Λιχτενστάιν Αυστρία Ελβετία Ιταλία Άλπεις ... σε δύο ρόδες

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
.

Αν και έκανα αρκετά κομμάτια (με μηχανή) από την διαδρομή σου έχω να πω ότι τα τοπία είναι πανέμορφα όπως λες και μάλλον θα σου πάρει πάρα πολύ καιρό να τα ξεχάσεις ή δεν θα τα ξεχάσεις ποτέ.
Η εμπειρία της οδήγησης μηχανής σε αυτές τις περιοχές είναι το κάτι άλλο.
Θέλουμε πολλά χρόνια για να τους φτάσουμε όχι σε τοπία αλλά σε επίπεδο διαβίωσης.
Καλά χιλιόμετρα και καλά ταξίδια.
 

j1miroquai

Member
Μηνύματα
11
Likes
41
Μπράβο elenik.
πιο αναλυτικό οδηγό δεν έχω διαβάσει πουθενά.
Με τόσες λεπτομέρειες ένιωσα λες και εγώ το έκανα το ταξίδι.
Σε παρακαλώ βάλε και άλλες φωτο να μου τρέξουν και άλλο τα σάλια από την ζήλια....

Και πάλι μπράβο που μοιράζεσαι τις εμπειρίες σου μαζί μας.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

eirini-amelie

Member
Μηνύματα
43
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη! Κ τόσα άλλα
Αχχχ Αλπεις! Ειμαι ερωτευμενη με τις Αλπεις! Απο αυτα που λες εχω μεινει μονο στο Zermatt και εχω απλα περασει απο 2-3 αλλα απ τα χωρια. Μου θυμησες πολυ ομορφες στιγμες. Χιλια μπραβο για την περιγραφη! Εναι πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου!
Υ.Γ. Δεν εχω γραψει ακομα στο travel stories για τη δικια μου εμπειρια εκει. Ζηλεψα απ τη δικια σου κ προσπαθησα να φτιαξω ιστορια για τις ελβετικες αλλα και για τις αυστριακες αλπεις (δεν εχω λογια να περιγραψω την ομορφια του hallstatt) αλλα δε γινοταν. Μου εβγαζε σφαλμα. Εχω γραψει ομως στο blog μου (μονο για το zermatt προς το παρον): Photos of a backpacker: Interrail Europe - Summer 2011 - Zermatt
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Η ιστορία σου είναι εκπληκτική! Με γέμισες εικόνες, έστω και νοερά...Πάντα τέτοια ταξίδια εύχομαι!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.661
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Πάρα πολύ ωραία η ιστορία σου, Ελένη.
Μερικές από τις περιοχές που περιγράφεις τις έχω επισκεφτεί κι εγώ.
Ελπίζω να μπορέσω να ξαναπάω στις Άλπεις γιατί είναι πανέμορφες.
 
Μηνύματα
39
Likes
23
Πολύ ωραίο ταξιδιοτικο και φανταστικά όλα τα μέρη που πήγατε.
Μπράβο σου που έγραψες τόσα πολλά πράγματα.
Σπάνιο γυναίκα να γράφει ταξιδιοτικο με Μοτό.
Κ πάλι μπράβο σας.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Ξαναδιάβαζα σήμερα με νοσταλγία την ιστορία... Από τότε έχουμε πάει και με μηχανή Ντουμπρόβνικ - βοσνία - μαυροβούνιο και κάποια άλλα ταξίδια (όχι με μηχανή) και έχουμε καταλήξει με τον άντρα μου ότι μετά το ταξίδι των άλπεων, έχουμε ανεβάσει πολύ τον πήχη και δεν εντυπωσιαζόμαστε τόσο εύκολα πια.... ! Μάλλον δεν έχουμε συνέλθει ακόμα, πέντε χρόνια μετά......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom