Travelstories 2013

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το γράψαμε ήδη - την "κρύψαμε" γιατί δεν έχουμε βρει τρόπο να μη φαίνονται τα αποτελέσματα στη διάρκεια της ψηφοφορίας. Μόλις το φτιάξουμε (ή αν το ξεπεράσουμε ψυχολογικά :D ) θα επανέλθει
Γιατι παιδευεστε να το φτιαξετε; Για οσες μερες απεμειναν μεχρι να ληξει ο διαγωνισμος ας στελνουν τα μελη μηνυμα με τις 3 αγαπημενες τους ιστοριες σε καποιον mod και στο τελος ας συμψηφιστουν με οσους ηδη εχουν ψηφισει. Ετσι κι αλλιως απο τον επομενο νομιζω πως εχει παρθει η αποφαση να ισχυει συστημααριθμιτικης προοδου με διαφορα 1 ή συστημα βαθμολογιας αλα eurovision. Τι χαλιεστε λοιπον;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν είχαμε καταλήξει να το κάνουμε με βαθμούς γιατί έχει πάρα πολύ δουλειά (και δε ξέρω ποιος θα την κάνει), αλλά είναι κάτι που το ψάχνω μήπως το βελτιώσουμε κάπως.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δεν είχαμε καταλήξει να το κάνουμε με βαθμούς γιατί έχει πάρα πολύ δουλειά (και δε ξέρω ποιος θα την κάνει), αλλά είναι κάτι που το ψάχνω μήπως το βελτιώσουμε κάπως.
Def είπαμε υπάρχουν αρκετοί εθελοντές γι'αυτή τη δουλειά, κι αν τύχει κάποιος από μας να είναι διαγωνζόμενος το αναλαμβάνει άλλος
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.018
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Μιας και λύθηκαν κάμποσα θέματα, ας θέσουμε καινούρια (καλά δεν είναι και κρίσιμα) :p

Τα πρόσφατα μηνύματα (δεξιά στήλη) αργούν αισθητά να ενημερωθούν δλδ έχεις διαβάσει το νέο ποστ αριστερά στο τόπικ και στα πρόσφατα μηνύματα βλέπεις ακόμη το προηγούμενο. Περίμενα να δω πόσο χρόνο κάνει αλλά δεν πέτυχα κάποιο νέο ποστ ώστε να πω ακριβώς, το έχω δει μόνο κατά σύμπτωση. Edit: το παρόν post έκανε 5 λεπτά να φανεί στα πρόσφατα.

Επίσης όταν έχεις προεπιλέξει να φαίνεσαι συνδεδεμένος, μόλις μπεις στο φόρουμ και πριν να πατήσεις σύνδεση (ενώ δεν μπορείς να απαντήσεις σε τόπικ αλλά σου ζητάει να συνδεθείς) φαίνεσαι στη δεξιά στήλη σαν online. Έτσι όμως φαίνεσαι στα άλλα μέλη online, οποιοσδήποτε κι αν μπει στο site από τον υπολογιστή σου. Διευκρινίζω πως δεν έχω επιλέξει "να με θυμάσαι", ούτε έχω δει πού υπάρχει αυτή η επιλογή.

Οι ιστορίες σε εξέλιξη (παρότι είναι hot) είναι κάπως θαμμένες, δεδομένου ότι δεν φαίνονται στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες της κεντρικής σελίδας αλλά πας Forum -> Ταξιδιωτικές Ιστορίες -> Ταξιδιωτικές Ιστορίες σε Εξέλιξη. Μήπως θα μπορούσαμε να τις βγάλουμε με κάποιο tab στην επιφάνεια?

Στις προσωπικές συζητήσεις, το περιβάλλον των μηνυμάτων έχει τα ίδιο χρώμα με αυτό των topics, με αποτέλεσμα όταν είσαι σε μια μακροσκελή προσωπική συζήτηση να αμφιβάλεις προς στιγμήν μήπως και γράφεις δημόσια (ενώ στην προεπισκόπηση μηνύματος έχει σωστά προβλεφθεί να είναι διαφορετική η εμφάνιση).
Αυτά προς το παρόν...

Tip: Αν οι πρώην φίλοι σας είναι νεώτερα μέλη από σας και θέλετε να τους ακολουθείτε, το ρυθμίζετε χειροκίνητα. Αν είναι παλιότερα μέλη, τους έχετε ακολουθήσει αυτόματα. Με τους δικούς μου τουλάχιστον, έτσι έγινε.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλοριζικη η νεα μορφη...ειμαι στο ψαξιμο και γω..και παρενοχλω τον κοσμο με ερωτησεις
(τριπακια κλαιω απο τα γελια με το ποστ σου για το ποσα πληρωσαμε καποιες κυριες για να βγουμε νεουμπες ..εισαι θεος αγορι μου!!!!)
Συμφωνω με τα σχολια πολλων μελων παραπανω,,και μενα μου φαινεται αχνος ο χρωματισμος αναμεσα στις συζητησεις ..σε καποιο σημειο μπερδευεσαι ποιος μιλαει κ ποιος συνεχιζει.
Τα νεα μηνυματα αργουν να εμφανιστουν κ περιμενεις ποτε σου απαντησε καποιος για να του απαντησεις πισω.
Ψαχνω ακομα τον ταξιδιωτικο χαρτη (αννυ μην αρχισεις για τις ξανθιες ;))
Ανοιγοντας ενα θεμα υπαρχει αυτο το βελακι ,το οποιο στην παλια μορφη σε πηγαινε απευθειας στο τελευταιο ποστ?
Στις λεπτομερειες του προφιλ μας που ειναι οι ταξ. ιστοριες που εχουμε γραψει?
Αυτα και μην βαρατε ολοι μαζι :cool:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.875
Ψαχνω ακομα τον ταξιδιωτικο χαρτη (αννυ μην αρχισεις για τις ξανθιες ;))
To να συμπληρώσεις τον χάρτη είναι θέμα που δεν κάνει ούτε στις καστανές. :p
Από μελαχρινές και βάλε. :D
Δώσε χρόνο στον Δεφ και σιγά σιγά θα τα στρώσει τα πράγματα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κατσε πρωτα να τον βρω και μετα θα ασχοληθω με την αναλογη βαφη μαλλιων..χεχεχε
Aναφορικα με το βελακι που σε πηγαινε στο λαστ ποστ ..βρηκα κυκλακι αριστερα του θεματος που το κανει αυτο..κλαπ κλαπ κλαπ
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Αυτή η μανία των ανθρώπων να προσπαθούν να βελτιώσουν κάτι που είναι κατά γενική ομολογία όμορφο και επιτυχημένο σπάνια βγαίνει σε καλό. Συνήθως ανακατεύοντας κάτι καλό του χαλάμε τη χημεία.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αν θέλεις να κάνουμε γενική συζήτηση περί του ανθρώπινου πνεύματος είμαι στη διάθεσή σου στο off topic. Εδώ μιλάμε για την ανάπτυξη και την εξέλιξη μιας ιστοσελίδας, και ουδέποτε καμία ιστοσελίδα δε μπορεί να μένει άπραγη στην εξέλιξη του κόσμου γύρω της. Αν ήταν έτσι, θα είχαμε ακόμα BBS και όχι websites.

Να μείνουμε on topic παρακαλώ. :)
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Μπράβο Def για το νέο λουκ, πολύ μ' αρέσει! :clap:
Τελικά είναι αλήθεια ότι ρέπουμε γονιδιακά προς τη γκρίνια ε;

Λοιπόν, εγώ θα ξεκινήσω τον χάρτη μου ανάποδα, από τα πρόσφατα. Και δεν θέλω σχόλια για την ηλικία μου... Απλώς, είναι ότι θα ξεκινήσει από ΙΑΠΩΝΙΑ! :lol: :innocent:

Και για να μην είμαι τελείως οφ τόπικ, νομίζω ότι μπορούμε να αντέξουμε λίγο καιρό χωρίς όόόλα τα παλιά κολπάκια που ήταν περισσότερο "ομορφιές" παρά απολύτως αναγκαία, ώστε να δώσουμε χρόνο στο νέο στήσιμο να ρυθμίσει τις πραγματικά σημαντικές λειτουργίες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.730
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μου αρέσει που ειδοποιούμαι για κάθε like που παίρνω.

Δεν μου αρέσει η αναζήτηση (ξαναλέω).
Δεν μου αρέσει που δεν έχω γενική εποπτεία των τελευταίων μηνυμάτων σε κάθε φόρουμ (ή κάνω κάτι λάθος)

Ξαναλέω ότι αυτό το λευκό χρώμα με μπερδεύει και με κουράζει. Πολλές φορές δεν είναι εμφανες με τη μία σε γρήγορη ανάγνωση πού ξεκινάει το μήνυμα ενός μέλους, πού τελειώνει το άλλο, πού ξεκινάει η υπογραφή κλπ. Κουράζει.

Και μια γκρίνια με την οποία ξέρω πως θα διαφωνήσουν μερικοί: μισώ τα smilies. Αν ήταν να κοπεί κάτι, ας κόβονταν αυτά. Έχω δει φόρουμ χωρίς χαζόφατσες και είναι πολύ πιο ευχάριστα.

Βρίστε με.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom