Travel War: Μεξικό vs Περού

Travel War: Μεξικό vs Περού


  • Total voters
    36

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.033
Κι εγώ Μεξικό ψήφισα γιατί δεν έχω πάει Περού και γιατί το ψήφισαν @go2dbeach & @varioAthens . Και δεν με πείθετε πως το Περού είναι πιο ωραίο. Νομίζω πως όσοι το ψηφίσατε είστε απλά κοιλιόδουλοι και δεν μπορείτε να αντισταθείτε στην περουβιανή κουζίνα.
Δυνατο επιχειρημα!

Στο μεταξύ το 80% όσων ψήφισαν ΜΕξικό δεν έχουν πάει ΠΕρού. Μόλις γύρισα σε ταξίδι και από τα δύο, καμία σύγκριση κι ας το έχω πολύ ψηλά το Μεξικό. Άλλο αποτύπωμα εντελώς σε όλα τα επίπεδα.
Το Μεξικο ειναι σαν το crush…
Αμα σε βρει κατακουτελα δεν χρειαζεται να γνωρισεις αλλους «προορισμους» 😜
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.385
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Από όσους ψήφισαν Περού και έχουν πάει, ούτε ένας δεν είπε οτι ένιωσε σα να γυρίζει σπίτι του. Κανένας δεν είπε οτι ένιωσε δέσιμο με τη χώρα. Δύο το είπαν για το Μεξικό και αυτό είναι το δεύτερο πιο δυνατό επιχείρημα που ακούστηκε. Το πρώτο είναι αυτό:
Κι εγώ Μεξικό ψήφισα γιατί δεν έχω πάει Περού και γιατί το ψήφισαν @go2dbeach & @varioAthens .
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Από όσους ψήφισαν Περού και έχουν πάει, ούτε ένας δεν είπε οτι ένιωσε σα να γυρίζει σπίτι του. Κανένας δεν είπε οτι ένιωσε δέσιμο με τη χώρα. Δύο το είπαν για το Μεξικό και αυτό είναι το δεύτερο πιο δυνατό επιχείρημα που ακούστηκε. Το πρώτο είναι αυτό:
#Equipo_Mexico

Τι δέσιμο μωρέ να νιώσουν; Με τα Ματσου Πιτσου;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.589
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το Μεξικο ειναι σαν το crush…
Αμα σε βρει κατακουτελα δεν χρειαζεται να γνωρισεις αλλους «προορισμους» 😜
Έτσι έλεγαν και το '60 στα παιδιά οι γιαγιαδες: τον πρώτο που θα βρεις να τον παντρευτείς. Μην κοιτάς άλλους γιατί αν είναι χειρότεροι καλά έκανες και παντρεύτηκες τον πρώτο, αν είναι καλύτεροι θα στεναχωρηθεις, οπότε μην κοιτάς. Πίστευε και μη ερευνα φάση.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έτσι έλεγαν και το '60 στα παιδιά οι γιαγιαδες: τον πρώτο που θα βρεις να τον παντρευτείς. Μην κοιτάς άλλους γιατί αν είναι χειρότεροι καλά έκανες και παντρεύτηκες τον πρώτο, αν είναι καλύτεροι θα στεναχωρηθεις, οπότε μην κοιτάς. Πίστευε και μη ερευνα φάση.
Αυτά τα συντηρητικά του '60 να τα κρατήσεις για το Περού και τους οπαδούς του. Στο Μεξικό ήδη από τα τέλη της προηγούμενης δεκαετίας πνέει αέρας προοδευτικός. Νομιμοποίηση γάμων ίδιου φύλου, νομιμοποίηση σεξ σε δημόσιους χώρους κλπ. Μέρα με τη νύχτα οι δύο χώρες.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.033
Έτσι έλεγαν και το '60 στα παιδιά οι γιαγιαδες: τον πρώτο που θα βρεις να τον παντρευτείς. Μην κοιτάς άλλους γιατί αν είναι χειρότεροι καλά έκανες και παντρεύτηκες τον πρώτο, αν είναι καλύτεροι θα στεναχωρηθεις, οπότε μην κοιτάς. Πίστευε και μη ερευνα φάση.
Γιατι βρε Γιωργο, δεν ειχα κανει εγω την ζωουλα μου? Δεν ειχα τσιλιμπουρδησει σε αλλους προορισμους? Δεν ειχα δει εγω Πυραμιδες στην Αιγυπτο? :xalara:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.589
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γιατι βρε Γιωργο, δεν ειχα κανει εγω την ζωουλα μου? Δεν ειχα τσιλιμπουρδησει σε αλλους προορισμους? Δεν ειχα δει εγω Πυραμιδες στην Αιγυπτο? :xalara:
Δεν έχεις δει Περού, το φως το αληθινό.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.033
Δεν έχεις δει Περού, το φως το αληθινό.
Αλλελουια!
Παντως σοβαρα τωρα... εμενες μονιμα Περου ή Μεξικο?
Για μενα αυτη ειναι η ειδοποιος διαφορα. Το Μεξικο ειναι χωρα που εχω πει "μετακομιζω χτες".
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.195
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom