Ηνωμένο Βασίλειο SOS!!! ΑΠΕΡΓΙΑ!!

Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
καλησπερα,
λοιπον, ο κολλητος μου ειχε κλεισει με ιζι τζετ να παει βασιλεια απο θεσσαλονικη
εκεινη την ημερα ετυχε σε απεργια
πηρε τελικα τα λεφτα του πισω αλλα εχασε εκεινα που ειχε δωσει για κρατησεις στα ξενοδοχεια
εν τελει αυτο που εκανε, ηταν να παει οδικως στην ουγγαρια μιας και θα σκαγε χωρις ταξιδι
αυτο που σου προτεινω ειναι να αλλαξεις αμεσα το εισητηριο σου για να μη το χασεις
Τι κάνουμε τώρα??????????Που γυρίζουμε 23/02 από Βασιλεία για Θεσσαλονίκη?
 

athina_tgh

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κραμπι-Ταυλανδη
Γεια σου κ απο μενα!!ειναι φοβερη συμπτωση αλλα ακριβως το ιδιο επαθε ενα χρονα πριν αλλα 24 φλεβαρη παλι με την easyjet παλι για Λονδινο!!Δεν εχεισ ιδιαιτερο προβλημα σου αλλαζουν τα εισιτηρια χωρισ καμια χρεωση απλα συνηθωσ οπως και στην περιπτωση μου δεν ειχε ουτε μια μερα πριν ουτε μια μερα μετα θεσεις (φροντισε να τηλεφωνισεις αμεσα αν και το πιο πιθανο ειναι να σου συμβει το ιδιο!!!)!εγω αναγκαστηκα να μεταφερω το ταξιδι μια βδομαδα μετα γιατι ευτυχως αλλαζαν και οι ημερομηνιες του ξενοδοχειου!!!
Ελπιζω να εισαι τυχερη και να βρεισ θεσεις η τουλαχιστον να μπορεισ ν το μεταφερεισ!Διαφορετικα σου επιστρεφουν ολοκληρο το ποσο της κρατησης!!
ελπιζω να βοηθησα!
 

arabesque

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Έχω και γω το ίδιο πρόβλημα γμτ... Περνω την easyjet και μου λένε "we cannot confirm the strike" και οτι μαλλον την άλλη βδομάδα θα μπορώ να βγάλω άκρη...
Και τώρα το ερώτημα τι κάνω... Αν αλλάξω τα εισητήρια θα μου κοστίσει 140Ε.. Αν περιμένω μπορεί και να μη βρώ βολικό εισητήριο..
 

anna1971

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Δυστυχώς, εγώ δεν έχω άλλη επιλογή, παρά να περιμένω... Να μεταφέρω τα εισιτήρια μια μέρα πριν δεν παίζει, να πετάξω στις 24 οι ώρες είναι τελείως άβολες για μένα, οπότε περιμένω και εύχομαι να μη συμμετέχουν οι ελεγκτές στην απεργία...
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
εχω το ιδιο προβλημα...πεταω με lufthansa για Μαντσεστερ 23 του μηνος μεσω Φρανκφουρτης....η μια επιλογη ειναι να περιμενω να ενημερωθει η εταιρεια για την απεργια και να με ενημερωσει για πιθανη αλλαγη πτησης για 1 μερα πριν η μετα....πηρα τηλ σημερα και ο υπαλληλος μου ειπε οτι οταν ενημερωθουν για την απεργια θα μας ενημερωσουν συνηθως γινεται 24 με 48 ωρες πριν....τοτε προσπαθουν να δςσουν αλλαγη πτησης αλλη μερα χωρις κοστος....οταν ειδε οτι η κρατηση ειναι μεσω expedia μου ειπε να επικοινωνησω με expedia για να μου αλλαξει η expedia την πτηση.και πως να ελθω σε επικοινωνια με expedia?εστειλα ενα email και εχουν και κατι τηλεφωνα(1-800-3973342 και 1-404-7288787)που τα πηρα και δεν ειναι εφικτη η επικοινωνια?μηπως ξερετε καποια τηλ για Ελλαδα για την expedia?στο email ρωτησα για το κοστος αλλαγης της πτησης.τι να κανω?να περιμενω?φοβαμαι μηπως οταν ενημερωθουν για την απεργια δεν υπαρχουν εισητηρια για της 22 και φαω πακετο...και δεν γινεται να πεταξω στης 24...υπαρχει περιπτωση να αλλαξω το εισητηριο απο τωρα χωρις να φαω προστιμο?το εισητηριο ειναι saver ekonomy(δηλαδη φθηνο)...βεββαια υπαρχει και η επιλογη να κλεισω ενα εισητηριο μεσω easy για 22 και να πληρωσω 140 ευρω για να παω...αλλα μου καταστρεφει τον προυπολογισμο...σε αυτη την περιπτωση που δεν θα παω με lufthansa αλλα με easy και θα επιστρεψω με lufthansa υπαρχει περιπτωση να αποζημιωθω για κατι?το εισητηριο με επιστροφη λαμβανεται ως ενα ενιαιο η ειναι ξεχωριστη η αναχωρηση απο την επιστροφη?επιπλεον αν κλεισω εισητηριο μονο για Φρανκφουρτη για της 22 Φεβρουαριου δηλαδη μια μερα νωριτερα με αλλη εταιρεια πχ aegean και παω στης 23 στο αεροδρομιο της Φρανκφουρτης και ζητησω να πεταξω απο Φρανκφουρτη για Μαντσεστερ με το εισητηριο της lufthansa που ηδη εχω,θα μου δημιουργησουν καποιο προβλημα(να πληρωσω παραπανω να μην ισχιει το εισητηριο κλπ?)ΒΟΗΘΕΙΑ......

Dear Expedia Customer,

Thank you for contacting us about changing your flight reservation.

At this time, the airline has not advised us about any delays or disruptions in service due to the recent issues reported in the news. Lufthansa has not yet issued travel waivers due to the situation. If you change your flight reservation at this time, we will apply the restrictions associated with your ticket.

We checked your ticket and determined that the airline does not permit any changes to your reservation.

If you need further assistance, please contact our 24-hour support desk at the number below or at 1 404 728 8787 for callers outside the U.S. and Canada. Kindly have your email address and itinerary number ready.

If this does not answer your question or solve your problem, feel free to reply to this message or call us at 1-800-EXPEDIA (1-800-397-3342) and reference case ID: M-320735.

Thank you for choosing Expedia.


αυτη ειναι η απαντηση της expedia στο email που εστειλα....μπορειτε να βγαλετε ακρη...εγω καταλαβαινω οτι δεν προκειτε να γλιτωσω το penalty...μαλιστα με παραπεμπει στη lufthansa λεγοντας οτι δεν επιτρεπονται αλλαγες στο εισητηριο....δηλαδη με λιγα λογια το εισητηριο δεν αλλαζει...Απλα χανεται...και ο υπαλληλος που μου ειπε οτι δεν θα χρεωθω κατι παραπανω για τη πιθανη αλλαγη ημερομηνιας?Αρχιζω και μπερδευομαι
 
Last edited by a moderator:

anna1971

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Μόλις άκουσα ότι η απεργία της ΑΔΕΔΥ θα είναι 48ωρη ξεκινώντας από 22 Φεβρουαρίου... Έχει κανείς καμία νεότερη ενημέρωση?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
παιδιά τι να σας πώ...εγω στην προηγουμενη απεργια στις 15/12/10 ταξιδευα αυτη την ημερομηνία...αναγκαστηκα και αλλαξα τα εισητηρια με πεναλτυ φυσικα για μια ημέρα πριν...προσθεσα και μια επιπλεον νυκτα στο ξενοδοχείο και αυξηθηκαν οι μερες του ταξιδιου και το κόστος βέβαια...αλλα ειχα το κεφαλακι μου ησυχο...τωρα τι να σας πώ..
καλα ξεπερδεματα...
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Εγώ πάντως αυτό που καταλαβαίνω από το e-mail που σου έστειλαν είναι ότι από τη στιγμή που δεν έχουν κάποια επίσημη ενημέρωση από τη lufthansa για την απεργία δεν σου επιτρέπουν να κάνεις καμία αλλαγή στη κράτηση σου λόγω του ναύλου που έχεις επιλέξει.Αυτό ισχύει για να κάνεις αλλαγή στη κράτησή σου τώρα.Από τη στιγμή που η απεργία τελικά γίνει μόνο τότε μπορεί να αλλαχτεί το εισιτήριο σου.Λογικά 2 ημέρες πριν τη πτήση σου.
 

periklis

Member
Μηνύματα
16
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
τζαμαϊκα
22 και 23 απεργούν οι εκπαιδευτικοί. ολοι οι υπολοιποι μονο 23. Υπάρχει στην σελίδα της ΑΔΕΔΥ αλλά τους πήρα και τηλ. και επιβεβαίωσαν οτι ειναι 24ωρη για 23/02/11. Ελπιζω να βοηθησα.
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Ξανατονιζω προς ολους τους ενδιαφερομενους, οτι επειδη η απεργια στις 23/2, ειναι κοινη απο ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ, κατα 99,9%, η απεργια της ΥΠΑ, θα πραγματοποιηθει.
Μην περιμενετε την τελευταια στιγμη να αλλαξετε την ημερομηνια του ταξιδιου σας, γιατι τοτε ειναι πολυ πιθανο, να μην βρειτε να ταξιδεψετε, για τις ημερομηνιες που θελετε. Εστω και πληρωνοντας πεναλτυ, αλλαξτε ημερομηνια ταξιδιου, προκειμενου να χετε το κεφαλι σας, ησυχο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom