Travel war Λονδίνο Vs Βερολίνο

Λονδίνο Vs Βερολίνο


  • Total voters
    153

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αχ βρε Λευτέρη! Καλά το είχα στρώσει! Μη μου το γυρνάς ξανά στις πιστωτικές...
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Εγώ πάλι να προσθέσω τούτον εδώ:
Ακαρδη ο ενας παει στην Αφρικη να γλιτωσει απο εσενα, ο αλλος αποβαλεται και εσυ ψαχνεις το επομενο θυμα σου :bleh::bleh::bleh::bleh::bleh:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.711
Likes
6.345
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Σουδιανε και γω δεν ψηφισα ακομα .... πες μας και εσυ την γνωμη σου
Αγγλιδες η Γερμανιδες??? και μην μας πεις καμια Μερκελ!:haha::haha:
Να σου πω:
Οι Αγγλίδες έχουν πιο λεπτά χαρακτηριστικά, πιο όμορφα μάτια, λίγο απρόβλεπτες στις σχέσεις, ίσως επειδή γνωρίζουν τη γοητεία τους, ενώ οι Γερμανίδες είναι πιο θετικές και σίγουρες....
Δε βάζω μέσα στην σύγκριση εδώ, τις αγριόφατσες των γερμανίδων σε όλα (!!!) τα ταμεία των καταστημάτων που συνάντησα στο Βερολίνο πέρυσι. Θύμιζαν γκεσταπίνες...
Αλλά ούτε συγκρίνω και τις μεθυσμένες Εγγλέζες των Μαλλίων και της Χερσονήσου.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ακαρδη ο ενας παει στην Αφρικη να γλιτωσει απο εσενα, ο αλλος αποβαλεται και εσυ ψαχνεις το επομενο θυμα σου :bleh::bleh::bleh::bleh::bleh:
Αν καταφέρω καλέ να χτυπήσω τον Hugh Grant εστω και τώρα, τι άλλο θέλω σε αυτήν τη ζωή!:haha:
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εννοειται οτι δεν μας νοιαζει αυτο, ουτε καν το σχολιαζουμε και εχω να δηλωσω οτι ναι ειναι πολυ γοητευτικος για την ηλικια του
θα συμφωνήσω!
και επίσης ότι μ'αρεσε το μέρος στο οποίο είναι τραβηγμένη η φωτογραφία :D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
θα συμφωνήσω!
και επίσης ότι μ'αρεσε το μέρος στο οποίο είναι τραβηγμένη η φωτογραφία :D
Ναι!!! και μενα !!!! στην απεναντι πλευρα του ποταμου ειναι η east side gallery, αγαπημενο σημειο
 

Attachments

turms

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
2.880
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
η AX ειναι πολυ ιδιοτροπη καρτα...και εγω εχω προβλημα σε πολλες περιπτωσεις.
Μονο στην Αμερικη ειναι νο1 (και αυτο σχετικο παλι)
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
αααχχχ...τώρα μου βάζεις δύσκολα. Ναι, οι Βερολινέζοι έχουν κάτι...δεν μπορώ να το περιγράψω. Ευγενικοί, τρυφεροί, τζέντλεμεν (τουλάχιστον οσους Βερολινεζους γνωρισα καλά, και πώς τυχαινε ήταν ολοι ανατολικο-Βερολινεζοι). Άντρες!
ΑΛΛΑ...η σέξι προφορά των Βρετανών, με ρίχνει. Και το ιδιαιτερο χιουμορ τους. Και μια που το εφερε η κουβεντα, απο Βρετανους ηθοποιους, εμενα ο αγαπημενος μου ειναι ο Simon Pegg:D
Οι Λονδρεζοι εχουν κατι που τους ξεχωριζει απο τους υπολοιπους Βρετανους; αν ειναι να το ξανασκεφτω το πραγμα:haha:
Τita επιτέλους σ αυτό το θέμα συμφωνούμε!:haha:,παρα το ότι ψηφίσαμε διαφορετική πόλη...για τους άνδρες έχουμε παρόμοια άποψη...
Οι Αγγλοι έχουν κάτι..ακόμα και η προφορά βρε παιδιά ό τρόπος που μιλάνε..το χιούμορ που ανέφερες!,το χαμόγελο τους..
θα διαφωνήσω ως προς την ευγένεια και την τρυφερότητα που είπες αρχικά για τους Βερολινέζους(βέβαια εσύ τους έζησες,κάτι παραπάνω ξέρεις)..εμένα ψυχροί και ολίγον αγενείς μου φάνηκαν..εν αντιθέσει με τους Λονδρέζους!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Λοιπόν ο Παπαγιαννόπουλος το ξεκαθαρίζει ευθύς αμέσως το θέμα του Λονδίνου και του ανδρισμού. Τα απόσπασμα αυτό είναι πολύ μεγαλύτερο-δε βρήκα μικρότερο- αλλά απολαυστικό. Αν βαριέστε δειτε μονο το ενάμισυ πρώτο λεπτό.
 
Last edited by a moderator:

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
το ξερα οτι θα συνετιστεις και θα λιποτακτησεις....
δεν σε εχω για πεταμα....
το γραφειο γαμηλιων ταξιδιων ρενατα-tours (ακους εσυ???χανουμεεε)
εχει επεκταθει και σε συνοικεσια...
κανονισε να μην εισαι υπακουη στο γαμπρο :bleh: και μας κλεισεις το γραφειο (οπως καταλαβες δεν θα ναι απο λονδινο)

υγ.ξεκινησε ντουμπαι ...και δεν εχουμε εναν ιπποτη να μας συνοδεψει μεχρι εκει :bleh: :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.298
Μέλη
38.970
Νεότερο μέλος
genik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom