Αυστρία Vienna Hotels

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλημέρα Οανα. Εγώ θα έμενα στο τρίτο που είναι πιο κοντά στο κέντρο και στη schwedenplatz την οποία λατρεύω. Επίσης μου αρέσει πολύ και η τοποθεσία του δεύτερου.
 

oana

Member
Μηνύματα
47
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Kanel28 σε ευχαριςτω πολυ!!χαιρομαι που το λες γιατι ειναι πιο οικονομικό με τις ίδιες παροχές...δηλ από θέμα τοποθεσίας ειναι και το 2& 3 καλό?σκεφτομαι πως αν θα κάνει πολυ κρύο,το βραδάκι να έχουμε κάπου κοντά να πάμε....
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Kanel28 σε ευχαριςτω πολυ!!χαιρομαι που το λες γιατι ειναι πιο οικονομικό με τις ίδιες παροχές...δηλ από θέμα τοποθεσίας ειναι και το 2& 3 καλό?σκεφτομαι πως αν θα κάνει πολυ κρύο,το βραδάκι να έχουμε κάπου κοντά να πάμε....
Νομίζω ότι το 3 είναι το καλύτερο σε τοποθεσία. Η Scwedenplatz έχει καντίνες με καταπληκτικά πάμφθηνα νουντλς και σουσι και με άλλα φαγητά όπως επίσης και άλλα μαγαζάκια για φαγητό. Επίσης μέσα στα στενάκια έχει ωραίες μπυραρίες. Όλα αυτά το καλοκαίρι του 2010...δεν πιστεύω ότι θα έχει αλλάξει και τίποτα, το μέρος έσφυζε από ζωή.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τέλεια,ευχαριστώ πολυ!!
Παρακαλώ :) Ίσως να έχει λιγότερο κόσμο επειδή θα είναι τέλη Νοέμβρη αλλά αν σας κόψει η λόρδα σίγουρα θα βρείτε και αργά κάτι να φάτε και να πιείτε . Επίσης είναι και κοντά στην Stephansplatz, αν σας αρέσει να περπατάτε. Εμείς το κάναμε ποδαράτο κάθε μέρα.
A! Και κάτι ακόμη. Θα μένετε και δίπλα στο πλανητάριο που έχει και εστιατόριο με θέα...
 

oana

Member
Μηνύματα
47
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Μια τελευταία ερώτηση....μηπως μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες πως να φτάσω στο hotel josefshof (έκλεισα σε αυτο τελικά γιατι το adagio δεν είχε υπηρεσία καθαριότητας κάθε μέρα αλλα κάθε ....:bash: :bash::bash: 4 μέρες )από το αεροδρόμιο??μου στείλαμε Μάιλ αλλα δεν κατάλαβα καλα!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μια τελευταία ερώτηση....μηπως μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες πως να φτάσω στο hotel josefshof (έκλεισα σε αυτο τελικά γιατι το adagio δεν είχε υπηρεσία καθαριότητας κάθε μέρα αλλα κάθε ....:bash: :bash::bash: 4 μέρες )από το αεροδρόμιο??μου στείλαμε Μάιλ αλλα δεν κατάλαβα καλα!!
Από το αεροδρόμιο είτε θα πάρετε το γρήγορο τρένο (CAT) είτε το κατά 10 λεπτά πιο αργό και κατά πολύ πιο φθηνό απλό τρένο S7. Δες και εδώ http://www.travelstories.gr/2009/11/18/πως-θα-φτάσω-στη-βιέννη/. Οι τιμές είναι αυξημένες και θα βρεις χρήσιμα links. Θα κατεβείτε στη στάση Praterstern και από εκεί θα πάρετε το μετρό ,γραμμή U2, με κατεύθυνση Karlsplatz και θα βγείτε στην στάση Rathaus. Από εκεί και πέρα μπορείτε να συμβουλευτείτε και το google maps για το πως θα βρείτε το ξενοδοχείο ή τις οδηγίες που σας στείλανε.
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πέρυσι τα Χριστούγεννα έμεινα στο Austria Trend Savoyen. Είναι ενα ξενοδοχείο τέλειο, πολύ περιποιημένο, καθαρό και πολύ κοντά στο κέντρο. Με το tram 1 και 0 που έκαναν στάση έξω σχεδόν από το ξενοδοχείο ήμασταν σε 3 λεπτά στο κέντρο της πόλης, συν του οτι ο S-Bahn ήταν επίσης δίπλα μας.
 

noise

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Βοστωνη
Εχω καταληξει σε καποια ξενοδοχεια (οικονομικα οπως θα δειτε) και θελω να ρωτησω σε ποιο συμφερει να μεινω βαση προσβασης σε αξιοθεατα+μετρο αλλα και προηγουμενης εμπειριας αν ειχε καποιος σε αυτα
1)Austria Trend Hotel Anatol
2)Hotel Lucia
3)MEININGER Hotel Wien Downtown Franz
4)Austria Trend Hotel Messe
5)Hotel Bellevue Wien
6)Austria Trend Hotel Messe

Η αληθεια ειναι απο τα λιγα που διαβασα για την τοποθεσια αλλα και απο την εικονα του ξενοδοχειου καταληγω στο 1

Καθε βοηθεια δεκτη ομως
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
Austria Trend Hotel Messe.....καθαρο καινουργιο....κεντρο αποκεντρο......διπλα απο το παρκο με τον τροχο και 3 λεπτα αποσταση απο σταση μετρο. εαν το βρεις απο 50 και κατω την βραδια με κλειστα ματια!!! tip: το βραδυ κατω απο το ξενοδοχειο υπαρχει πιατσα:icon_redface:....οχι με ταξι.....αλλα απο θεμα ασφαλειας κανενα προβλημα!
 

noise

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Βοστωνη
Για εκεινη την περιοδο που θελω το βρισκω με 70 χωρις πρωινο βεβαια..Θα μου πεις και τα αλλα γυρω στο 6οαρι βγαινουν..
Μαλλον η πιατσα ανεβαζει την τιμη..:D
Κεντρο μπορεις να πας με τα ποδια ή πρεπει να παρεις το μετρο?
Επειδη εχει πολυ κοντα σταση το λεω..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.440
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom