1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Luton

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος kokoui, στις 1 Αυγούστου 2018.

1. kokoui

kokoui Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Λατινικη Αμερικη
    Βοήθεια για μεταφορά από Luton προς κεντρικό Λονδίνο, kings cross συγκεκριμένα.

2. bebes

bebes Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Τρανσαλπίνα, Τρανφαγκαρασ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νοrd Kapp οδικως
    St Pancras είναι ακριβώς δίπλα.
    Εχω την εντύπωση οτι αν μπείς απο τη σελίδα των τραίνων θα γλυτώσεις άλλα 1,5-2€
    https://www.goeuro.com/travel-searc...e4-e777-4ef9-a555-2049066fe1f4&user_locale=en

kokoui likes this.
  3. jimp

jimp Member

Λεωφορείο μέχρι Baker Street και underground απο εκεί ή τρένο για St. Pancras.

Προσοχή αν βγάλεις εισιτήρια για το τρένο να βάλεις ως αρχή το Luton Airport και όχι το Luton Airport Parkway (αυτός είναι ο σταθμος του τρενου) ώστε η τιμή να συμπεριλαμβάνει και το λεωφορείο που σε μεταφέρει απ'το αεροδρόμιο στο σταθμό του τρένου.

chris7, kokoui, yllos and 1 other person like this.
  4. kokoui

kokoui Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Λατινικη Αμερικη
    Μάλλον για τρένο, είναι πιο βολικό. Θα ήταν καλύτερα να αγοράσω από πριν ή επιτόπου το ίδιο είναι;;;

5. jimp

jimp Member

Τι να σου πω, εγώ πάντα προαγοράζω.

kokoui and Kanel28 like this.
  6. bl4ckwar

bl4ckwar Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ευρώπη ή Η.Π.Α
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
    Ερωτηση σχετικα με το luton με πτηση της wiizair, με την πρωινη πτηση επιστροφης απο Λονδίνο, 7,30, 2 ωρες πριν να φτασω αρκουν; Επισης απο αεροδορμιο για την πολη να κλεισω πουλμαν 2 ωρες μετα την προσγειωση; εχει πολυ ελεγχο ταυτοτητας το αεροδρομιο; (φλεβαρη)

7. jimp

jimp Member

Με των 5 το πρωΐ να φύγεις από Victoria είσαι εντάξει.

Συνήθως την ώρα που φτάνει η Wizz δεν έχει κίνηση, σκέψου πριν μία εβδομάδα ήμουν ο 8ος στη σειρά για έλεγχο.Δύο ώρες μετά ειναι υπερβολικό, για καμιά ώρα και κάτι θα είσαι κομπλέ. Έτσι και αλλιώς μπορείς να πάρεις το επόμενο.

8. bl4ckwar

bl4ckwar Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ευρώπη ή Η.Π.Α
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
    Θα κλεισω με national express, εχει χρεωση για αλλαγη ωρας 5 λιρες οσο το εισιτηριο .. Προτινεις καποιο αλλο;

9. jimp

jimp Member

Μην αγχώνεσαι, ποτέ δεν ζήτησαν επιπλέον πληρωμή, απλά μπαίνεις στο επόμενο λεωφορείο.

10. orck

orck Member

Υπάρχει και easy bus που κάνει τα δρομολόγια κάποιος άλλος, νομίζω national express.

11. jimp

jimp Member

Η easybus συνεργάζεται με την national express και πουλάει εισιτηρια στο site της, τα οποία πολλές φορές είναι αρκετά φθηνότερα από την ίδια τη national express.

12. orck

orck Member

Για το ότι είναι φτηνά το ξέρω. Το πρώτο εισητηριο από όσο φαίνεται το δίνει 2.25ευρω την διαδρομή. Πρέπει να το κλείσεις αρκετά νωρίς όμως.
    Εάν εμφανιστεί και το λεωφορείο κιολας είναι ΓΑΜΑΤΗ τιμή.