Ολλανδία Άμστερνταμ - ένα έντονο ταξίδι...

Primo

Member
Μηνύματα
28
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σιγκαπούρη
Και εμείς έτσι υπολογίζαμε.. να είμασταν έξω κάθε βράδυ κλπ.. Αλλά τα περισσότερα μέρη έκλειναν στις 2-3 οπότε επειδή ήμασταν τσίμα τσίμα και με τα χρήματα , και επειδή μας αρέσει και το χουχούλιασμα(!!), προτιμήσαμε διασκέδαση εντός των τοιχων..!Ξεσάλωμα προβλέπεται μάλλον στην Βαρκελώνη..
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Μηπως μπορεις να μου πεις απο που εκλεισες το σπιτι και ποσο
σκοπευουμε να παμε μια παρεα και απο οσο ειδα στη φωτογραφια ειναι πολυ καλο....
 

Primo

Member
Μηνύματα
28
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σιγκαπούρη
Λοιπόν, το κλείσαμε μέσω ίντερνετ κα
ι συγκεκριμενα από το πρακτορείο velvet holiday! Ορίστε και το λινκ για να το δεις: Apartment rental in Amsterdam. Amsterdam Apartment. Select a region accommodation B&B, hotels, holiday apartments and rentals.
Οι φωτογραφίες το αδικούν αρκετά γιατί είναι αρκετά μεγάλο και η διαρρύθμιση λίγο διαφορετική.
Το κλείσαμε 1,5 μήνα πριν και οι τιμές ήταν 185 ευρώ περίπου για 5 βράδια, δηλαδή περίπου 37 ευρώ/άτομο/βράδυ.. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι, υπήρχαν και κάποια μικροπροβλήματα αλλά τίποτα σοβαρό! Άμα θες πες μου να σου πω και άλλες πληροφορίες ή να ανεβάσω και άλλες φωτογραφίες..!
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
αν και το βλεπω 235 τωρα νομιζω πως ειναι πολυ καλο
ποσα ατομα χωραει?
ειναι κοντα στο κεντρο?
και ναι αν βαλεις καμια φωτογραφια ακομα βοηθαει

Υ.Γ. ααααα! και οσο για την καθαριστρια που ηρθε να σας διωξει μη στεναχωριεσαι με εμας σιγουρα θα δυσκολευτει λιγο παραπανω
 

Primo

Member
Μηνύματα
28
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σιγκαπούρη
Λοιπόν ανέβασα στο άλμπουμ που έχω για το Άμστερνταμ κάποιες ακόμα φωτογραφίες για το σπίτι! Έχουμε και λέμε:
-Έχει στον 1ο όροφο ένα καναπέ κρεβάτι( διπλό), στον 2ο όροφο επίσης ένα καναπέ-κρεβάτι αλλά όχι σε πολύ καλή κατάσταση( το ντιβάνι ήταν ψιλοσπασμένο αλλά δεν μας ξεβόλεψε,κοιμηθήκαμε καλα), και άλλους 2 καναπέδες που εγώ τους βρήκα άνετους να κοιμηθεί κάποιος, και στον 3ο όροφο έχει ένα μεγάλο διπλό κρεβάτι. Σύνολο δηλαδή χωράει 6-8 άτομα .. Απλά επειδή έιχε ψύχρα εμείς κοιμηθήκαμε μόνο σε 2ο ΄και 3ο όροφο που ήταν δίπλα και στο καλοριφέρ!! Επίσης κάποια παράθυρα δεν άνοιγαν αλλά έχει κρύο οπότε δεν θα τα χρειαστέιτε! Είχαμε θερμοστάτη και τον είχαμε μόνιμα στους 23 βαθμούς (Έλληνες!!), το νερό ήταν πάντα ζεστό, και η κουζίνα είναι άψογα εξοπλισμένη, και έχει και μια καφετιέρα που κάνει τέλειο γαλλικό καφέ( έχει καφέ και ζάχαρη η κουζίνα)!!Um, η θέα από το σπίτι είναι καταπληκτική και το πρακτορείο για να πάρετε τα κλειδιά σας είναι 3 στενά πιο κάτω..
---ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!! Λοιπόν εμάς μας ζήτησαν μία εγγύηση τάξης 300 ευρώ την οποία όμως δεν δέχονται σε μετρητά, δηλαδή θέλουν αριθμό λογαριασμού, οπότε γενικά να φροντίσετε να έχει κάποιος έναν...!
- Εξαρτάται τι εννοείς κέντρο.. Το σπίτι είναι πολύ κοντά στην Leidseplein,μια υπέροχη πλατεία που έχει τα πάντα, και στο Rijksmuseum, αλλά είναι μακριά σχετικά από τα Κόκκινα φανάρια και τον σταθμό του τρένου..δηλαδή είναι προς τα νότια περιοχή του Άμστερνταμ! Εμάς μας άρεσε πάρα πολύ η περιοχή εκείνη και είναι δίπλα και το τραμ που μπορείς να πηγαίνεις παντού!!
Αυτά σε γενικές γραμμές! Λοιπόν ΌΤΙ πληροφορία χρειαστείς πες μου!! Απλά δεν μπορώ να σταματήσω να μιλάω για αυτό το τέλειο μέρος!!!
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Μπραβο κατατοπιστικοτατη ....
και αεροπορικα θυμασαι ποσο τα κλεισατε και ποτε
εμεις ψαχνουμε για 24 με 27 Μαρτιου
 

Primo

Member
Μηνύματα
28
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σιγκαπούρη
Χμμ.. εισιτήρια κλείσαμε αρχές Ιούνη από το airtickets.gr γιατί καραδοκούσαμε πότε θα πετύχουμε καλές τιμές.. Οπότε και πετύχαμε 197 ευρώ πηγαινε-ελα, με μια ενδιαμεση σταση στο Μόναχο. Δηλαδή κλείσαμε 4 μήνες πριν . Τώρα, καλό είναι να αρχίσετε ήδη να ψάχνετε.. Εμείς επειδή το κλείσαμε και ηλεκτρονικά, έχεις άλλα προνόμια , τύπου λιγότερη γραφειοκρατία και έλεγχος, και δεν περιμέναμε σε καμία ουρα!!
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Αυτη τη στιγμη ειναι στα 209? μεσω Ρωμης
και στα 128? για Λονδινο τωρα αν βρουμε απο λονδινο κατι καλο μαλλον
θα κανουμε και μια βολτα στο London
 

Primo

Member
Μηνύματα
28
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σιγκαπούρη
Μια χαρά δηλαδή :p:p..Ό,τι σας βολεύει παιδιά!! Απλά καλύτερα κλείστε πηγαινε-ελα για να μην έχετε κανενα προβλημα!
 

giorgos___

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
κάπου στην Ευρώπη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θιβέτ
Γράφεις πολύ ωραία και παραστατικά.. Μπράβο σου! Επίσης με βοηθησες πολυ γιατι με την παρεά μου σχεδιάζαμε ένα ταξξίδι για Αμστερνταμ αλλά είχαμε κάποιες επιφυλάξεις!! όσο για την ταυτότητα και να μην την έβρισκες στο τέλος δεν νομίζω να είχες πρόβλημα. Στο λέω γιατί έπαθα ακριβώς το ίδιο στη Ρωσία που είναι και εκτός Ε.Ε και με χαρτί πρεσβείας που βγήκε σε μια μέρα, γύρισα..
 

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου...
Υπέροχη ιστορία πραγματικά!!!!Την διάβαζα μήνες πριν στο άσχετο και ενθουσιάστηκα. Και τώρα που μας προέκυψε ταξιδάκι στο Αμστερνταμ τον Ιούνιο, μ' έβαλε πάλι στο κλίμα!!!:clap:
Το κακό είναι ότι κοιτάξαμε λίγο για ξενοδοχεία και είναι πανάκριβα για τα δικά μας δεδομένα τουλάχιστον!Τα φθηνότερα ξεκινάνε από 85-90 τη βραδιά/δίκλινο με κοινόχρηστο μπάνιο!!!!:shock:Πράγμα που δεν παίζει με τίποτα!
Ξέρει κάποιος να μου πει μήπως υπάρχουν συγκεκριμένα ξενοδοχεία, τίποτα συγκλονιστικό, απλά discent, καθαρό και με δικό του μπάνιο στο δωμάτιο, σε λίγο πιο χαμηλή τιμή;
Το apartment φαίνεται καλή περίπτωση. Είμαστε 4 άτομα, που μπορούμε να βρούμε κάτι καλό, αν σκεφτούμε αυτή τη λύση τελικά;

Ευχαριστώωωωωωω όποιομ ξέρει να μου απαντήσει!!!!!!:bleh:
 

Primo

Member
Μηνύματα
28
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σιγκαπούρη
Θυμάμαι και εμείς που είχαμε κοιτάξει για hostel και ξενοδοχεία παραήταν ακριβά για αυτά που είχαν.. προτείνω ανεπιφύλακτα να νοικιάσετε διαμέρισμα γιατί είναι και μεγάλα και οικονομικά..σε παραπέμπω στο site από το οποίο βρήκαμε το διαμέρισμα Amsterdam apartments and hotel accommodation. Holiday vacation rentals for short-term, luxury and family stays ... θα περάσετε τέλεια!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom