Travel war Λονδίνο Vs Βερολίνο

Λονδίνο Vs Βερολίνο


  • Total voters
    153

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πάω σε ταμείο καταστήματος με ηλεκτρονικά στην Alexanderplatz, (ναι σ'αυτό που διαφημίζεται και δω) για να πληρώσω μια κάμερα που μου γυάλισε και αφού περίμενα μια ώρα την ξενέρωτη ταμία, όταν έφτασε η σειρά μου, μου είπε με αυστηρό τόνο: Δεν δεχόμαστε πιστωτικές κάρτες!!!!
Εν έτει 2010!!! όταν παντού αλλού, αγοράζεις ακόμα και τσίχλες με πιστωτική!!!
Ελαφρώς εκτός θέματος, αλλά νομίζω ότι αυτό έχει να κάνει με το συγκεκριμένο discount-άδικο. Κι εδώ το Makro (πριν 8 χρόνια περίπου που το επισκέφτηκα τελευταία φορά) δεν δέχεται πιστωτικές κάρτες, ως πολιτική του καταστήματος.
Το αυτό ισχύει και με την περίπτωση που αναφέρει ο Θάνος. Τις ~10 φορές που πήγα στη Γερμανία/Αυστρία τον τελευταίο 1 χρόνο και κάτι, ουδείς με χρέωσε έξτρα για χρήση πιστωτικής, και κάνω χρήση παντού και πάντα, ακόμη και στο μετρό. (Αλλά δεν πήγα και για ψώνια).
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ενα εχω να πω: οτι ενω στο travel war Παρισι- Ρωμη τσακωνομαστε για το ποια πολη εχει τους πιο ερωτευσιμους ανδρες η γυναίκες, τα πιο σεξυ εσωρουχα η τα πιο κμψα ρουχα, εδω μιλάμε για πιστωτικές κάρτες. Τελείως ξενέρωμα!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ορμωμενη απο την λασπολογια της Ερσης, αν και ακομα δεν εχω βαλει.. την ψηφο μου , θα ηθελα να δηλωσω οτι οι Βερολινεζοι ειναι παρα πολυ ωραιοι αντρες!!
Ψηλοι σαν κυπαρισσια, ευγενικες φυσιογνωμιες.... ειδικα οταν ξαπλωνουν πανω στα γρασιδια εξω απο τo Berliner Dom
 

Attachments

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αντε μπράβο! να ζεσταίνεται το κλίμα! Έπαθα ένα κάτι με το θέμα των πιστωτικών.
Επί του προκειμένου: Να μην αναφέρω πλειάδα γοητευτικών Εγγλέζων ηθοποιών....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ω ναι ναι ιδου (απο κοντα καλυτερος!!) Απο το αγαπημενο Lewisham στα περιχωρα του Λονδινου
 

Attachments

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
To Βερολίνο είχε ωραίους άνδρες εισαγώμενους..
ποιος θα ξεχάσει τα λόγια του ισχυρού άνδρα των ΗΠΑ εν ετη 1963 που τον γουσταρε κοτζάμ Μέριλιν Μονρόε και ο οποίος ηταν παντρεμένος με την Τζάκι Κενεντι που την παντρεύτηκε μετά ο Ονάσις:haha:
Από τοτε κρατάει αυτή η ...κολόνια....

 
Last edited by a moderator:

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Ορμωμενη απο την λασπολογια της Ερσης, αν και ακομα δεν εχω βαλει.. την ψηφο μου , θα ηθελα να δηλωσω οτι οι Βερολινεζοι ειναι παρα πολυ ωραιοι αντρες!!
Ψηλοι σαν κυπαρισσια, ευγενικες φυσιογνωμιες.... ειδικα οταν ξαπλωνουν πανω στα γρασιδια εξω απο τo Berliner Dom
Και ειδικότερα όταν είναι πολύ ελαφρά ντυμένοι... έως και καθόλου!!!
(ω ναι, συμβαίνει και αυτό στα πάρκα της πόλης)

ΥΓ. Πριν βιαστείτε να βγάλετε συμπεράσματα, δηλώνω ότι αυτό δεν επηρρέασε καθόλου την κρίση μου υπέρ του Βερολίνου!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ορμωμενη απο την λασπολογια της Ερσης, αν και ακομα δεν εχω βαλει.. την ψηφο μου , θα ηθελα να δηλωσω οτι οι Βερολινεζοι ειναι παρα πολυ ωραιοι αντρες!!
Ψηλοι σαν κυπαρισσια, ευγενικες φυσιογνωμιες.... ειδικα οταν ξαπλωνουν πανω στα γρασιδια εξω απο τo Berliner Dom
αααχχχ...τώρα μου βάζεις δύσκολα. Ναι, οι Βερολινέζοι έχουν κάτι...δεν μπορώ να το περιγράψω. Ευγενικοί, τρυφεροί, τζέντλεμεν (τουλάχιστον οσους Βερολινεζους γνωρισα καλά, και πώς τυχαινε ήταν ολοι ανατολικο-Βερολινεζοι). Άντρες!
ΑΛΛΑ...η σέξι προφορά των Βρετανών, με ρίχνει. Και το ιδιαιτερο χιουμορ τους. Και μια που το εφερε η κουβεντα, απο Βρετανους ηθοποιους, εμενα ο αγαπημενος μου ειναι ο Simon Pegg:D
Οι Λονδρεζοι εχουν κατι που τους ξεχωριζει απο τους υπολοιπους Βρετανους; αν ειναι να το ξανασκεφτω το πραγμα:haha:
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Και οι Ιρλανδοι ομως...τρυφεροι, περιποιητικοι, με πολυ χιουμορ

Βεβαια στο θεμα αντρες ψηφιζω Βερολινο.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη

Attachments

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αλλο ενα δειγμα απαραμμιλης ομορφιας , αλλα και αστειρευτου ταλεντου
Paul Bettany
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.520
Μέλη
38.942
Νεότερο μέλος
evrhdhkh

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom