Ιαπωνία Βοήθεια για ταξίδι στην Ιαπωνία.

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
καλησπερα μια ερωτηση θα ηθελα να κανω...μπορει να ακουστει κ χαζη κιολας,σκοπευω να κλεισω αεροπορικα απο χονγκ κονγκ για τοκυο,το θεμα ειναι οτι τα εισητηρια με επιστροφη(hong kong airlines) ειναι πιο φτηνα απο μονο να παμε τοκυο.στο τοκυο θα μεινουμε 5μερες.σκεφτομαι να βγαλω πανε ελα και να μην χρησιμοποιησουμε το ελα(αφου μετα απο τοκυο γυρναμε ελλαδα).θα εχω κανενα προβλημα?να βαλω ημερομηνια επιστροφης απο τοκυο για χονγκ-κονγκ μετα το τοκυο-θεσσαλονικη η πριν?
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
καλησπερα μια ερωτηση θα ηθελα να κανω...μπορει να ακουστει κ χαζη κιολας,σκοπευω να κλεισω αεροπορικα απο χονγκ κονγκ για τοκυο,το θεμα ειναι οτι τα εισητηρια με επιστροφη(hong kong airlines) ειναι πιο φτηνα απο μονο να παμε τοκυο.στο τοκυο θα μεινουμε 5μερες.σκεφτομαι να βγαλω πανε ελα και να μην χρησιμοποιησουμε το ελα(αφου μετα απο τοκυο γυρναμε ελλαδα).θα εχω κανενα προβλημα?να βαλω ημερομηνια επιστροφης απο τοκυο για χονγκ-κονγκ μετα το τοκυο-θεσσαλονικη η πριν?
μας μπερδεψες λιγο. Θα πας θεσσαλονικη--> χονγκ κονγκ--> τοκυο--> θεσσαλονικη?
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
οχι...ξεκιναμε απο σαλονικη-σιγκαπουρη και γυρναμε τοκυο-σαλονικη με μουλτι.μετα εχουμε σιγκαπουρη-χονγκ απλη μεταβαση.τωρα το χονγκ κονγκ-τοκυο απλη μεταβαση ειναι ακριβοτερο απο το να κλεισω με επιστροφη με την hong kong airlines,το γιατι δεν το ξερω,(δηλ χονγκ-τοκυο-χονγκ).και σκεφτηκαμε να κλεισουμε το με επιστροφη για χονγκ-κονγκ αλλα ποτε να μην πεταξουμε....και το ερωτημα μου ειναι...εγω φευγω απο τοκυο 9/11 για θεσσαλονικη,τωρα αν κλεισω το round trip(hong kong-tokyo-hong kong) 5/11 με 8/11 και δεν πεταξω ποτε στις 8/11 θα χω καποιο προβλημα να φυγω απο την ιαπωνια την επομενη μερα για ελλαδα?
27/10 skg-sin
1/11 sin-hkg
5/11 hkg-tyo
9/11 tyo-skg
 
Last edited:

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
οχι...ξεκιναμε απο σαλονικη-σιγκαπουρη και γυρναμε τοκυο-σαλονικη με μουλτι.μετα εχουμε σιγκαπουρη-χονγκ απλη μεταβαση.τωρα το χονγκ κονγκ-τοκυο απλη μεταβαση ειναι ακριβοτερο απο το να κλεισω με επιστροφη με την hong kong airlines,το γιατι δεν το ξερω,(δηλ χονγκ-τοκυο-χονγκ).και σκεφτηκαμε να κλεισουμε το με επιστροφη για χονγκ-κονγκ αλλα ποτε να μην πεταξουμε....και το ερωτημα μου ειναι...εγω φευγω απο τοκυο 9/11 για θεσσαλονικη,τωρα αν κλεισω το round trip(hong kong-tokyo-hong kong) 5/11 με 8/11 και δεν πεταξω ποτε στις 8/11 θα χω καποιο προβλημα να φυγω απο την ιαπωνια την επομενη μερα για ελλαδα?
27/10 skg-sin
1/11 sin-hkg
5/11 hkg-tyo
9/11 tyo-skg
Oχι γιατι να εχεις προβλημα ,πες οτι ηταν να φυγεις για Χονγκ Κονγκ και εχασες την πτηση οποτε φευγεις κατευθειαν για Ελλαδα.Λεω ενα θεωρητικο σεναριο .Ακομα και σε χωρες που ζητανε εισητηριο επιστροφης εσυ εχεις αυτο για Θεσσαλονικη.
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
οχι...ξεκιναμε απο σαλονικη-σιγκαπουρη και γυρναμε τοκυο-σαλονικη με μουλτι.μετα εχουμε σιγκαπουρη-χονγκ απλη μεταβαση.τωρα το χονγκ κονγκ-τοκυο απλη μεταβαση ειναι ακριβοτερο απο το να κλεισω με επιστροφη με την hong kong airlines,το γιατι δεν το ξερω,(δηλ χονγκ-τοκυο-χονγκ).και σκεφτηκαμε να κλεισουμε το με επιστροφη για χονγκ-κονγκ αλλα ποτε να μην πεταξουμε....και το ερωτημα μου ειναι...εγω φευγω απο τοκυο 9/11 για θεσσαλονικη,τωρα αν κλεισω το round trip(hong kong-tokyo-hong kong) 5/11 με 8/11 και δεν πεταξω ποτε στις 8/11 θα χω καποιο προβλημα να φυγω απο την ιαπωνια την επομενη μερα για ελλαδα?
Oχι γιατι να εχεις προβλημα ,πες οτι ηταν να φυγεις για Χονγκ Κονγκ και εχασες την πτηση οποτε φευγεις κατευθειαν για Ελλαδα.Λεω ενα θεωρητικο σεναριο .Ακομα και σε χωρες που ζητανε εισητηριο επιστροφης εσυ εχεις αυτο για Θεσσαλονικη.
και γω το ιδιο σκεφτηκα...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Oχι γιατι να εχεις προβλημα ,πες οτι ηταν να φυγεις για Χονγκ Κονγκ και εχασες την πτηση οποτε φευγεις κατευθειαν για Ελλαδα.Λεω ενα θεωρητικο σεναριο .Ακομα και σε χωρες που ζητανε εισητηριο επιστροφης εσυ εχεις αυτο για Θεσσαλονικη.
Και αν το εισιτήριο του έχει πρόστιμο για non show?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κλείσε άφοβα. Κατά προτίμηση από Ευρωπαϊκό online travel agent, για να μη μπορούν να σε χρεώσουν στην κάρτα σου εκ των υστέρων. Επιστροφή όποτε είναι πιο φτηνά...
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
Κλείσε άφοβα. Κατά προτίμηση από Ευρωπαϊκό online travel agent, για να μη μπορούν να σε χρεώσουν στην κάρτα σου εκ των υστέρων. Επιστροφή όποτε είναι πιο φτηνά...
Σε οσα ψαχτηρια κ να εψαξα μονο στο επισημο σαιτ της εταιρειας εχει την τιμη αυτη που ειναι φτηνοτερα το πανε ελα.δειτε κ εσεις...πχ 5/11 μονο να πας ειναι πιο ακριβα απο το 5/11 με 8/11...δηλ υπαρχει περιπτωση να σε χρεωσουν αν δεν ταξιδεψεις μετα την καρτα η επισημη εταιρεια;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εν γενει απίθανο, αλλά δεν ξέρω τι τους επιτρέπει και τι όχι η κινεζική νομοθεσία...
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
σημερα που ειδα καλυτερα στα αεροπορικα της εταιρεια γραφει οτι για no show πληρωνεις ενα προστιμο τον 92ευρω το ατομο.....
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Γεια κ από εμένα..με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο ταξίδι..αν μπορείς στείλε μου σε μήνυμα budget
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom