Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Luton

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.126
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα σε όλους,

Σχεδιάζουμε ένα ταξίδι στο Λονδίνο και θα ήθελα τη βοήθεια σας για μερικά θεματάκια :
1. αεροδρόμιο Λούτον. Ποια είναι η ιδανική λύση για τη μεταφορά απο το αεροδρόμιο προς το κέντρο του Λονδίνου?
2. Για τις καθημερινές μετακινήσεις πρέπει να βγάλουμε oyster η μπορει να χρησιμοποιηθεί και η revolut?

Ευχαριστώ
1. shuttle bus για Parkway και μετά τρένο για κέντρο ή από το αεροδρόμιο λεωφορείο της National Express ή της Terravision.
2. Revolut είναι ΟΚ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
1. shuttle bus για Parkway και μετά τρένο για κέντρο ή από το αεροδρόμιο λεωφορείο της National Express ή της Terravision.
2. Revolut είναι ΟΚ
Λογικά μέχρι να πάει το shuttle bus θα έχει αντικατασταθεί από το τρενάκι Dart, το οποίο είναι να ανοίξει από μέρα σε μέρα

Luton DART - Luton Rising
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλησπέρα σε όλους,

Σχεδιάζουμε ένα ταξίδι στο Λονδίνο και θα ήθελα τη βοήθεια σας για μερικά θεματάκια :
1. αεροδρόμιο Λούτον. Ποια είναι η ιδανική λύση για τη μεταφορά απο το αεροδρόμιο προς το κέντρο του Λονδίνου?
2. Για τις καθημερινές μετακινήσεις πρέπει να βγάλουμε oyster η μπορει να χρησιμοποιηθεί και η revolut?

Ευχαριστώ
Greenline bus με το που βγαινεις στο stand K,σ αφηνει marble arch και victoria station και εισαι αρχοντας..πληρωνεις και με revolut μεσα στο πουλμαν επιτοπου
 

Pascal8

Member
Μηνύματα
8
Likes
15
καλημέρα ήρθε η ώρα να πάμε Λονδίνο για 8 μέρες. Θα επιστρέψουμε Αθήνα αρχές Ιούλη απο louton. Θα μείνουμε 18, 104-108 Curtain Rd ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος να πάμε στο αεροδρόμιο. Απο διάφορα sites που ειδα μου βγάζει ένα κόστος για 2 ενήλικες και ένα παιδί 10 ετών στα 70 ευρώ. Το θεωρώ υπερβολικό για διαδρομή 1 ώρας. Ποιο τρόπο θα μου προτείνατε πχ να πάω ποιο κοντά με το metro και να πάρω απο εκει ένα ταξί ή με κάποιο άλλο τρόπο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
καλημέρα ήρθε η ώρα να πάμε Λονδίνο για 8 μέρες. Θα επιστρέψουμε Αθήνα αρχές Ιούλη απο louton. Θα μείνουμε 18, 104-108 Curtain Rd ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος να πάμε στο αεροδρόμιο. Απο διάφορα sites που ειδα μου βγάζει ένα κόστος για 2 ενήλικες και ένα παιδί 10 ετών στα 70 ευρώ. Το θεωρώ υπερβολικό για διαδρομή 1 ώρας. Ποιο τρόπο θα μου προτείνατε πχ να πάω ποιο κοντά με το metro και να πάρω απο εκει ένα ταξί ή με κάποιο άλλο τρόπο.
Από αεροδρόμιο προς τον σταθμό των τρένων έχει νέο αυτόματο τρενάκι το οποίο λέγεται Dart.
Από τον σταθμό των τρένων κάποιο τρένο για London king's cross και από εκεί τη γραμμή του μετρό northern (μαύρη) για Angel και από εκεί μετά πόδια.

Αλλιώς ακολουθείς τα παραπάνω μέχρι να φτάσεις King's cross και από εκεί ταξί για το ξενοδοχείο.

Θα σε βοηθήσει αν μπεις και στη σελίδα του αεροδρομίου για να δεις τρόπους μεταφοράς.
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Καλησπέρα κάτι λίγο άσχετο,MB από ελληνική εταιρία θα λειτουργήσουν Λονδίνο ;η πρέπει να βάλω κάρτα εκεί πέρα SIM για να έχω Ίντερνετ ;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Καλησπέρα κάτι λίγο άσχετο,MB από ελληνική εταιρία θα λειτουργήσουν Λονδίνο ;η πρέπει να βάλω κάρτα εκεί πέρα SIM για να έχω Ίντερνετ ;
Μια χαρά λειτουργούν.Και ο χρόνος ομιλίας.Μεταφέρονται από το πρόγραμμα σου.
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Μια χαρά λειτουργούν.Και ο χρόνος ομιλίας.Μεταφέρονται από το πρόγραμμα σου.
Από χρεώσεις γνωρίζεις ;;εννοώ δούλευει roaming σαν τις κοινές ευρωπαϊκές χώρες;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.321
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom