Ηνωμένο Βασίλειο SOS!!! ΑΠΕΡΓΙΑ!!

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
δεν έχουν κάποια επίσημη ενημέρωση από τη lufthansa για την απεργία δεν σου επιτρέπουν να κάνεις καμία αλλαγή στη κράτηση σου λόγω του ναύλου που έχεις επιλέξει.Αυτό ισχύει για να κάνεις αλλαγή στη κράτησή σου τώρα.Από τη στιγμή που η απεργία τελικά γίνει μόνο τότε μπορεί να αλλαχτεί το εισιτήριο σου.Λογικά 2 ημέρες πριν τη πτήση σου.

σωστή η maria84!!

Μην περιμενετε την τελευταια στιγμη να αλλαξετε την ημερομηνια του ταξιδιου σας, γιατι τοτε ειναι πολυ πιθανο, να μην βρειτε να ταξιδεψετε, για τις ημερομηνιες που θελετε. Εστω και πληρωνοντας πεναλτυ, αλλαξτε ημερομηνια ταξιδιου, προκειμενου να χετε το κεφαλι σας, ησυχο...

και την προταση του Gianni1966 πρεπει να την σκεφτειται...
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
εμενα δεν μ επιτρεπουν να κανω ουτε αλλαγη τωρα λογω της ιδιαιτεροτητας του εισητηριου.με λιγα λογια πρεπει να κλεισω καινουργιο και για την επιστροφη μ οποτε αυτο το εισητηριο παει σκουπιδια...πηρα τηλ και στην expedia και μου ειπαν οτι το εισητηριο δεν αλλαζει και πιανετε σαν μια διαδρομη Αθηνα Μαντσεστερ Αθηνα οποτε εφαγα πακετο.να περιμενω μηπως μου το αλλαξει η Lufthansa για αναχωρηση μια μερα νωριτερα η ειναι μεγαλο το ρισκο...Ρε παιδια αυτο το Μαντστσεστερ μου βγηκε ξινο πριν παω ακομα...τα νευρα μου
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
ξερετε αν μπορω να το ακυρωσω αυτο το εισητηριο που εχει βγει μεσω expedia και αν το ακυρωσω θα παρω τιποτα χρηματα πισω...πειτε ρε παιδια
 

athina_tgh

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κραμπι-Ταυλανδη
gps vagelis
Απ τη στιγμη που δεν μπορεις να κανεις αλλαγες υποθετω πως εκλεισες τιμη-προσφορα στην οποια σιγουρα θα σου εγραφε πως δεν γινονται αλλαγες και σε περιπτωση ακυρωσης κρατειται ολο το ποσο!!Λογικα αυτο συμβαινει χωρις να θελω να σε απογοητευσω!Το μονο που μπορεις να κανεις αν δεν θελεις να χασεις τα λεφτα σου ειναι να περιμενεις να βγει η επισημη ανακοινωση της απεργιας οποτε ειναι υπευθυνη η εταιρια να σε βαλει σε αλλη πτηση!Το θεμα βεβαια ειναι ποτε....
 

anna1971

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Παιδιά, να κάνω μια ερώτηση σε όλους εσάς που έτυχε να πετάτε ημέρα απεργίας. Σας ενημέρωσαν από την αεροπορική εταιρία, και πότε?
 

athina_tgh

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κραμπι-Ταυλανδη
Δε νομιζω να συμβαινει κατι τετοιο γενικως εξαλλλου η απεργια ανακοινωνεται οποτε με τη σειρα τους οι ενδιαφερομενοι περνουν τηλεφωνο στην εταιρια για να κανουν αλλαγες κλπ.!Μην περιμενεις ειδοποιηση γιατι ασκοπα θα περιμενεις!Το καλυτερο ειναι ειτε να αλλαξεισ μονη σου νωριτερα τα εισιτηρια οποτε να πληρωσεις κατι εξτρα ειτε να ξεκινησεις να ψαχνεις εναλλακτικες ημερομηνιες!!Διαφορετικα εχεις και τη δυνατοτητα ακυρωσης νομιζω (εγω τουλαχιστον στην easy jet την ειχα) με επιστροφη ολοκληρου του ποσου!!!
 

a-prosar

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Φολέγανδρος
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη
Παιδιά καλησπέρα. Είναι το πρώτο μου ποστ, και θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω κλείσει εισιτήρια με easy jet από Αθήνα για Λονδίνο το βράδυ της 23ης Φεβρουαρίου 2011, και μαθαίνω σήμερα πως εκείνη τη μέρα έχει πανελλαδική απεργία... Αν έχετε βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση, θα το εκτιμήσω πολύ να μου δώσετε κάποιες πληροφορίες. Ευχαριστώ!
Γεια!Το μεγαλύτερο πρόβλημα νομίζω θα υπάρχει από τις 12.00 έως τις 16.00. Από όσο γνωρίζω, η Aegean και η Ολυμπιακή έχουν κάνει κάποιες ματαιώσεις, αν μπορεί να σε βοηθήσει λίγο παραπάνω αυτό: Πτήσεις:Αλλαγές-Ακυρώσεις | Απεργίες

Καλή συνέχεια!
 

anna1971

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Αποφάσισα να μη το διακινδυνεύσω και έχω ήδη αλλάξει τα εισιτήριά μου για την Πέμπτη το πρωί. Εύχομαι τη λιγότερη δυνατή ταλαιπωρία για όλους όσους ταξιδεύουν εκείνη τη μέρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom