The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι σ έπιασε και γράφεις αποσπάσμστα από την παλαιά διαθήκη;
Ειπα να τη διαβασω μπας και ξαναγινω χριστιανος αλλα δεν. Ειμαι ακαρθατος, εφαγα γουρουνι και λαγο και καμηλα και στρουθοκαμηλο και ολα τα μαλακια. Για να καθαρισω λεει πρεπει να σφαξω ενα βοδι ή ενα κατσικι (ενα ζωντανο τελοσπαντων) και ραντισω με το αιμα του κατι που δεν θυμαμαι.
Ασε που εχω πλαγιασει με γυναικα εκτος γαμου και ειμαι για λιθοβολισμο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Γενικά Ιορδανία να πας, σκέψου έχει και λίγα μίλια αλλά οι φόροι είναι στο θεό! Το καλύτερο είναι συνδυασμός, Να πετάξεις προς Αμμάν και να επιστρέψεις από Τελ Αβίβ.
παντα προθυμος να βοηθησεις ευχαριστω αλλα απο θεσνικη δεν με βολευει να χρησιμοποιησω τα λιγοστα μου μιλια.
γενικα ολα οσα εχω στο μυαλο πρεπει να μετακομισω αθηνα για να τα κανω :bleh:
τελικα υπαρχει συνδεση αμμαν με τελ αβιβ η οποια κατα προτιμηση δεν περιλαμβανει τανκς;:D
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
παντα προθυμος να βοηθησεις ευχαριστω αλλα απο θεσνικη δεν με βολευει να χρησιμοποιησω τα λιγοστα μου μιλια.
γενικα ολα οσα εχω στο μυαλο πρεπει να μετακομισω αθηνα για να τα κανω :bleh:
τελικα υπαρχει συνδεση αμμαν με τελ αβιβ η οποια κατα προτιμηση δεν περιλαμβανει τανκς;:D
Ε με μίλια θα κλείσεις το Αθήνα-Αμμάν και το Τελ Αβιβ-Αθήνα. Από Αμμάν για Τελ Αβιβ θα πας με λεωφορείο μέχρι τη γέφυρα King Hussein, εκεί θα περάσεις τη γέφυρα με το border bus μεταξύ Jordanian terminal και israeli terminal(γύρω στα 10 ευρώ υπολόγιζε τη μεταφορά, επίσης πληρώνεις και φόρο εξόδου από την Ιορδανία άλλα 10 ευρώ περίπου). Στην άλλη πλευρά θα πάρεις sherut και θα φτάσεις στην πύλη της Δαμασκού στην Ιερουσαλήμ.

http://www.themadtraveleronline.com...ss-from-israel-to-jordan-or-jordan-to-israel/
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Ε με μίλια θα κλείσεις το Αθήνα-Αμμάν και το Τελ Αβιβ-Αθήνα. Από Αμμάν για Τελ Αβιβ θα πας με λεωφορείο μέχρι τη γέφυρα King Hussein, εκεί θα περάσεις τη γέφυρα με το border bus μεταξύ Jordanian terminal και israeli terminal(γύρω στα 10 ευρώ υπολόγιζε τη μεταφορά, επίσης πληρώνεις και φόρο εξόδου από την Ιορδανία άλλα 10 ευρώ περίπου). Στην άλλη πλευρά θα πάρεις sherut και θα φτάσεις στην πύλη της Δαμασκού στην Ιερουσαλήμ.

http://www.themadtraveleronline.com...ss-from-israel-to-jordan-or-jordan-to-israel/
δηλαδή θα κατεβω αθηνα θα ξοδεψω ένα σκασμο μιλια που δεν εχω κι ολας θα κανω όλα οσα ειπες και θα γυρισω αθηνα θα φιλησω χωμα και θα ξανανεβω θεσνικη...piece of cake! δεν είμαι ο Γιωργος η nena είμαι!:haha:
τελειο όμως αν ψησω τον κολλητο μου θα το κανουμε!:clap:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
δηλαδή θα κατεβω αθηνα θα ξοδεψω ένα σκασμο μιλια που δεν εχω κι ολας θα κανω όλα οσα ειπες και θα γυρισω αθηνα θα φιλησω χωμα και θα ξανανεβω θεσνικη...piece of cake! δεν είμαι ο Γιωργος η nena είμαι!:haha:
τελειο όμως αν ψησω τον κολλητο μου θα το κανουμε!:clap:
Δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολο να κατέβεις Αθήνα. Υπάρχει ΚΤΕΛ,τρένο, και αεροπορικές εταιρείες(Aegean,Ryanair,Ellinair) που σου προσφέρουν πληθώρα επιλογών και τιμών.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ας ερθει εκεινη η ωρα κατα προτιμηση πριν μεινω με ενα δοντι :haha: και με τα ποδια κατεβαινω αθηνα δε θα κολλησω εκει!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.890
Likes
26.942
Τι σ έπιασε και γράφεις αποσπάσμστα από την παλαιά διαθήκη;
Ειπα να τη διαβασω μπας και ξαναγινω χριστιανος αλλα δεν.
Πληροφοριακά και μόνο,αν ήθελες να γίνεις Χριστιανός (λέμε τώρα) Θα έπρεπε
να διαβάζεις την καινή διαθήκη και όχι την παλαιά.
Οι Χριστιανοί έχουν ξεπεράσει την εποχή του νόμου και είναι στην εποχή της χάρης,αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα για όσους δεν γνωρίζουν και είναι μεγάλο
θέμα για να το συζητήσουμε στο οφ τόπικ.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Προς τους αρρενες του φορουμ
εχω το citroen c3 diesel 1380 cc
φετος για πρωτη φορα θα πληρωσω τελος κυκλοφοριας 89 ευρω..ωστοσο ειδα σε διαφημισεις του ρενο κλιο και του οπελ corsa οτι δεν πληρωνουν τελη.
Γιατι ?Ειναι ομοιων κυβικων και πετρελαιο και τα 3...εχει να κανει με τους ρυπους?εκπεμπουν λιγοτερους τα αλλα 2?
παντως τα εχω παρει στο κρανιο
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.546
Likes
8.180
Όταν βαριέμαι…

Όταν βαριέμαι, πάω σε ένα αρχαιολόγο, του δίνω ένα ταμπόν και τον ρωτάω από ποια περίοδο είναι.

Όταν βαριέμαι τη νύχτα, μπαίνω σε ταξί, δείχνω του οδηγού μια πολυκατοικία και του λέω: "Εδώ αυτοκτόνησα πριν δύο χρόνια".

Όταν βαριέμαι, πηγαίνω σε νεκροταφεία, τριγυρνάω στα χαμένα τινάζοντας χώματα από πάνω μου και ρωτάω τον κόσμο τι έτος έχουμε.

Όταν βαριέμαι, ακολουθώ κάποιον που μοιράζει φυλλάδια , τα μαζεύω από πίσω του και μόλις τελειώσει του λέω: "Φίλε σου έπεσαν αυτά".

Όταν βαριέμαι και είμαι συνοδηγός, μόλις σταματήσει κάποιος δίπλα μου στο φανάρι του ψιθυρίζω "Βοήθεια".

Όταν βαριέμαι, πηγαίνω στο σουπερμάρκετ και ρωτάω σε ποιο διάδρομο είναι το ράφι με τις γεροντοκόρες.

Όταν βαριέμαι, βάζω χαρτάκια στα παρμπρίζ καινούριων αυτοκινήτων που γράφουν "Συγνώμη που στο χτύπησα".

Όταν βαριέμαι, πάω στα Hondos Center από πωλήτρια σε πωλήτρια, μου ψεκάζουν όλες το χέρι, ξαναπάω στην πρώτη που με ψέκασε και της λέω "αυτό θέλω".

Όταν βαριέμαι, παίρνω τηλέφωνο στο λιμεναρχείο και ρωτάω τι ώρα θα σαλπάρει το πλοίο για λιμάνια ξένα.

Όταν βαριέμαι, πάω στα ΕΛΤΑ και τους ρωτάω αν κάνουν επικίνδυνες αποστολές.

Όταν βαριέμαι, πάω σε μικροβιολογικά εργαστήρια και ζητάω να πάρω το αίμα μου πίσω.

Όταν βαριέμαι, παίρνω τηλέφωνο στα Hondos Center και ρωτάω τι ώρες περνάει το πλοίο για το υπέροχο ταξίδι ομορφιάς.

Όταν βαριέμαι, πάω στα καταστήματα αγοράς χρυσού και ζητάω να μου εξαργυρώσουν την χρυσή ευκαιρία που πήρα το πρωί απ’ το περίπτερο.

Όταν βαριέμαι, πάω στο πάρκο με δύο κομμένα λουριά στα χέρια και ρωτάω με αγωνία αυτούς που κάνουν τζόκινγκ μήπως είδαν δύο Rottweiler.

Όταν βαριέμαι, παίρνω τηλέφωνο την πυροσβεστική και τους λέω ότι έχω κλειστεί στον εαυτό μου.

Όταν βαριέμαι, πάω στο φαρμακείο και ζητάω τις παστίλιες για τον πόνο του άλλου και λέω πως θα περάσει ο άλλος να τις πληρώσει.

Όταν βαριέμαι, παίρνω τηλέφωνο το 100 και τους λέω πως θέλω να παραδοθώ γιατί κλέβω καρδιές.

Όταν βαριέμαι πηγαίνω στα δικαστήρια και ζητάω έφεση αμαρτιών.

Όταν βαριέμαι πηγαίνω στα περίπτερα και ρωτάω αν έχουν να μου χαλάσουν ένα χατήρι.

Όταν βαριέμαι πηγαίνω στον Γερμανό και ζητάω μπαταρίες για φακούς επαφής.

Όταν βαριέμαι, παίρνω το κινητό μου, πάω στην τροχαία και τους ζητάω να μου σβήσουν τις κλήσεις.

Όταν βαριέμαι, παίρνω τηλέφωνο στο ραδιοταξί και ρωτάω αν μπορώ να κάνω μία αφιέρωση.

Όταν βαριέμαι, πάω στην τράπεζα και τους λέω πως θέλω να κάνω μία κατάθεση ψυχης!!!!!!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.025
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom