για φούντο στην Ελλάδα και είναι πράγματι κρίμα. H Ryanair είναι επιχείριση και όχι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Είναι ένα πολύ σημαντικό μέσο να έρχονται τουρίστες στην Ελλάδα και δεν θα έπρεπε να αντιμετωπίζεται με ελαφρότητα.

Η καμμένη γη που αφήνουμε πίσω μας παντού, δεν γίνει εύκολα ξανά γόνιμη.
Μερικά από αυτά είναι σωστά αλλά είναι εκτός θέματος εδώ.΄Ανοιξε ένα θέμα πχ τουριστική πολιτική για να ποστάρουμε εκεί.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Υπαρχει και μεγαλη πιθανοτητα να μην γινει απολυτος τιποτα, αυτη η δηλωση ειναι τακτικη, ασκουν πιεση στην κυβερνηση για να πετυχουν καλυτερη αντιμετωπιση.
Πως ειναι οταν περνουμε εναν σκυλο ξεκιναμε με εκπαιδευση; Ετσι ακριβως, πετανε το κοκκαλο στην κυβερνηση και περιμενουν να το γυρισουν πισω κουνωντας χαρουμενα την ουρα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Τρελλαίνομαι με την ευελιξία των πολιτικών μας.
Αν η Κουντουρά,προωθούσε τις επιστολές στο άλλο υπουργείο,θα χάλαγε το πρωτόκολλο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom