Αυστρία Vienna Hotels

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εμένα μου γράφει το standard δωμάτιο με 344 και το shower με 380 ποια είναι η διαφορά τους;
Η τιμή που βλέπεις δεν είναι η τελική. Αν προσέξεις στο κάτω μέρος γράφει: Hotel rates are exclusive of hotel tax and services

Αν πατήσεις Book now σου βγάζει την τελική τιμή, η οποία είναι αυτή που σου έγραψα πριν.

Δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά και ως προς τις παροχές του δωματίου, αυτό που βλέπω μόνο είναι ότι στο standard αν ακυρώσεις από 14 μέχρι 20 Ιουλίου πληρώνεις την πρώτη νύχτα, ενώ για το shower το διάστημα αυτό είναι 16 με 20 Ιουλίου.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Το είδα οτι έχει τόσο όσο μου έστειλες.Εσύ έμεινες ευχαριστημένη απο το site που το έκλεισες και ξέρεις τι σημαίνει hotel tax και services;
Όλα μια χαρά με το site.
Η τιμή που έβλεπες είναι χωρίς τους φόρους.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Οι φόροι είναι όπως εμείς έχουμε 6,5% φορολογια ή όπως στη Ρώμη που πληρώσαμε δημοτικό φόρο ξεχωριστά απο την τιμή του booking;Έστειλα κι ενα μειλ στο ξενοδοχείο για να τους ρωτήσω για το πάσο και αν μπορούν να μου κάνουν καλύτερη τιμή.
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Εγω παντως παιδια,εμαθα & απο καποιους γνωστους(τυχαια!)για το ξενοδοχειο που εκλεισα(οπως ειχα ξαναγραψει το Beethoven hotel)οτι εμειναν πολυ ευχαριστιμενοι!Ηταν καθαρο,ωραια & ανετα δωματια,καλο πρωινο & ΒΑΣΙΚΟ,σε καλο σημειο της πολης που εχει πολυ κοντα μετρο!Το ειχα κλεισει το δυκλινο(με πρωινο)εδω & 2 μηνες περιπου,290 ευρω & τωρα για την ημερομηνια που θελω το βρησκω 350!(3 βραδια).:)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Οι φόροι είναι όπως εμείς έχουμε 6,5% φορολογια ή όπως στη Ρώμη που πληρώσαμε δημοτικό φόρο ξεχωριστά απο την τιμή του booking;Έστειλα κι ενα μειλ στο ξενοδοχείο για να τους ρωτήσω για το πάσο και αν μπορούν να μου κάνουν καλύτερη τιμή.
Η τιμή που βλέπεις και στο booking και στο hoteltravel είναι η τελική. Δεν πληρώνεις δηλαδή τίποτα έξτρα.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Παιδιά SOS!!!!Είχα κλείσει το intercity hotel με 356 ευρώ για 4 μέρες και τώρα μου το δίνει 267 ευρώ.Μπορώ να το ακυρώσω και να το ξανακλείσω;Γιατί το ίδιο μου συμβαίνει και με το ξενοδοχείο της Βουδαπέστης που είναι ο επόμενος μας προορισμός.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εχεις δυνατοτητα ακυρωσης?

Αν ναι να το κανεις.Και για να εισαι ακομη ποιο σιγουρη,βαλε εναν αλλο απο την παρεα σου να το κλεισει και καλα για να μην δουν το ονομα οτι ακυρωσες και ξαναεκλεισες με ποιο φθηνη τιμη.

Αλλα δεν φανταζομαι να αποτελει προβλημα εφοσον εχεις δυνατοτητα ακυρωσης και η ιδια να το κανεις.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Με δυναντότητα ακύρωσης το έχω οπότε θα το ξανακλείσω.
Να το κάνεις, και'γω είχα κλείσει μέσω booking το χειμώνα ξεονοδοχείο για Βιέννη δύο μήνες νωρίτερα από την ημερομηνία το check in και λίγες ημέρες πριν την αναχώρηση το είδαμε για το ίδιο χρονικό διάστημα 60 ευρώ φθινότερα. Εννοείται ότι το ακύρωσα και το ξαναέκλεισε η γυναίκα μου στο όνομά της.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Στο Hotel Congress, αξιοπρεπέστατο ξενοδοχείο, καλές τιμές για τα δεδομένα της Βιέννης και βολικό για τις μετακινήσεις με το μετρό στο κέντρο της πόλης, η στάση του μετρό είναι ένα-δύο λεπτά με τα πόδια. Και το προσωπικό ήταν εξαιρετικό.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Παιδιά θέλω τη γνώμη σας.Έχω κλείσει στο intercity hotel αλλά διάβασα μια κριτική σήμερα στο tripadvisor και μάλιστα απο Ινδή οτι το δωμάτιο δεν είχε κλιματισμό ούτε ανεμιστήρα και έσκασαν μέσα Απριλίου.Αναρωτιέμαι εμείς που πηγαίνουμε μέσα Ιουλίου τι θα κάνουμε.Σαν εναλλακτική βρήκα αυτό με κλιματισμό Booking.com: Motel One Wien Westbahnhof, Βιέννη, Αυστρία - 937 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! έχει μείνει κανείς να μου πεί την γνώμη του ή αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο με κλιματισμό κοντά στο σταθμό Westbanhof;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.242
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom