The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
@tripakias Αμα δεις τα σκούρα πάρε την οικογένεια και γύρνα πίσω στην πατρίδα. :) Αυτό που συμβαίνει είναι εντελώς σοκαριστικό.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Θα δουμε. Μαλλον θα παμε στο εξοχικο των πεθερικων στην Ισπανια.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Και τελικά τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα απ' οτι είχε φανεί στην αρχή....
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.328
Καταλαβατε γιατι τα εβαλαν με τη Γαλλια;Με ποια αφορμη;
Αφορμή, τι εννοείς; Ήμουν στα Χανιά όταν "φιλοξενούσαμε" γαλλικά αεροσκάφη που βομβαρδίζανε τον "κακό" Καντάφι στη Λιβύη για να "ελευθερώσουν" τη χώρα. Από ποιον και να την παραδώσουν σε ποιους; Ακολούθησε Αίγυπτος, Λίβανος, Συρία, πιο πριν Ιράκ, Αφγανιστάν και δεν ξέρω τι άλλο, είμαι συγχυσμένος.. Δεν είμαι τόσο αφελής να πιστέψω ότι οι πολιτισμένοι δυτικοί αγαπάνε και πάνε να σώσουν όλους αυτούς τους λαούς.Κάπως έτσι ανατραφήκανε και οι εν λόγω τρομοκράτες, από επίσημους τρομοκράτες...κι όταν μπλέκουν χρήματα, πετρέλαια, γεωστρατηγικά συμφέροντα μαζί με θρησκεία και θρησκευτικό φανατισμό... σπέρνεις ανέμους, ξέρεις τι θα θερίσεις.. Κρίμα για τον απλό κόσμο..πολύ κρίμα..
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
556
Likes
446
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γι αυτο μιλησα για αφορμη. Αν το συνδεουν με καποια συγκεκριμενη κινηση των Γαλλων...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.040
Likes
6.430
Γι αυτο μιλησα για αφορμη. Αν το συνδεουν με καποια συγκεκριμενη κινηση των Γαλλων...
Μπα τίποτα δεν έκαναν, από Μοσαντέκ σε Χομεινί. Έπειτα όταν δεν μας άρεσαν και αυτοί φέραμε στο παιχνίδι και τον Σαντάμ αλλά και αυτός ανέβηκε πολύ. Οπότε ας κάνουμε ένα ντου και εκεί για να τους φτιάξουμε κράτος.
Βάλε και την υποστήριξη στους ταλιμπαν(βλέπε Μπιν Λαντεν) εκεί την περίοδο εναντίων των σοβιετικών αλλά και αυτοί δημιουργήσαν την ΑΛ Καιντα.
Συνεχίζουμε με το καθεστώς του Άσαντ που μας είχε κάτσει στο σβέρκο, δημιουργήθηκε ο ISIS με όπλα από ποιους; Δεν πιστεύω να πέσει κανείς από τα σύννεφα και να μην έχει την απάντηση;

Γενικά δεν έκαναν τίποτα, ούτε καν ηθικοί αυτουργοί δεν είναι...
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.328
Απλά κάθομαι και χαζεύω πληροφορίες στο ίντερνετ..και βλέπω ότι η Γαλλία έχει εισβάλλει συνολικά σε 80 χώρες, οι Αμερικανοί σε 70 από το 1776 (πού να είχαν και μακροβιότερη ιστορία), οι δε Άγγλοι ΔΕΝ έχουν εισβάλλει σε 22, ΔΕΝ.. Είναι αστείο από μια άποψη να βλέπεις αυτό το χάρτη της Telegraph: http://www.telegraph.co.uk/history/...-of-ten-countries-so-look-out-Luxembourg.html
Και μετά όλοι οι ειρηνιστές αναρωτιούνται ποιος δημιουργεί το θρησκευτικό φανατισμό, κλείνουν σύνορα, αμολάνε NAPALM, βόμβες διασποράς, και οτιδήποτε άλλο περισσεύει - λήγει - δοκιμάζεται. Λες και οι όλμοι και τα όπλα των απανταχού "τρομοκρατών" φυτρώνουν κάθε Μάρτιο εκεί στις ερήμους, τα ευνοεί η δροσιά της νύχτας.
Είπαμε, κρίμα για τον απλό κόσμο, οπουδήποτε κι αν είναι..
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Οι δικοι μου ανθρωποι εκει ειναι ευτυχως καλα.Οτι και να φταιει,γεγονος ειναι πως ανθρωπινες ζωες χαθηκαν και παλι.Το Παρισι ειναι η πολη που λατρευω και ποναει να το βλεπεις ερημο και αναστατωμενο.Αυτο δεν σημαινει πως δεν νοιαζομαι για οσους χαθηκαν και χανονται απο οπου και να προερχονται..
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.199
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Εδω, σε Ν. προάστιο του Παρισιού, λέγαμε με ένα Λιβανέζο για την τρομοκρατική επίθεση στην Βηρυτό προχτές και μάλιστα παρά λίγο να πάω να βρω ένα φίλο στο 11ο διαμέρισμα. F*ck you Tony Blair και George Bush once more.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.584
Μέλη
38.998
Νεότερο μέλος
Gio_Kar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom