Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    368

alma

Member
Μηνύματα
3.751
Likes
15.220
Όπως το πάρει κανείς. Άλλες προτιμούν τους ξενέρωτους Γάλλους.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Απο τους Έλληνες ναι προτιμώ τους Γάλλους .. Μη σου πω και απο τους Ιταλούς
 

alma

Member
Μηνύματα
3.751
Likes
15.220
Καλά γούστα είναι αυτά. Εγώ συμπαθώ περισσότερο τους Ιταλούς και τους Έλληνες από τους Γάλλους.

Αλλά δεν κατάλαβα την σειρά προτίμησης.Τους Γάλλους τους προτιμάς από τους Έλληνες και από τους Ιταλούς;o_O

Τους βάζεις πρώτους στη σειρά;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ναι , αν και δεν καταλαβαίνω γρι όταν μιλάνε . Αντιθέτως τους Ιταλούς που τους καταλαβαίνω , υπάρχουν στιγμές που νομίζω οτι μιλάνε παρα πολύ ( για τα δικά μου δεδομένα )
Παρόλα αυτά βρίσκομαι συχνότερα στην Ιταλία απο οτι στη Γαλλία τα τελευταία χρόνια για πολλούς και διάφορους λόγους ( εξάλλου την χώρα και δη τη Ρωμη την αγαπώ τρελά )
 

alma

Member
Μηνύματα
3.751
Likes
15.220
Καλά ντε μην το παίρνεις προσωπικά. Παριζιάνος βέρος είσαι;
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.496
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Παριζιάνος συγκεκριμένα οχι, 50% γάλλος
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Πάντως εμένα οι Γάλλοι άντρες μου φάνηκαν πολύ προστυχοκολλιτσιδογελοίοι. Pepé le Pew κι έτσι. Ενώ οι Ιταλοί είναι πιο gentlemen
 

alma

Member
Μηνύματα
3.751
Likes
15.220
Παριζιάνος συγκεκριμένα οχι, 50% γάλλος

Ε τότε τι παρεξηγείσαι; Για τους Παριζιάνους λέμε στο συγκεκριμένο θέμα, όταν μιλάμε για Γάλλους...π.χ. σε άλλες περιοχές της Γαλλίας είναι αλλιώς οι άνθρωποι. Στην Ιταλία συναντήσαμε μια παρέα Γάλλων από την Νότια Γαλλία και ήταν σούπερ συμπαθητικοί. Το ίδιο και μια φίλη που είχα από Βόρεια Γαλλία.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.157
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πάντως εμένα οι Γάλλοι άντρες μου φάνηκαν πολύ προστυχοκολλιτσιδογελοίοι.
Δεν φταινε οι Γαλλοι σ' αυτο αλλα οι Γαλλιδες. Ετσι πεφτουν. Αν προσεγγισεις Γαλλιδα ευγενικα εισαι χαμενος απο χερι. Θα φας χυλοπιτα με τη μια.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Ισπανοί δεν είναι αλλά κι εγώ ανάμεσα σε Γάλλους και Ιταλούς επιλέγω Γάλλους με κλειστά μάτια...ειδικά αν είναι και μιγάδες μιλάμε για combo απίστευτο!
Οι Ιταλοί δεν...βρίσκω το φλέρτ τους αστείο και ξεπερασμένο άσε που οι περισσότεροι περνάνε στάνταρ την τριπλή ώρα μπροστά στον καθρέφτη σε σχέση με μένα...:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.739
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom