Travelstories 2013

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τωρα εκανα ενα τεστ ..αυτο το ποστ μου ανεβηκε αμεσως ..αλλα στο σοσιαλ αργουν πολυ να εμφανιστουν τα ποστ μου...εχει καμια σχεση...υπαρχει καποια διαφορα?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.409
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όχι, στη δεξιά μπάρα τα νέα ποστ εμφανίζονται μετά από 5 λεπτά. Αυτό έχει γίνει για λόγους μη επιβάρυνσης του server, αλλά έχετε δίκιο δεν είναι βολικό, πιο πολύ μπερδεύει. Θα το διορθώσω να εμφανίζονται αμέσως και θα δούμε αν έχει επίπτωση στην ταχύτητα. ;)
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.084
Likes
2.499
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Defkalion, σε ευχαριστώ καταρχάς που έκανες δυνατόν να βλέπω τα "επόμενα ταξίδια" και τα "ονειρεμένα ταξίδια" κάθε μέλους από το avatar! :)

Επίσης, μόλις συμπλήρωσα τον ταξιδιωτικό χάρτη, :D :D Τελικά ήταν πιο εύκολο απ΄ότι φανταζόμουνα. Βοήθησε βέβαια και ότι δεν με λες και πολυταξιδεμένη.. :rolleyes:

Όμως πρόσθεσα στην υπογραφή μου και ένα χάρτη που έφτιαξα με το "travbuddy" με βάση τις χώρες! Για όσους βαριούνται να μπουν στο προφίλ..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.409
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Thanks, η βασική ιστορία με το χάρτη όπως ξαναείπα ήταν ότι μπορούμε τώρα να φτιάξουμε προσωπικά άλμπουμ για κάθε ταξίδι. Εγώ δε θα είχα αντίρηση να έχουμε και τους δύο χάρτες (με κάποιο τρόπο που να μην βγαίνει σε δεύτερο tab, ίσως πχ να βγαίνει στο ίδιο από κάτω), αλλά ήδη το κόστος της μετατροπής του site ξεπέρασε κατά πολύ αυτό που υπολογίζα οπότε δεν παίζει σε αυτή τη φάση.

Το να λέμε ότι κάποιος "βαριέται να μπει στο προφίλ" μου αλλά πάρε ένα λινκ για να μπεις σε άλλο σάιτ είναι σουρεάλ.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.154
Likes
14.461
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μια πρόταση που αφορά τα άλμπουμ σε σχέση με τα βίντεο. Είδα ότι στο δεξί πλάγιο υπάρχει επιλογή να βρεί κανείς βίντεο ανάλογα με την ήπειρο που επιθυμεί. Μήπως θα ήταν σκόπιμο να γίνει κάτι αντίστοιχο και στις φωτογραφίες; Γιατί έτσι είναι φαίνονται ανάκατα τα άλμπουμ (το να πω χώρα μάλλον ακούγεται επί του παρόντος too much)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.409
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τα βίντεο όμως είναι μια κεντρική γκάλερυ που όλοι προσθέτουν μέσα στις κατηγορίες. Τα προσωπικά άλμπουμ αφορούν το κάθε μέλος ξεχωριστά.

Υπάρχει όμως στα "σκαριά" μια νέα γκάλερυ που θα συνδυάζει τις δύο διαφορετικές που έχουμε τώρα, οπότε να έχουμε δυνατότητα και για ταξινόμηση. Θα το δούμε μέσα στο επόμενο δίμηνο ;)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.409
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επίσης έχει μπει ένα νουμεράκι δίπλα στο "νέα μηνύματα" στο μενού, που σας ενημερώνει πόσα μηνύματα έχετε αδιάβαστα. Είμαστε ακόμα σε φάση δοκιμής οπότε αν δείτε να μη δουλεύει σωστά ή να έχει κάποιο πρόβλημα παρακαλώ να το αναφέρετε εδώ :)
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επίσης έχει μπει ένα νουμεράκι δίπλα στο "νέα μηνύματα" στο μενού, που σας ενημερώνει πόσα μηνύματα έχετε αδιάβαστα. Είμαστε ακόμα σε φάση δοκιμής οπότε αν δείτε να μη δουλεύει σωστά ή να έχει κάποιο πρόβλημα παρακαλώ να το αναφέρετε εδώ :)
Μόλις το είδα...Λειτουργεί κανονικότατα. Επίσης παρατήρησα, ότι δείχνει πλέον και το αβαταρ μου, στα καινούρια ποστ στα οποία έχω συμμετάσχει στη συζήτηση. :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.409
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Και προηγουμένως το έδειχνε το avatar σου :)
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.226
Likes
5.798
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Επίσης έχει μπει ένα νουμεράκι δίπλα στο "νέα μηνύματα" στο μενού, που σας ενημερώνει πόσα μηνύματα έχετε αδιάβαστα. Είμαστε ακόμα σε φάση δοκιμής οπότε αν δείτε να μη δουλεύει σωστά ή να έχει κάποιο πρόβλημα παρακαλώ να το αναφέρετε εδώ :)
Ο μετρητής των νέων μηνυμάτων φαίνεται να μην δουλεύει πολύ καλά. Το πρωί είχα τρία νέα μηνύματα και έδειχνε όντως τρία. Διάβασα το ένα και έδειχνε (σωστά) δύο. Μετά όμως δείχνει πάντα τρία ενώ έχω τουλάχιστον έξι μηνύματα τώρα. Όποτε μπορέσεις δες το.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.822
Likes
15.884
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σ'εμένα δουλεύει κανονικά.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.409
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Thanks παιδιά για την ενημέρωση. Mariath μήπως είχες μηνύματα που υπήρχαν από πριν αδιάβαστα; υποθέτω ότι αυτό το πράγμα θα αρχίσει να λειτουργεί κανονικά από τη στιγμή που μπήκε, όχι αναδρομικά.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.591
Μέλη
38.998
Νεότερο μέλος
Gio_Kar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom