Ολλανδία Άμστερνταμ - ένα έντονο ταξίδι...

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Καλησπέρα και πάλι!Ψάχνοντας για μια οικονομική λύση διαμονής, βρήκαμε το Amstel Botel. Είναι πλοίο-ξενοδοχείο αραγμένο στην NDSM Pier 3. Έχει ακούσει κανείς κάτι σχετικά;Κυρίως μ'ενδιαφέρει από άποψη τοποθεσίας,αν ξέρει κάποιος πόσο εύκολα προσβάσιμο είναι το κέντρο από εκεί.
 

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Δεν θα έμενα εκεί,είναι δεσμευτικό το καραβάκι.

Amstel Botel - Contact & How to get to
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αν κρίνω από το "όνομα" να υποθέσω ότι είσαι φαν και γνώστης του Άμστερνταμ;

Θέλεις να μου πεις από ποια άποψη είναι δεσμευτικό; Είναι δύσκολη η πρόσβαση στο κέντρο;
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Δεν έχω μείνει ποτέ από εκείνη την πλευρά της πόλης,προτιμώ το ευρύτερο κέντρο και να μην έχω την μετακίνηση με το καραβάκι ή οποιοδήποτε άλλο μέσο προκειμένου να φτάσω στο χώρο διαμονής μου.Αν θέλεις ντε και καλά botel έχει μερικά τα οποία ελλιμενίζονται στα αριστερά όπως βγαίνεις από τον Centraal Station στο 700-800 μέτρα κοντά στο NEMO.
 

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Δεν έχω μείνει ποτέ από εκείνη την πλευρά της πόλης,προτιμώ το ευρύτερο κέντρο και να μην έχω την μετακίνηση με το καραβάκι ή οποιοδήποτε άλλο μέσο προκειμένου να φτάσω στο χώρο διαμονής μου.Αν θέλεις ντε και καλά botel έχει μερικά τα οποία ελλιμενίζονται στα αριστερά όπως βγαίνεις από τον Centraal Station στο 700-800 μέτρα κοντά στο NEMO.
Δεν έχουμε κάποιο κόλλημα με το botel απλά είναι το μόνο φθηνό δωμάτιο με δικό του μπάνιο που βρήκαμε. Δεν έχω θέμα στο να μετακινούμαι αρκεί να μην είναι μεγάλη απόσταση ή ταλαιπωρία. Δεν έχει ξαναπάει κανένας μας στο Άμστερνταμ οπότε δεν έχουμε αίσθηση των αποστάσεων.

Τα botel που μου γράφεις είναι συμπαθητικά;Υπάρχει κάποιο όνομα, κάποιο link όπου μπορώ να βρω περισσότερες πληροφορίες;

Σ' ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!!
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Δεν έχουμε κάποιο κόλλημα με το botel απλά είναι το μόνο φθηνό δωμάτιο με δικό του μπάνιο που βρήκαμε. Δεν έχω θέμα στο να μετακινούμαι αρκεί να μην είναι μεγάλη απόσταση ή ταλαιπωρία. Δεν έχει ξαναπάει κανένας μας στο Άμστερνταμ οπότε δεν έχουμε αίσθηση των αποστάσεων.

Τα botel που μου γράφεις είναι συμπαθητικά;Υπάρχει κάποιο όνομα, κάποιο link όπου μπορώ να βρω περισσότερες πληροφορίες;

Σ' ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!!
Στείλε ένα mail στο Amstel Botel και ρώτησε πόση ώρα κάνει το πλοιάριο από τον κεντρικό σταθμό μέχρι εκεί.
Οι αποστάσεις είναι μικρές,περπατιέται πολύ εύκολα η πόλη.
Για περισσότερα ψάξε στο διαδίκτυο.Π.χ. Amsterdam botel.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.419
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αχ πολύ ωραία ιστορία, έζησες το Αμστερνταμ όπως του αρμόζει.
Και δε σου κρύβω ότι τον ζήλεψα πολύ εκείνον τον μπάφο σου την 1η μέρα. :)
 

stub_born

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Σε ζηλεύω. Είναι πραγματικά το ταξίδι που ονειρεύομαι να κάνω με τους φίλους μου : χαλαρά τελείως, με σχετική άνεση χρημάτων για θέματα διασκέδασης, από δω και από κει, ποτά και τα σχετικά. Πιστεύω πως πραγματικά ξεδίνεις έτσι για κάποιες έρες και χαλαρώνεις τελείως. Μέχρι στιγμής έχω περάσει μόνο μια μέρα στο Άμστερνταμ, με την κοπέλα μου που είναι και μισή Ολλανδή, αλλά δεν το ζήσαμε και τόσο: ωραία η βόλτα στην πόλη(ήταν πέρυσι στα Χριστούγεννα κάποια φάση) ωραίο το Sex museum, στο οποίο φαντάζομαι θα έριχνα πολύ γέλιο με τους φίλους μου, αλλά την χάλασε ένα cake που έφαγε και είχαμε άλλα. Ελπίζω να ξεστραβωθούν τα φιλαράκια μου και να πάμε ποτέ, πριν αποφοιτήσουμε κιόλας. ΥΓ: Η επιλογή διαμερίσματος για τόσα άτομα, ιδανική.
 

Primo

Member
Μηνύματα
28
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Σιγκαπούρη
Η αλήθεια είναι ότι τα ταξίδια είναι τελείως διαφορετικά με φίλους ή με το έτερον ήμισυ.
Απλά τότε ήταν λίγο πριν την κρίση, οπότε είχαμε την δυνατότητα να μαζέψουμε κάποια χρήματα ... το κανονίσαμε και Απρίλιο οπότε είχαμε 6 μήνες μπροστά μας. Όταν γυρίσαμε, συζητάγαμε που θα πηγαίναμε στη συνέχεια αλλά από τότε ήταν δύσκολο να μαζέψουμε λεφτά.
Πάντως ελπίζω να πας κάποιο ταξίδι όσο είσαι φοιτητής γιατί μετά σοβαρέυουν τα πράγματα, αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι ωριμάζεις και εσύ, οπότε ίσως να μην κάνεις τόσες τρέλες όσες θα έκανες τώρα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.311
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom