Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Παιδια καλησπέρα σας και απο εμένα έκλεισα εισιτήριο τον δεκέμβριο Αθήνα - Πουκέτ και ήθελα να ρωτήσω τι δικαιούμαι σε βαλίτσα ! Στην υπενθύμιση που μου έστειλαν με μειλ γράφει
Cabin Baggage
Two (2) pieces of carry-on luggage with a maximum total combined weight of 10kg.
Δηλαδή μπορώ να έχω την κλασσική βαλίτσα τύπου ραινερ με τα ροδακια και μαζι έξτρα άλλη μία μπακπακ σχολική ας πούμε? Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων!
Το επιτρεπόμενο όριο της scoot για χειραποσκευή είναι 54×38×23 αλλιώς στο σύνολο να είναι 115 εκ..Π.χ. εμένα είναι 55×35×20 και είναι μια χαρά..
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Μόλις πήγα να κλείσω τα αεροπορικά και λέει οτι η χειραποσκευή μου πρέπει να είναι μέχρι 7 κιλά...Τι γίνεται;Το άλλαξαν τώρα;10 δεν ήταν;;
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
δεν ξερω καθολου αλλα αν ξερει καποιος ας μας πει ... τα παιδια στο φορουμ παντως με ειπαν για σκουτ δικαιουμαστε μια χειραποσκευη την κλασσικη στυλ ραιανερ και μια τσαντα πλατης
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Αααα ναι..Παιδιά συγγνώμη..Μπερδεύτηκα.Τώρα πρόσεξα οτι είναι άλλα 3 για το έξτρα τσαντάκι που θα κρατάμε.Άρα στο σύνολο 10...Επειδή όμως η τσάντα μου αποκλείεται να πάει 3 κιλά,μήπως ξέρει κάποιος να μου πει αν η χειραποσκευή πάει το πολύ 8 (τουλάχιστον στην επιστροφή) και η τσάντα μου είναι το πολύ 2,θα υπάρχει πρόβλημα;;Πιστεύω οτι γενικά στο σύνολο έχει σημασία το βάρος..Άν τις ζυγίσουν βέβαια....
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Αααα ναι..Παιδιά συγγνώμη..Μπερδεύτηκα.Τώρα πρόσεξα οτι είναι άλλα 3 για το έξτρα τσαντάκι που θα κρατάμε.Άρα στο σύνολο 10...Επειδή όμως η τσάντα μου αποκλείεται να πάει 3 κιλά,μήπως ξέρει κάποιος να μου πει αν η χειραποσκευή πάει το πολύ 8 (τουλάχιστον στην επιστροφή) και η τσάντα μου είναι το πολύ 2,θα υπάρχει πρόβλημα;;Πιστεύω οτι γενικά στο σύνολο έχει σημασία το βάρος..Άν τις ζυγίσουν βέβαια....
Καλημέρα εμας στην Σιγκαπούρη δεν τα κοίταξαν καθόλου αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Ταξιδέψαμε τον Φεβρουάριο
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Δεν είδα ούτε στην Αθήνα ούτε στη Σιγκαπούρη να δίνουν σημασία στο βάρος των αποσκευών.
 

makzax

Member
Μηνύματα
83
Likes
189
Να πω κι εγώ το κομμάτι μου επειδή έχω πρόσφατο το ταξίδι :p
Είχαμε αγχωθει λίγο με το θέμα των χειραποσκευών αλλά τελικά δεν τις ζύγισαν σε καμία πτήση ενώ βλέπαμε να περνάνε και πολύ μεγαλύτερες, ακόμα και ορειβατικά σακίδια από τα μεγάλα!
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Να πω κι εγώ το κομμάτι μου επειδή έχω πρόσφατο το ταξίδι :p
Είχαμε αγχωθει λίγο με το θέμα των χειραποσκευών αλλά τελικά δεν τις ζύγισαν σε καμία πτήση ενώ βλέπαμε να περνάνε και πολύ μεγαλύτερες, ακόμα και ορειβατικά σακίδια από τα μεγάλα!
Να κάνω μια ερώτηση!!Γίνεται online check in με πτήσεις της scoot απο Αθήνα;;Σε λίγους μήνες πετάω κι εγώ και θέλω να ξέρω γιατί έχω και το έξτρα αεροπορικό απο Κρήτη και θέλω να οργανώσω σωστά τις ώρες των πτήσεών μου!!!
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Ματσου Πιτσου
Κανονικά τι εννοείς ; Δεν γίνεται web check in ? Όπως στις περισσότερες πτήσεις ; Συγχώρεσε με αν λέω βλακεία γτ και εγώ πρώτη φορά πάω σε εκτός Ευρώπης προορισμό !
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Κανονικά τι εννοείς ; Δεν γίνεται web check in ? Όπως στις περισσότερες πτήσεις ; Συγχώρεσε με αν λέω βλακεία γτ και εγώ πρώτη φορά πάω σε εκτός Ευρώπης προορισμό !
Το παρόν θέμα είναι πολύ κατατοπιστικό. Διάβασε το προς τα πίσω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.288
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom