Ryanair Ryanair news

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.914
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ξέρουμε αν επηρεάστηκαν η θα επηρεαστούν σήμερα οι πτήσεις της εταιρείας από η προς ελληνικά αεροδρόμια;
Εξαρτάται αν το αεροπλάνο της ενδιαφερομενης πτήσης θα ξεκινήσει η θα τερματίσει στην Ιρλανδία η το Η. Β.;

Πετάει συγγενικά μου πρόσωπο το βραδυ από Θεσσαλονίκη για την πρωτεύουσα της Φρανκονίας κ κάθομαι σε. . αναμμένα κάρβουνα.
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Πλεον δεν θα υπαρχει δωρεαν 2 χειραποσκευες. Σου δινεται ΜΟΝΟ μια 42χ20χ25 εκατοστα.

Η 55χ40χ25 εκατοστα 10 κιλη εχει Χρεωση ταριφα 6 ευρω ανα διαδρομη εφοσον παρεις priority (Αν εχεις ηδη κανει κρατηση χωρις κοστιζει 7-8 ευρω) ή

8 ευρω για να την αφησεις στα γκισε ανεξαρτητου μεγεθους 10κιλη (2 ωρες πριν) ( αν εχεις ηδη κανει κρατηση χωρις, κοστιζει 10€)

The new policy will go live at boarding gates on/after 1 November 2018 and for all bookings made on/after 1 September 2018.

https://corporate.ryanair.com/news/...ll-cut-check-bag-fees-reduce-boarding-delays/

*Non-priority customers who booked flights before 1 September (for travel after 1 Nov) can either add Priority Boarding for €/£8* or a 10kg bag for €/£10* or they may cancel their booking for a full refund.

*(price when added after booking)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.653
Likes
12.501
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
  • Οπότε μας "σπρώχνουν" στο priority.
  • Όπως πάντα, η ανακοίνωση της εταιρίας είναι όλα τα λεφτά
  • Και ανέβηκε η είδηση πρώτα στο travelstories και μετά στο fly4free ;)
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Τυχαια χθες εκλεισα εισητηρια και την ιδια ημερα το απογευμα διαβασα και τις νεες αλλαγες.
Μαλλον εχουν καταλαβει το δουλεμα και το κραξιμο που θα φανε ξανα και η μιση ανακοινωση λεει οτι δεν το κανουν αυτο για να εισπραξουν περισσοτερα χρηματα αλλα για να μην καθυστερουν στις πτησεις, και φυσικα το 60% δεν επηρεαζεται απο τις αλλαγες.
Απο οσο καταλαβαινω εγω που εκανα αγορα στις 23/08 θα μπορεσω να εχω και δευτερη μικρη τσαντα μαζι μου χωρις να μου πουνε τιποτα.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.063
Likes
1.612
Μαλλον εχουν καταλαβει το δουλεμα και το κραξιμο που θα φανε ξανα και η μιση ανακοινωση λεει οτι δεν το κανουν αυτο για να εισπραξουν περισσοτερα χρηματα αλλα για να μην καθυστερουν στις πτησεις, και φυσικα το 60% δεν επηρεαζεται απο τις αλλαγες.
Απο οσο καταλαβαινω εγω που εκανα αγορα στις 23/08 θα μπορεσω να εχω και δευτερη μικρη τσαντα μαζι μου χωρις να μου πουνε τιποτα.
Αν ταξιδεύεις μετά την 1η Νοέμβρη δεν θα μπορείς να έχεις χειραποσκευή μαζί. Η μικρή τσάντα που αναφέρεσαι είναι η μόνη που μπορείς να έχεις μαζί, δωρεάν.

4. What about customers who have already booked flights before 1 September for travel on/after 1 Nov?

The new bag policy will apply to all travel on/after 1 November.

Non-priority customers who booked flights before 1 September (for travel after 1 Nov) can either add Priority Boarding for €/£8* or a 10kg bag for €/£10* or they may cancel their booking for a full refund.

*(price when added after booking)
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Σοβιετια :) και στην Ryanair, υπογραψαν συλλογικες συμβασεις.
https://www.thepressproject.gr/arti...afi-sullogikis-sumbasis#.W4adwnSKc9s.facebook

Αν ειναι να τσιμπησουν λιγο οι πτησεις ας ειναι για καλο σκοπο και οχι για δηθεν "διευκολυνση των πτησεων" οπως λενε συνεχεια "και σε καμια περιπτωση για να μαζεψουν περισσοτερα χρηματα".
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.446
Likes
4.449

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.881
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom