The official off-topic

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Καμία μα καμία παραπληροφόρηση,το FAZ δεν είχε καμία μα καμία σχέση με το TROLL είτε σαν χώρος είτε σαν στυλ μαγαζιού!

Στ FAZ πηγαινε η τότε elite του Κολωνακιου και με προσωπικό που πολυ καλά γνωρίζεις (Συσσοβιτης,Αλλιμονου κτλ) σε αντίθεση με το Troll που δούλευε το οτι να' ναι!Δουλευανε και κάποιοι φίλοι μου τότε........

Στο FAZ το face control δε,ήταν πολυ αυστηρό,απλά έπρεπε να ξεφευγεις απο το τυποποιημένο τζιν παντελόνι-μποτες Tony Morra και δερματινο μπουφάν perfecto,για να μπεις στο μαγαζί έπρεπε να φοράς εκκεντρικα ρούχα αλλα σίγουρα όχι τόσο εκκεντρικα όπως στολή δυτη ή Adidas φορμουλες τα οποία και δεν αποτελούσαν οπωσδήποτε το εισιτήριο σου για να εισελθεις στον χώρο!Προσωπικά φορουσα Dr Martens μποτακι,τζιν μέσα απο το μποτακι,Chevignon κολλεγιακο ή φουσκωτο και t shirt Oneill,Maui!

Ένα κατακλείδι τα δυο club ήταν οτι και τα ονόματα τους!


Το οτι δεντα είδεςεσυ τα ναρκωτικά δεν σημαίνει και οτι δεν υπήρχαν.....

Το Floorfiller δεν το γνωρίζω καν,να με συμπαθας για την άγνοια μου!


Το FAZ λειτούργησε 1989-1992.
Ταξιδιωτικής αντιπαράθεσης συνέχεια....
Το Troll ξεκίνησε στην Θεσνίκη για να προωθήσει στην συμπρωτεύουσα την νέα μουσική που είχε πρωτολανσάρει το Faz.Αυτό ήταν και το γενικό concept.Η τρύπα της Μαβίλη δεν συγκρινόταν με τίποτα με το club της Όλγας όσο αφορά τον χώρο.Η προσπάθεια ήταν να πλησιάσει περισσότερο το attitude των Αγγλικών clubs που εκείνη την περίοδο δοκίμαζαν τα άκρα.Η κοινή παράμετρος όμως ήταν η μουσική.
Η Κολωνακιώτικη elite όπως λες ήταν η πρώτη που έτρωγε πόρτα στο Faz.Και τα ονόματα που αναφέρεις,όπως και πάρα πολλά άλλα,τότε ήταν παντελώς άγνωστοι...μετά πούλησαν,και εξαφανίστηκαν από τα πάρτυ στα υπόγεια γκαράζ της Αθήνας.
Για τα outfit του Faz έχεις άδικο.Αυτό που περιγράφεις έπινε ουισκάκι στα παγκάκια της πλατείας.
Δεν υπήρχαν ναρκωτικά,είμαι σίγουρος :bleh::haha::bleh::haha:
Ο Πέτρος ήταν η ψυχή του Faz,μέχρι που συνάντησε τα κάγκελα...
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Last edited by a moderator:

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
γιαυτο δεν το σχολιασα και απλα το παρέθεσα.
Xεχε! Όχι πως το θεωρώ απίθανο να γίνει, ειδικά με όλα αυτά που συμβαίνουν τελευταία. Απλά δεν εμπιστεύομαι τους μπλόγκερ, γιατί μερικοί το παίζουν πρετεντέρηδες.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
...με ένα χρόνο, περίπου, καθυστέρηση ... (αρχική 27-02-2011)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.254
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom