United Airlines

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
Το θέμα δεν είναι αν αξίζει η όχι, αλλά το ποσό είσαι διατεθειμένος να ξοδέψεις 20Κ περισσότερα εσύ προσωπικά. Για άλλους αξίζει για άλλους είναι πετάμενα μίλια.
Ε γι'αυτό ρωτάω γιατί μπορώ να τα διαθέσω. Υπάρχει απόθεμα. Αξίζει ή όχι λοιπόν;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.450
Likes
5.354
Ε γι'αυτό ρωτάω γιατί μπορώ να τα διαθέσω. Υπάρχει απόθεμα. Αξίζει ή όχι λοιπόν;
Έχεις μέτρο σύγκρισης διακεκριμένης θέσης με κάποια άλλη εταιρία, σε υπερατλαντικά, η έστω μακρινά ταξίδια, που ξεφεύγει από την γιουρομπιζνες που προσφέρουν οι ευρωπαϊκές εταιρίες;
 
Last edited:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.608
Likes
9.882
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Αξίζει η business της United και η διαφορά που έχει αυτή σε μίλια;
Θα έδινα 20k παραπάνω μόνο στο πήγαινε και εάν δεν έβρισκα επιλογή με μικρή ανταπόκριση. Οπότε ξέρεις ότι με το business, θα ξαπλώσεις το κορμί σου στη μεγάλη πτήση και θα φτάσεις κάπως πιο ξεκούραστα.
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
Έχεις μέτρο σύγκρισης διακεκριμένης θέσης με κάποια άλλη εταιρία, σε υπερατλαντικά, η έστω μακρινά ταξίδια, που ξεφεύγει από την γιουρομπιζνες που προσφέρουν οι ευρωπαϊκές εταιρίες;
British Airways, καλύτερη ή χειρότερη η United; Στο Αθήνα Newark να προσθέσω.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.450
Likes
5.354
British Airways, καλύτερη ή χειρότερη η United; Στο Αθήνα Newark να προσθέσω.
Δεν έχω εμπειρία με τους Βρετανούς.
Προσωπικά θα κοιτούσα πτήση από Αμερική προς εδώ οπού έχουν πολαρις σαλόνι, για να έχεις μια ολοκληρωμένη εμπειρία σέρβις. Mερικές ώρες πριν στο αεροδρόμιο, πριβέ φαγητό στο εστιατόριο τους (αν είναι διαθέσιμο) και μετά κάλο σέρβις στην πτήση.
Άλλα αν πέταξες με τους Βρετανούς διακεκριμένη θα έπρεπε να ξέρεις αν σου αρέσει η όχι, πάνω κάτω ίδιο σέρβις είναι.
Guide To United Polaris Lounges (Access & Locations)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
Δεν έχω εμπειρία με τους Βρετανούς.
Προσωπικά θα κοιτούσα πτήση από Αμερική προς εδώ οπού έχουν πολαρις σαλόνι, για να έχεις μια ολοκληρωμένη εμπειρία σέρβις. Mερικές ώρες πριν στο αεροδρόμιο, πριβέ φαγητό στο εστιατόριο τους (αν είναι διαθέσιμο) και μετά κάλο σέρβις στην πτήση.
Άλλα αν πέταξες με τους Βρετανούς διακεκριμένη θα έπρεπε να ξέρεις αν σου αρέσει η όχι, πάνω κάτω ίδιο σέρβις είναι.
Guide To United Polaris Lounges (Access & Locations)
Επιστροφή έχω κλείσει Singapore-Φρανκφούρτη οικονομική.

Και έλεγα μήπως είναι καλύτερο, αν υπάρξει διαθεσιμότητα μερικές μέρες πριν την πτήση να αλλάξω σε business ακυρώνοντας την οικονομική.
Επίσης στην επιστροφή με United δεν δίνει καθόλου διαθεσιμότητα
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.450
Likes
5.354
Επιστροφή έχω κλείσει Singapore-Φρανκφούρτη οικονομική.

Και έλεγα μήπως είναι καλύτερο, αν υπάρξει διαθεσιμότητα μερικές μέρες πριν την πτήση να αλλάξω σε business ακυρώνοντας την οικονομική.
Επίσης στην επιστροφή με United δεν δίνει καθόλου διαθεσιμότητα
Νομίζω ακολουθούν την ίδια πολιτική με τους Γερμανούς. Ανοίγουν τη διακεκριμένη μια βδομάδα και κάτι πριν την αναχώρηση. Αλλά δίνουν θέσεις που και που, έχω βρει μήνες πριν.
Αναχώρηση από. Φρανκφούρτη go first με τους Γερμανούς. Δυο μέρες πριν τη πτήση αν είσαι τυχερός.
https://seats.aero/firstclass
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
Νομίζω ακολουθούν την ίδια πολιτική με τους Γερμανούς. Ανοίγουν τη διακεκριμένη μια βδομάδα και κάτι πριν την αναχώρηση. Αλλά δίνουν θέσεις που και που, έχω βρει μήνες πριν.
Αναχώρηση από. Φρανκφούρτη go first με τους Γερμανούς. Δυο μέρες πριν τη πτήση αν είσαι τυχερός.
https://seats.aero/firstclass
Σίγουρα θα ήταν τέλειο αλλά πολύ ακριβοί οι φόροι αλλά δυστυχώς πρέπει να είμαι στην Αθήνα πριν και στην Γερμανία μετά.

Οπότε να βρω από Ελλάδα να το κλείσω να πάει στην ευχή;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.450
Likes
5.354
Σίγουρα θα ήταν τέλειο αλλά πολύ ακριβοί οι φόροι αλλά δυστυχώς πρέπει να είμαι στην Αθήνα πριν και στην Γερμανία μετά.

Οπότε να βρω από Ελλάδα να το κλείσω να πάει στην ευχή;
Μπίζνες θέσεις για Φρανκφούρτη βρίσκεις με τους Γερμανούς, τις ανοίγουν 15 μέρες πριν, πρώτη θέση ανοίγει 2 μέρες πριν η και την ίδια τη μέρα. Πρέπει να έχει ήδη κράτηση και διαθέσιμα μίλια ώστε να μπορέσεις να αγοράσεις την πρώτη χωρίς άγχος να μην ταξιδέψεις. Αν ταξιδεύεις έκτος σεζόν βρίσκεις σχετικά εύκολα.
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
Μπίζνες θέσεις για Φρανκφούρτη βρίσκεις με τους Γερμανούς, τις ανοίγουν 15 μέρες πριν, πρώτη θέση ανοίγει 2 μέρες πριν η και την ίδια τη μέρα. Πρέπει να έχει ήδη κράτηση και διαθέσιμα μίλια ώστε να μπορέσεις να αγοράσεις την πρώτη χωρίς άγχος να μην ταξιδέψεις. Αν ταξιδεύεις έκτος σεζόν βρίσκεις σχετικά εύκολα.
Για Φρανκφούρτη επιστρέφω οικονομική με Singapore airlines.

Αυτό που ρωτάω είναι με United από Αθήνα προς Newark.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.450
Likes
5.354
Για Φρανκφούρτη επιστρέφω οικονομική με Singapore airlines.

Αυτό που ρωτάω είναι με United από Αθήνα προς Newark.
Θα πρέπει να το κοιτάς συχνά.
Για να τσεκάρεις αν ανοίγει θέσεις μπίζνες μερικές μέρες πριν, διάλεξε ένα δρομολόγιο στην τύχη και δες. Νομίζω πως το κάνει. Αν έχει διαθέσιμες απούλητες θέσεις, τις διαθέτει σε award εισιτήρια μερικές μέρες πριν τη πτήση. Αλλά δεν είμαι σίγουρος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.228
Μηνύματα
884.346
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom