Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Luton

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Γεια χαρα!
Θα επιστρέψουμε απο Λουτον για Ελλαδα και βολευει να παρουμε λεωφορειο terravision απο Marble Arch μιας και μένουμε πολυ κοντα. Γνωριζει κάνεις που ακριβώς ειναι η στάση? Στο site αναφέρει μονο Marble Arch λες και ειμαστε σε κανενα χωριο ξερω γω... :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γεια χαρα!
Θα επιστρέψουμε απο Λουτον για Ελλαδα και βολευει να παρουμε λεωφορειο terravision απο Marble Arch μιας και μένουμε πολυ κοντα. Γνωριζει κάνεις που ακριβώς ειναι η στάση? Στο site αναφέρει μονο Marble Arch λες και ειμαστε σε κανενα χωριο ξερω γω... :)
Στο site δεν λέει μόνο Marble Arch, λέει και το όνομα της στάσης Marble Arch 14A
https://www.terravision.eu/airport_...london/where-to-find-us-luton-airport-london/
 

Chrischris17

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Κάθεσαι όπου βρεις. Ο οδηγός λέει σε ποια στάση φτάνετε. 2 βαλίτσες αν θυμάμαι καλά, μία χειραποσκευη και μία μεγάλη (νομίζω κάπου το γράφει στο εισιτήριο σου)
Καλησπέρα,σε λίγες μέρες πάω Λονδίνο για δύο μέρες για επαγγελματική δουλειά,το ξενοδοχείο μου είναι στο Κένσινγκτον η καλύτερη επιλογή είναι να πάω από Βικτόρια στεσιον η υπάρχει κάποια άλλη στάση που είναι πιο κοντά στο Κένσινγκτον,και επίσης λέω αυτή τη φορά να κλείσω με easybus,είναι αξιόπιστη? Και αν είναι τόσο εύκολο να πάρεις το λεωφορείο όπως το national express? Από εκεί έξω?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα,σε λίγες μέρες πάω Λονδίνο για δύο μέρες για επαγγελματική δουλειά,το ξενοδοχείο μου είναι στο Κένσινγκτον η καλύτερη επιλογή είναι να πάω από Βικτόρια στεσιον η υπάρχει κάποια άλλη στάση που είναι πιο κοντά στο Κένσινγκτον,και επίσης λέω αυτή τη φορά να κλείσω με easybus,είναι αξιόπιστη? Και αν είναι τόσο εύκολο να πάρεις το λεωφορείο όπως το national express? Από εκεί έξω?
Αν κλείσεις με easybus το ταξίδι γίνεται με τα λεωφορεία της national express, οπότε κατεβαίνεις Victoria, μετρό και μετά South Kensington.

Άλλη επιλογή με τρένο, ή κατεβαίνεις Blackfriars και από εκεί μετρό ή κατεβαίνεις St Pancras και από εκεί πάλι με μετρό.

Το λεωφορείο της national express είναι ακριβώς μπροστά με το που βγεις.
Το λεωφορείο που σε μεταφέρει στο σταθμό του τρένου είναι στα δεξιά όπως βγαίνεις.
 

Chrischris17

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Οκ ευχαριστώ μέχρι εδώ
Έχω κλείσει με easybus τελικά αλλά στο γυρισμό το εισητηρίο μου είναι 3,5 ώρες πριν την πτήση μου δηλαδή 14:30 το μεσημέρι πετάω και έκλεισα 11.00 από Victoria coach station,πιστεύετε θα έχω θέμα με την πολιτική που ειχει η easybus να είσαι 180 λεπτά νωρίτερα της πτήσης στο αεροδρόμιο? Η πιστεύετε δεν θα έχω κάποιο θέμα ειδάλλως θα πάει το εισητηρίο μου στραφει,
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Οκ ευχαριστώ μέχρι εδώ
Έχω κλείσει με easybus τελικά αλλά στο γυρισμό το εισητηρίο μου είναι 3,5 ώρες πριν την πτήση μου δηλαδή 14:30 το μεσημέρι πετάω και έκλεισα 11.00 από Victoria coach station,πιστεύετε θα έχω θέμα με την πολιτική που ειχει η easybus να είσαι 180 λεπτά νωρίτερα της πτήσης στο αεροδρόμιο? Η πιστεύετε δεν θα έχω κάποιο θέμα ειδάλλως θα πάει το εισητηρίο μου στραφει,
όχι τι θέμα να έχεις;Αυτό το γράφουν,πιστεύω, σε περίπτωση που γίνει κάτι, κάποιο ατύχημα ή τρομερό μποτιλιάρισμα να μην ζητήσεις ευθύνες από εκείνους.
 

Savvas_perips

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη.........
Καλησπέρα στην παρέα.Ηρθε και η δική μου ώρα να παω στον Λονδίνο την Παρασκευή. Φθανω με wizz 21 40. Διαβασα καπου στο φορουμ οτι θα υπάρχει ελεγχος μετα την αφιξη.Κοιτάνε μονο ταυτότητα ή κάτι έξτρα;;
Τι ωρα να κλείσω λέτε για τραίνο ή άλλη μεταφορά;; Τι λετε συμφέρει για να παω σταση south bermondsey ;;Στο σαιτ της wizz μου προτεινει με 20€ μεχρι london brigde.Ευχαριστωωωω
 
Last edited:

minion

Member
Μηνύματα
48
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη <3
Καλησπέρα σε όλο το forum!
Ταξιδεύω αύριο για Λονδίνο. Ξέρεις κάποιος ποια θα ήταν η καλύτερη (οικονομικότερη/σχετικά γρήγορη) επιλογή για τη μετακίνησή μου από το Luton μέχρι Kentish Town γύρω στις 16:00? Έχω βρει επιλογή με 18,80€ με trainline. Θεωρείτε ότι πρέπει να το επιλέξω ή υπάρχει κάτι καλύτερο? Επίσης, αν τελικά κλείσω Online σήμερα το εισιτήριο, θα μπορέσω αύριο να είμαι ευέλικτη στην ώρα που θα πάρω το τρένο? Αν πχ καθυστερήσει η προσγείωση ή οι βαλίτσες?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.
 

Attachments

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα σε όλο το forum!
Ταξιδεύω αύριο για Λονδίνο. Ξέρεις κάποιος ποια θα ήταν η καλύτερη (οικονομικότερη/σχετικά γρήγορη) επιλογή για τη μετακίνησή μου από το Luton μέχρι Kentish Town γύρω στις 16:00? Έχω βρει επιλογή με 18,80€ με trainline. Θεωρείτε ότι πρέπει να το επιλέξω ή υπάρχει κάτι καλύτερο? Επίσης, αν τελικά κλείσω Online σήμερα το εισιτήριο, θα μπορέσω αύριο να είμαι ευέλικτη στην ώρα που θα πάρω το τρένο? Αν πχ καθυστερήσει η προσγείωση ή οι βαλίτσες?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.
Δεν χρειάζεται άγχος, η τιμή είναι ίδια και υπάρχουν και μηχανήματα αλλά και γκισέ για να βγάλεις το εισιτήριο. Σε περίπτωση που το βγάλεις μόνος σου θα επιλέξεις Luton Airport ωστε να περιλαμβάνει και το εισιτήριο του λεωφορείου από το αεροδρόμιο για τον σταθμό τρένων (γύρω στα 5-10 λεπτά απόσταση)
 

LazMav

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα! Ταξιδεύω την άλλη εβδομάδα για Λονδίνο και φτάνουμε στο Λουτόν. Το Σπίτι που θα μείνουμε είναι κοντά στον σταθμό Ealing Common. Επειδή έχουμε μπερδευτεί με το ψάξιμο που κάναμε γνωρίζει κάποιος έναν εύκολο και -όσο γίνεται- οικονομικό τρόπο μετακίνησης; Αν πάρουμε τρένο συμπεριλαμβάνεται και το εισητήριο του μετρό για ealing common; Αν οχι, πόσο κοστίζει;
 

minion

Member
Μηνύματα
48
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη <3
Μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο νομίζω ότι η πιο οικονομική επιλογή είμαι το λεωφορείο το Α1 με στάση στη Marble arch και μετά μέτρο την central line (κόκκινη γραμμή) μέχρι acton ή ealing Broadway. Με αυτήν την επιλογή το εισιτήριο του μέτρο είναι έξτρα. Το τρένο έχει σχεδόν τη διπλάσια τιμή

Το τρένο είναι γύρω στα 25 ευρώ . Η τιμή περιλαμβάνει επίσης το shuttle bus από το Luton μέχρι τον σταθμό του τρένου και οποίο συνδυασμό τρένων διαλέξεις για να φθάσεις στον προορισμό σου
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom