Γενικά Πρόβλημα ονόματος σε εισιτήριο-ταυτότητα και ημερομηνια λήξης

Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...
Μην πανικοβαλεσε εχει τυχη σε πολλους.Εμενα ετυχε περισυ οταω ταξιδευα για καλυμνο με Ολυμπιακη.Ειχαν γραψει στο εισητηριο με mp ενω ταυτοτητα με b...Στην αρχη δεν με εβρισκαν αλλα μετα αφου τους ειπα οτι και καλα εχει ξαναγινει το εγραψαν και αλλιως και μου ειπαν και συγνωμη...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.731
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Εμενα ετυχε περισυ οταω ταξιδευα για καλυμνο με Ολυμπιακη.Ειχαν γραψει στο εισητηριο με mp ενω ταυτοτητα με b...
Το ίδιο ακριβώς έγινε σε πτήσεις εξωτερικού με Swiss και δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα (ούτε που το πρόσεξε κανένας)...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
παιδια μου εχει τυχει και εμενα, με την lufthansa κατι αναλογο!!ειχα κλεισει τηλεφωνικα τα εισιτηρια και ενω τους εκανα spelling ενα ενα τα ονοματα, το ονομα της μιας φιλης μου το ειχαν γραψει bl..., ενω ηταν pl...!μολις το ειδα στην επιβεβαιωση που μου εστειλαν,τρομαξα..!τους πηρα τηλ. τους το εξηγησα και μου ειπαν οκ, δεν μπορουμε να κανουμε κατι τωρα, αλλα μολις πας στο γκισε θα τους το εξηγησεις και δεν θα εχεις κανενα προβλημα!και ετσι και εγινε!!
 

anthas

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες
Καλησπέρα και πάλι!! Λοιπόν..σήμερα το πρωί πήρα τηλέφωνο στην easyjet στο 210 353 0300. Δεν είχε Έλληνα εκπρόσωπο αλλά μίλησα με μία Αγγλίδα υπάλληλο ευγενέστατη και πολύ εξυπηρετική. Της εξήγησα την κατάσταση και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και μπορεί να μου κάνει την αλλαγή for free. Μου έστειλε και confirmation mail και όλα καλάααα!!!! :) Ουφ...ξαλάφρωσα...Τουλάχιστον τώρα ξέρω πώς γράφεται το όνομά μου!! :p
Φιλιά σε όλους και σας ευχαριστώ πολύ πολύ για την βοήθειά σας!! Θα σας πω εντυπώσεις από το Βερολίνο μόλις γυρίσω! ;)

Υ.Γ. Cakenet τελικά Νο1.φάρμακο για πρόληψη της άνοιας..Συζήτησηηηη!!! lol ;)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εννοείται αυτό...χα χα :lol:

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν!

Όλο αυτό το άγχος...χωρίς λόγο τελικά... μου θυμίζει το ανέκδοτο για τον γρύλο! :lol:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Δεν είχε Έλληνα εκπρόσωπο αλλά μίλησα με μία Αγγλίδα υπάλληλο ευγενέστατη και πολύ εξυπηρετική.
ελληνα εκπροσωπο εγω εχω καταλαβει οτι δεν εχει γενικα!!εχω παρει απειρες φορες και δεν εχω πετυχει ποτε καποιον ελληνα!!παρολα αυτα ολοι οι υπαλληλοι ειναι ευγενεστατοι και προθυμοι να βοηθησουν!!!εμενα ενας με εβαλε μια μερα στην αναμονη για να ψαξει κατι για 3 λεπτα και μετα μου ζηταγε 100 φορες συγνωμη!!
τελος καλο ολα καλα λοιπον!!να περασεις τελεια στο πανεμορφο βερολινο!!!
 

SunriseNick

Member
Μηνύματα
49
Likes
0
Για 1 ακομα φορα ζηταω την βοηθεια σας ,

στα tickets που εκλεισα με rynair οταν παω να κανω online check in (εχω ταυτοτητα νεου τυπου ) έχει και ενα πεδιο date of expire ..τι γινεται εδώ που εμεις δεν εχουμε expire?
Προσπαθηα να επικοινωνησω μαζι τους αλλα δεν εβγαλα καποια ιδιαιτερη ακρη..

ειχε αναφερθει αλλη μια παρομοια περιπτωση στο φορουμ (με easyjet ητανε ) αλλα δεν την βρισκω...

Καθε γνωμη δεκτη.

Thanks !
 

johnnie8var

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας,
εχω κλεισει εισητηρια με την easyjet μεσω ιντερνετ. εχω 2 ερωτησεις..
1) Τα στοιχεια μου στην ταυτοτητα μου ειναι με λατινικους χαρακτηρες. Αλλα ο αριθμος της ταυτοτητας μου εχει το "Φ" μεσα.. στην αστυνομια που ρωτησα και σε ταξιδιωτικους πρακτορες μου ειπαν οτι δεν ειναι προβλημα και οτι μπορω να πεταξω στο εξωτερικο. ωστοσο, στο site της easyjet, και αφου εχω πληρωσει τα εισητηρια, δεν δεχεται το "Φ" στον αριθμο ταυτοτητας. γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω? Να γραψω το "F" αντι για Φ, η πρεπει να βγαλω καινουργια ταυτοτητα?
2) Στην ημερομηνια ληξης της ταυτοτητας τι πρεπει να βαλω? Απ'οτι ξερω οι ελληνικες ταυτοτητες δεν εχουν ημερομηνια ληξης. Μηπως βαζω μια οποιαδηποτε ημερομηνια που να ειναι μετα το ταξιδι?
Οποιος γνωριζει κατι ας μου απαντησει..
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δε βγάζεις ένα διαβατήριο να είσαι ήσυχος;
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
jonny μην αγχώνεσαι!!
η ταυτοτητα μου εμένα έχει μέσα στους αριθμούς δύο γράμματα κεφαλαία!!!
η ημερομηνία λήξεως είναι το 2050...
εσένα γιατί δεν έχει?? απορώ ποιοί ανεγκέφαλοι σου την έβγαλαν!:shock:
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Και σε παρακαλώ επειδή αγχώθηκες, μην βάζεις το ίδιο μήνυμα σε πολλά θέματα.
Ένα και καλό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.412
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom