The official off-topic v4. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
συμφωνώ σε όλα .... απλά φοβάμαι και την νέα σαπίλα που έρχεται (και δεν εννοώ τον Τσίπρα αλλά τους συν αυτώ έστω κάποιους απο αυτούς) ... και το έχω ξαναπεί μακάρι να κάνω λάθος θα είμαι ο πρώτος που θα το παραδεχτεί...
Στο χερι μας ειναι Χρηστο. Αλλωστε ποσο πιο κατω να πας οταν εχεις περασει απο την κατω πλευρα του πατου του βαρελιου; Το παν ειναι να ψηφιστουν οσοι δεν εχουν δοκιμαστει. Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι ο Τσιπρας. Κι αν αποτυχουν αυτοι ας ερθουν οι επομενοι και οι επομενοι και οι επομενοι.
Στη συνειδηση μου οσοι ψηφισουν τα κομματα της συγκυβερνησης ειναι οι βολεμενοι, οι παρτακηδες, οι λαμογια, οι τελειως στοκοι. Δεν μπορω να δεχτω πως υπαρχει τιμιος ανθρωπος και με στοιχειωδη λογικη που σκεφτεται εστω να τους ψηφισει.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.846
Likes
19.060
Στη συνειδηση μου οσοι ψηφισουν τα κομματα της συγκυβερνησης ειναι οι βολεμενοι, οι παρτακηδες, οι λαμογια, οι τελειως στοκοι. Δεν μπορω να δεχτω πως υπαρχει τιμιος ανθρωπος και με στοιχειωδη λογικη που σκεφτεται εστω να τους ψηφισει.
Ξεχνας ή υποτιμας τον φοβο. Ηδη η τρομολαγνεια ξεκινησε. Εξω απο το ευρω κτλ κτλ
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ξεχνας ή υποτιμας τον φοβο. Ηδη η τρομολαγνεια ξεκινησε. Εξω απο το ευρω κτλ κτλ
Ουτε ξεχνω, ουτε υποτιμω. Απλα οσοι πιστεψουν για αλλη μια φορα αυτο το επιχειρημα κατατασσονται δικαιωματικα στην κατηγορια των πανηλιθιων.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για ποιους λες; Τα αβγα, τα πρωην αβγα (Μπουκουρα, Αλεξοπουλο), τους φασιστες (Αδωνι, Βοριδη, Πλευρη), τον Βενιζελο, το Σαμαρα; Ποιους; Συχωρα με αλλα εχει γεμισει η Βουλη με καθε ειδους ακροδεξιο αποβρασμα και δεν καταλαβαινω.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;

alma

Member
Μηνύματα
3.759
Likes
15.278
Ο Μπουμπούκος ξαναχτυπά....και μάλιστα ανάμεσα στα άλλα λέει ότι θα κάνουν τη χώρα σπουδαία όπως της αξίζει....μετά από όλα αυτά που ψηφίζει τόσα χρόνια στη Βουλή,η τροπολογία που θα επιτρέπει σε έναν άνθρωπο να σπουδάσει τον εμποδίζει να κάνει τη χώρα σπουδαία...:eek:
http://www.enikos.gr/politics/283970,Adwnis:_Giati_yhfisa_oxi_sthn_tropolog.html
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Ξεχνας ή υποτιμας τον φοβο. Ηδη η τρομολαγνεια ξεκινησε. Εξω απο το ευρω κτλ κτλ
Μα και ο Αντώνης τέτοιο πόλεμο δέχτηκε όταν δήλωνε πως θα μας βγάλει απο το μνημόνιο.
Ε, τώρα είναι η σειρά του Ανδρέα Τσίπρα να μας βγάλει απο το μνημόνιο όπως μας έβγαλε και ο Αντώνης.


υγ. όποιος πραγματικά πιστεύει/φοβάται πως το νέο πασοκ θα μας βγάλει απο το μνημόνιο (ή το ευρώ) είμαι σίγουρος οτι έχει απαντήσει σε ε-μαιλ "φίλος νιγκιρία, έχω πολλό λεφτό αλλά δεν μπορώ το βγάλω. δώσε λογκαριασμό σου βάλω μπικικίνια".
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Σφοδρές αντιδράσεις προκαλεί στην Ισπανία, ο αποκαλούμενος και νόμος "φίμωτρο", που προβλέπει χρηματικά πρόστιμα για μια σειρά από ενέργειες, όπως είναι η φωτογράφηση ή ηχογράφηση αστυνομικών, η κατάληψη τραπεζών, η συνάθροιση σε δημόσιους χώρους, η παρεμπόδιση έξωσης και η διαμαρτυρία χωρίς άδεια.

Ο νόμος, που ουσιαστικά περιορίζει τα ανθρώπινα δικαιώματα, εγκρίθηκε από την ισπανική Βουλή και πλέον απομένει η τελική έγκρισή του από τη Γερουσία. Όλες οι κοινοβουλευτικές ομάδες, πλην του Λαϊκού Κόμματος, τάχθηκαν κατά του νόμου. Ωστόσο, η πλειοψηφία που κατέχει το Λαϊκό Κόμμα τόσο στο Κογκρέσο όσο και στη Γερουσία αρκούν.
http://www.koutipandoras.gr/article...yei-synathroiseis-fotografisi-astynomikon-kai

Καληνύχτα Ευρώπη...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.146
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom