Αυστρία Vienna Hotels

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
taver. σε ποιο ξενοδοχειο εκλεισες στη βιεννη;καλα να περασεις και οταν γυρισεις θελουμε περιγραφη
Περιγραφή? Χμ... Πηγαίνω στη Βιέννη για 5η φορά στα τελευταία 3 χρόνια. Δεν πάω να δω πράγματα για πρώτη φορά, ούτε τίποτα τέτοιο. Οπότε δεν ξέρω αν έχει νόημα η περιγραφή (άσε που έχω αφήσει κι ένα σωρό εκκρεμότητες).
Επίσης, συνειδητά δεν έκλεισα ξενοδοχείο μέσα στο κέντρο. Θα μείνω στην περιοχή του Δούναβη (Hilton). Σε κάποιο που πηγαίνει για πρώτη ή δεύτερη φορά στην πόλη, δε θα συνιστούσα κάτι τόσο μακρυνό.
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Είχα μπερδευτεί τις 3 μέρες δίνει τόσο.Ευτυχώς έπεσε της Βουδαπέστης το έκλεισα με λιγότερα λεφτά προχθές και σήμερα ξανανέβηκε.Bahari εσύ που είχες μείνει στο intercity hotel είχες πρόβλημα με τη ζέστη αν είχες μείνει καλοκαίρι γιατί είδα οτι δεν έχει κλιματισμό.
Εγω νομιζα πως ολα τα δωματια εχουν κλιματισμο:roll: Λετε και εμενα να μην εχει?Εγω θα παω 13 Αυγουστου στο beethoven που και φαινεται ωραιο αλλα μου ειπαν καλα λογια γι αυτο......
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Πως μπορω να το δω αυτο?:roll:
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
alkistimaria εγώ που πήγα πέρσι μέσα Ιουλίου τις πρώτες δύο μέρες ήταν ωραιότατα, με ήλιο και ζέστη, αλλά σε καμία περίπτωση καύσωνα! Βέβαια, εντάξει, όταν ρίχνεις αρκετό περπάτημα ζεσταίνεσαι. Λογικό!
Την τελευταία μέρα έπιασε ένα κρύο, άλλο πράγμα!! Γι' αυτό μην το δένεις και κόμπο ότι θα κάνει ζέστη φοβερή!!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
maragiorgos ψαξτο γτ το δικο μου δεν ειχε και εγω αν δεν διαβαζα το σχολιο δεν θα το τσεκαρα.
Οκ, δε λέω ότι δεν έκανες καλά που έκλεισες σε κάποιο ξενοδοχείο με κλιματισμό, αλλά αν σε μια-δυο βδομάδες κάποιος γράψει ότι το στρώμα του κρεβατιού ήταν πολύ σκληρό και δεν μπορούσε να κοιμηθεί ή ότι το μπάνιο δεν του φάνηκε πολύ καθαρό, τι θα κάνεις; Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα είναι δυσαρεστημένος, πολλές φορές για χαζά πράγματα, και αν κάθε φορά παίρνουμε υπόψιν το κάθε σχόλιο, στο τέλος δε θα μείνει κανένα ξενοδοχείο που να μας ικανοποιεί. Και αυτό το λέω γιατί μου φαίνεται λίγο "κάπως", να παραπονιέται ένας Ινδός για τους 29.4°C! (ακόμα και αν με την υγρασία, μπορεί κανείς τους 29.4°C να τους αισθάνεται πολύ παραπάνω).

Σου επαναλαμβάνω ότι εσύ, από τη μεριά σου, καλά έκανες και κάλυψες και αυτήν την πιθανότητα. Απλά το λέω γιατί σε βλέπω λίγο αγχωμένη, και για να είσαι προετοιμασμένη και για τυχόν άλλα σχόλια που θα διαβάσεις μέχρι την ημέρα του ταξιδιού σου.

Πως μπορω να το δω αυτο?:roll:
Στο booking, στις παροχές του ξενοδοχείου σου, λέει "Κλιματισμός", οπότε υποθέτω (μη με κυνηγάς μετά:haha:) ότι όλα τα δωμάτια θα έχουν κλιματισμό. Μπορείς να τους στείλεις email για να το επιβεβαιώσεις.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Bahari συμφωνώ με αυτά που λες γιατί υπάρχουν εκατοντάδες κριτικές για τα ξενοδοχεία και οι άνθρωποι μεταξύ μας είαμστε διαφορετικοί αλλά όταν είδα την Ινδή να παραπονιέται για την ζέστη ε προβληματίστηκα λίγο.Επίσης για τις καιρικές συνθήκες είμαι προετοιμασμένη απο ζέστη μέχρι κρύο.Πάντως σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μπορείτε να μου πείτε γι'αυτό το ξενοδοχείο;Είναι καινούργιο αρα δεν έχει κριτικές.Είναι σε περιοχή που με βολεύει και έχει 276 ευρώ.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Κι αν αυτή η Ινδή ήταν από τα Ιμαλάια και ζεσταίνονταν με το παραμικρό? Την έχεις εξετάσει αυτή την περίπτωση? Εγώ λέω να πας να ρωτήσεις κανέναν Αιθίοπα αυτοί σίγουρα θα ξέρουν καλύτερα...

Υ.Γ. Μέγιστε πότε θα κόψεις αυτή την κακή συνήθεια να μένεις σε λαϊκά ξενοδοχεία αλυσίδων??
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Μπορείτε να μου πείτε γι'αυτό το ξενοδοχείο;Είναι καινούργιο αρα δεν έχει κριτικές.Είναι σε περιοχή που με βολεύει και έχει 276 ευρώ.
Συγνώμη, μιλάς για το Motel One Wien Westbahnhof:roll::roll::roll: Μόνη σου θα πας τελικά; Γιατί η τιμή που λες, 276 ευρώ, είναι για "ατομική χρήση" και όχι για δίκλινο στο οποίο θα μείνουν 2 άτομα. Στη δεύτερη περίπτωση η τιμή είναι 336 ευρώ. Πρόσεξέ το γιατί και πιο πάνω τα ίδια έλεγες, για σούπερ προσφορά και ακύρωσες την κράτησή σου, ενώ τελικά κοιτούσες την τιμή του μονόκλινου (ή για λιγότερες μέρες από αυτές που τελικά θα μείνεις):lol:

Επίσης στο booking έχει 1053 σχόλια!!! Επικεντρώσου κυρίως στα αρνητικά σχόλια γιατί, ουσιαστικά, αυτά είναι που καθορίζουν την τελική επιλογή.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom