The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.329
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ή και του "Μαδούρου" όπως το είπε ο σύντροφος Πλεύρης.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.080
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
@Yorgos τι έγινε στη Βενεζουέλα;; πάει ο "φίλος" σου ο Μαδούρο;; έχουνε πλέον δεξιά κυβέρνηση μετά απο 17 + χρόνια... τον φάγαν λένε οι ουρές στα κρατικά σούπερ μάρκετ... μπορεί να ρθεί εδώ όμως θα έχει μέλλον...
Βουλευτικές ήταν οι εκλογές, όχι προεδρικές. Δεν άλλαξε η κυβέρνηση.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.434
Βουλευτικές ήταν οι εκλογές, όχι προεδρικές. Δεν άλλαξε η κυβέρνηση.
Ναι έχεις δίκιο... τώρα πως γίνεται τα 3/5 να είναι στο κοινοβούλιο αντίθετα και να συνεχίζεις να κυβερνάς αυτό είναι ένα ερώτημα ;; δεν ξέρω τι εξουσίες έχει το κοινοβούλιο αλλά νομίζω είναι ένα παράδοξο...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.692
Likes
50.602
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ απορώ που πήρε και τόσες ψήφους ο Μαburro, δε νομίζω να υπάρχει πρόεδρος στην ιστορία που να τα έχει κάνει ΤΟΣΟ μαντάρα σε ΤΟΣΟ μικρό διάστημα, μιλάμε για φαινόμενο. Επίτηδες να το προσπαθούσε, δε γίνεται.

Σωστά ειπώθηκε, η κυβέρνηση δεν άλλαξε. Και δε θα αλλάξει λογικά, θα πέσει εκ των έσω, με τους στρατιωτικούς να ετοιμάζονται να τον παραδώσουν με αντάλλαγμα να κουκουλωθουν τα δικά τους εγκλήματα. Δεν είναι η πρώτη μου προτεραιότητα η Βενεζουέλα για τους επόμενους μήνες, μυρίζει μπαρούτι...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.884
Likes
26.836

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Οι Ελληνες καλά θα κάνουν να: ανοίξουν κανένα σοβαρό βιβλίο, (λεξικο, σπίτι περίπτερο), να πετάξουν απο μπαλκόνια, ταράτσες, φωταγωγούς, τις τηλε"ορασεις" τους, να σταματήσουν να διαβάζουν έντυπα με ονομασίες "η πράσινη στρουμφίτα που σπέρνει παιδιά στον Πειραιά" ή "η πρέζα του Μαρινάκη βοηθά τις αμυγδαλές και τις αιμορροιδες" -αν θελήσουν να δεχτουν αντικειμενικη δημοσιογραφία και όχι { ανεξαρτητο} δημοσιογράφο με 4 κιλά ντουκόχρωμα πανω του και 6 καταδικαστικές αποφάσεις για χουλιγκανισμό-, να αποτάξουν στερεότυπα τύπου "Τι Λε ΡΕ! Μια είναι η Διασκέδαση! Μπουζούκια!! Γαμώ τις Μουσικές! Σφακιανακης φορ εβερ! είναι και πατριώτης" , να σταματήσουν να αποκαλούν τον διπλανο τους γήινο/συναδελφο / γειτονα/ συγχωριανό/ συμμαθητή/ συνταξιδιώτη/ τουρίστα με τον ευγενή ,- ιπποτικό θα τολμούσα να πω χαρακτηρισμό- ΜΛΚ γιατι πολύ απλά είναι προσβλητικός, μπανάλ και μας έχει κουράσει , να καταλάβουν ότι και τα ζώα έχουν ιδια δικαιώματα με τις αφεντομουτσουνάρες μας και 'οτι ο πλανήτης δεν μας ανήκει κατ' αποκλειστικότητα, και ολα τα παραπάνω μπας και αποκτήσουν κάποια κριτική σκέψη. Αμφιβάλω βέβαια αν τα καταφέρουμε... Γιατί? Ιδού. Απολαύστε και θαυμάστε.
http://www.altsantiri.gr/viral/ti-idan-perissotero-i-ellines-sto-youtube-to-2015-video/
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.329
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Οι Ελληνες καλά θα κάνουν να: ανοίξουν κανένα σοβαρό βιβλίο, (λεξικο, σπίτι περίπτερο), να πετάξουν απο μπαλκόνια, ταράτσες, φωταγωγούς, τις τηλε"ορασεις" τους, να σταματήσουν να διαβάζουν έντυπα με ονομασίες "η πράσινη στρουμφίτα που σπέρνει παιδιά στον Πειραιά" ή "η πρέζα του Μαρινάκη βοηθά τις αμυγδαλές και τις αιμορροιδες" -αν θελήσουν να δεχτουν αντικειμενικη δημοσιογραφία και όχι { ανεξαρτητο} δημοσιογράφο με 4 κιλά ντουκόχρωμα πανω του και 6 καταδικαστικές αποφάσεις για χουλιγκανισμό-, να αποτάξουν στερεότυπα τύπου "Τι Λε ΡΕ! Μια είναι η Διασκέδαση! Μπουζούκια!! Γαμώ τις Μουσικές! Σφακιανακης φορ εβερ! είναι και πατριώτης" , να σταματήσουν να αποκαλούν τον διπλανο τους γήινο/συναδελφο / γειτονα/ συγχωριανό/ συμμαθητή/ συνταξιδιώτη/ τουρίστα με τον ευγενή ,- ιπποτικό θα τολμούσα να πω χαρακτηρισμό- ΜΛΚ γιατι πολύ απλά είναι προσβλητικός, μπανάλ και μας έχει κουράσει , να καταλάβουν ότι και τα ζώα έχουν ιδια δικαιώματα με τις αφεντομουτσουνάρες μας και 'οτι ο πλανήτης δεν μας ανήκει κατ' αποκλειστικότητα, και ολα τα παραπάνω μπας και αποκτήσουν κάποια κριτική σκέψη. Αμφιβάλω βέβαια αν τα καταφέρουμε... Γιατί? Ιδού. Απολαύστε και θαυμάστε.
http://www.altsantiri.gr/viral/ti-idan-perissotero-i-ellines-sto-youtube-to-2015-video/
Στάνταρ πλαστή η λίστα για να μας ρεζιλέψουν. Ούτε Στικούδη βλέπω, ούτε Παντελίδη. Πώς να μην φαίνεται μετά χαμηλό το επίπεδο?
Αίσχος.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
αγαπημενε μου αιιιι βασιλη:icon_razz: επειδη το 2015 ημουν καλο κοριτσι :icon_cheesygrin:για το 2016 θελω να μου φερεις μια δουλεια στην οποια θα ταξιδευω θα μαγειρευω θα τρωω θα φωτογραφιζω θα ακουω μουσικες και θα πληρωνομαι σε χρυσες λιρες!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.692
Likes
50.602
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
αγαπημενε μου αιιιι βασιλη:icon_razz: επειδη το 2015 ημουν καλο κοριτσι :icon_cheesygrin:για το 2016 θελω να μου φερεις μια δουλεια στην οποια θα ταξιδευω θα μαγειρευω θα τρωω θα φωτογραφιζω θα ακουω μουσικες και θα πληρωνομαι σε χρυσες λιρες!
Αν έχει ποδάρες σαν της Μενεγάκη, διάβαινε.

Αν όχι, άνοιξε αυτές που έχεις μπας και...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.522
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom