Άγιος Δομίνικος ή Πουκέτ?????

ele4252

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Χαιρετω το υπεροχο forum!Ειμαι νεα εδω και θα ηθελα την συμβουλη σας!!Με τον καλό μου:love0071:,αποφασίσαμε να πάμε ταξιδι του μελιτος μετά από 6 μήνες γαμου!!(νωρίς εε?) & είμαστε σε δίλημμα!!Αγιος Δομινικος ή Πουκέτ??Απλα τα ταξιδιβτικα μας "σπρωχνουν" προς Πούκετ!!Στο παρελθον εχω ταξιδεψει Ταυλανδη(μπανκονγκ) και ελεγα μηπως να στραφουμε προς την αλλη πλευρα της γης!!Εμεις επιθυμουμε το ταξιδι να ειναι και αραγμα στην παραλια αλλα και λιγο περιπετεια!!Εσεις τι λετε????
Ευχαριστωω!:D:bounce:
 

ele4252

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Οκ!!!εσεις θα ξερετε καλυτερα!
Μηπως γνωριζεται καποιο αξιοπιστο ταξιδιωτικο??
Γιατι μονο τα εισητηρια εχουν οσο εχει ολο το πακετο σε ταξιδιωτικο!
Αλλα δν ξερω πιο να εμπιστευτω!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.965
Likes
9.361
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Οκ!!!εσεις θα ξερετε καλυτερα!
Μηπως γνωριζεται καποιο αξιοπιστο ταξιδιωτικο??
Γιατι μονο τα εισητηρια εχουν οσο εχει ολο το πακετο σε ταξιδιωτικο!
Αλλα δν ξερω πιο να εμπιστευτω!!!
Γρήγορα σε πείσαμε :haha: δε ρώτησες καν το λόγο που απορρίψαμε το Πουκετ.
Τώρα για γραφείο δεν έχω ιδέα δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Προτού πας σε γραφείο να ρωτήσεις, προτείνω να διαβάσεις κάποιες ιστορίες εδώ μέσα να κατατοπιστείς για τις περιοχές του νησιού και ποιά θα ικανοποιούσε τα γούστα σου. Μπορεί να βρεις πολύ οικονομικό πακέτο και στην περιοχή που θα σε στείλουν να φας πακέτο!
 

ele4252

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ναι ξερετε γιατι?διαβασα χθες ολη την ιστορια του koloko!!!!!!!!!! και δεν ηθελα και πολυ!!!!!!Διαβαζα κ κρατουσα κ σημειωσεις!!:oops:
Τωρα βεβαια εχω τρελαθει τελειως γιατι δεν εχω πολυ καταλαβει που πρεπει να μεινω!!!!!!!:shock::mad::innocent:
 

ele4252

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ok !!!!!!!!! αλλα γιατι καποιοι στις ιστοριες ελεγαν και για Boca chica???τι εχει απο κει?μονο επιδη ειναι κοντατο αεροδρομιο?Γιατι να μην μεινω 2 μερουλες στον Α. Δομ.? Go2,εχεις σκεφτει να γραψεις βιβλιο?τι ΩΡΑΙΑ η ιστορια σου!νομιζα οτι ημουν κ γω καπου εκει διπλα μαζι σου οταν τη διαβαζα!!!!!!!!!!!!!!!!:)
 
Last edited by a moderator:

gusakis

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Τουρκία
Η περιοχη που πρεπει να μεινεις ειναι η χερσονησος samana οπως σου εδειξε και πιο πανω η go2dbeach.Eμεις ειχαμε μεινει συγκεκριμενα σε αυτο το ξενοδοχειο http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_...renas_Samana_Province_Dominican_Republic.html η παραλια του ειναι φανταστικη.Γενικα εχει πολλες εκδρομες να κανεις και παρα πολλες φανταστικες παραλιες να ανακαλυψετε στη χερσονησο.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.965
Likes
9.361
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
ok !!!!!!!!! αλλα γιατι καποιοι στις ιστοριες ελεγαν και για Boca chica???τι εχει απο κει?μονο επιδη ειναι κοντατο αεροδρομιο?Γιατι να μην μεινω 2 μερουλες στον Α. Δομ.? Go2,εχεις σκεφτει να γραψεις βιβλιο?τι ΩΡΑΙΑ η ιστορια σου!νομιζα οτι ημουν κ γω καπου εκει διπλα μαζι σου οταν τη διαβαζα!!!!!!!!!!!!!!!!:)
Ε, ναι η Boca chica είναι δίπλα στο αεροδρόμιο και ιδανική για να ξεκουραστείς από την πτήση ειδικά αν φτάσεις απόγευμα-βράδυ.
Εμείς απλά σου λέμε ποιό είναι το καλύτερο μέρος του νησιού και αυτό είναι η χερσόνησος Σαμανα.
Αν έχεις μέρες στη διάθεσή σου (αλήθεια πόσες έχεις?) τότε ωραία είναι να δεις και την πρωτεύουσα, εμένα μου άρεσε το Σάντο Ντομίνγκο, η αποικιακή ζώνη ήταν χάρμα!

Η νότια ακτή δεν έχει κάτι το φοβερό. Το χάιλαιτ της νότιας ακτής είναι το νησί Σαόνα - πιθανόν και το νησί Καταλίνα.

Μπορείς να κλείσεις ολοήμερη εκδρομή και από Μπόκα τσικα αν μένεις εκεί και σε πάνε εκτός από το νησί και σε ένα-δυο άλλα τουριστικά αξιοθέατα της περιοχής (Piscina natulare, Altos de Chavon κλπ..).
Πολύ τουριστική η όλη φάση, αλλά είναι η καλύτερη λύση αν έχεις δύο μέρες μόνο και δεν νοικιάσεις αυτοκίνητο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.239
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom