Μποτσουάνα Άγριες νύχτες στη Μποτσουάνα

GTS

Member
Μηνύματα
6.836
Likes
18.845
Και κουράγιο θα χρειαζόταν δεν λέω αλλά είχε άραγε άλλες επιλογές :xmas_mrgreen:
Καμία!! Φρόντιζα να ικανοποιήσω τις ανάγκες μου πριν τον ύπνο, αλλά με τόσο νερό που πίναμε...:xmas_cheesygrin:
 
Last edited by a moderator:

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.771
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Και κουράγιο θα χρειαζόταν δεν λέω αλλά είχε άραγε άλλες επιλογές :xmas_mrgreen:
...πάνες για την ακράτεια... :xmas_cheesygrin:
εντελώς απαραίτητες σε όσους πάνε σαφάρι από δω και πέρα
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
...πάνες για την ακράτεια... :xmas_cheesygrin:
εντελώς απαραίτητες σε όσους πάνε σαφάρι από δω και πέρα
Και η αλήθεια είναι ότι αυτό το πρόβλημα το σκέφτομαι στα κάμπινγκ όχι μόνο να πρέπει να σηκωθείς από τα ζεστά σου ρούχα, αλλά να βγεις χωρίς να ξυπνήσεις τους άλλους, να κουβαλάς τον φακό και να ψάχνεις τον ενδεδειγμένο θάμνο, ως τώρα νόμιζα ότι αυτό ήταν η μεγαλύτερη ταλαιπωρία μετά ήρθαν οι ιστορίες του GTS από την Μποτσουάνα και ανακάλυψα ότι υπάρχουν και χειρότερα. Οι πάνες τελικά δεν ακούγονται και τόσο άσχημες ως λύση.
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
6.836
Likes
18.845
Και η αλήθεια είναι ότι αυτό το πρόβλημα το σκέφτομαι στα κάμπινγκ όχι μόνο να πρέπει να σηκωθείς από τα ζεστά σου ρούχα, αλλά να βγεις χωρίς να ξυπνήσεις τους άλλους, να κουβαλάς τον φακό και να ψάχνεις τον ενδεδειγμένο θάμνο, ως τώρα νόμιζα ότι αυτό ήταν η μεγαλύτερη ταλαιπωρία μετά ήρθαν οι ιστορίες του GTSαπό την Μποτσουάνα και ανακάλυψα ότι υπάρχουν και χειρότερα. Οι πάνες τελικά δεν ακούγονται και τόσο άσχημες ως λύση.
Ιωάννα, καταρχάς δε βγαίνεις από τα ζεστά σου ρούχα την εποχή που πήγα εγώ, ζέστη έκανε και το βράδυ (~20οC). Το να ξυπνήσεις τους άλλους μη σε ανησυχεί, αν έρθει καμιά ύαινα και ψαχουλεύει μπορεί να κάνει περισσότερο θόρυβο.

Το τελευταίο είναι ίσως το πιο ανησυχητικό.....:xmas_lol: Πλάκα κάνουμε όμως, θεωρώ ότι υπάρχει 100% ασφάλεια στο καμπ...αλλιώς δε θα το κάνανε καθόλου! Ξέρετε τι ευθύνες έχουν οι οδηγοί και πόσο αυστηρά είναι τα πράγματα για αυτούς? Σας πληροφορώ, όπως κατάλαβα κι εγώ, πάρα πάρα πολύ...

Τολμήστε το!
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Συγνώμη φίλε τα προβλήματα που ανάφερα είναι αυτά που αντιμετωπίζω εγώ συνήθως σε κάμπινγκ, ( οι ύαινες δεν συμπεριλαμβάνονται βέβαια), όσο για την ασφάλεια πέρα από την πλάκα το πιστεύω, και φυσικά θα φροντίσω να το τολμήσω
 
Last edited by a moderator:

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
SUPER η εμπειρία σου GTS! Να σε ρωτήσω, με τα κουνουπάκια πώς τα πήγατε?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.836
Likes
18.845
Συγνώμη φίλε τα προβλήματα που ανάφερα είναι αυτά που αντιμετωπίζω εγώ συνήθως σε κάμπινγκ, ( οι ύαινες δεν συμπεριλαμβάνονται βέβαια), όσο για την ασφάλεια πέρα από την πλάκα το πιστεύω, και φυσικά θα φροντίσω να το τολμήσω
Στην Αφρική δε θα ψάξεις και για θάμνο....έξω από τη σκηνή, το πολύ στα 2-3 μ. :xmas_cheesygrin: Τη νύχτα βέβαια....
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
6.836
Likes
18.845
SUPER η εμπειρία σου GTS! Να σε ρωτήσω, με τα κουνουπάκια πώς τα πήγατε?
Καλούτσικα τα πήγαμε Μένια....εγώ φορούσα μακρυμάνικα παντελόνια και πουκάμισα το βράδυ, οπότε είχα κάποια τσιμπήματα στα χέρια, αλλά χωρίς φαγούρα....το πρωϊ δεν έχει κουνούπια γενικώς με τη ζέστη, το βράδυ όμως βγαίνουν για τη βόλτα τους, οπότε μακρυμάνικο κι άγιος ο θεός.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Αντικουνουπικό αγόρασες από Ελλάδα ή από κει? Στο πρόσωπο τι βάζατε?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.836
Likes
18.845
Αντικουνουπικό αγόρασες από Ελλάδα ή από κει? Στο πρόσωπο τι βάζατε?
Αντικουνουπικό πήρα από εδώ, ένα απλό από φαρμακείο, αλλά δε το έβαζα σχεδόν ποτέ. Αφού φορούσα μακρυμάνικα, δεν ήθελα να ψεκάζομαι στα χέρια και στο πρόσωπο...αναπόφευκτα, κάποια κουνουπάκια μου τσιμπούσαν τα χέρια, αλλά και τι έγινε...φαγούρα δεν είχα, αλλά και ελονοσία δεν έπαιζε την εποχή που πήγα.
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Πω πω πω!!!!!!!!
παίρνω καρδιοτονωτικό και αρχίζω το διάβασμα...
Παναγιά μου, τι μου κάνετε.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.293
Μηνύματα
886.963
Μέλη
38.963
Νεότερο μέλος
panosFO

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom