Άνδρος Άνδρος

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες! Πιστεύω ότι αν κάνω τελικά αυτές τις διαδρομές σε αυτές
τις παραλίες να ξεκινήσουμε πάρα πολύ νωρίς το πρωί απο το μπατσί με ενδιάμεσο σταθμό τη χώρα πριν
να έχει πολύ κόσμο στους δρόμους !!!!! )))))
Δε ξερω αν ξαναρωτησα αλλα τι περιοδο θα πας;γιατι αν πας σαβ-κυρ ή αυγουστο οτι ωρα και να ξεκινησεις κινηση παιζει να βρεις..
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Το βασικό που θα πρέπει να ξέρετε προτού ξεκινήσετε για κάποιες παραλίες θα είναι οι άνεμοι!
Να πηγαίνετε κάθε φορά εκεί που δε θα έχει αέρα, γιατί είναι όλες φανταστικές οι παραλίες αλλά θα πρέπει να τις πετύχετε χωρίς αέρα, πράγμα δύσκολο στην Άνδρο...
http://www.meteo.gr/sailingmaps.cfm
https://www.windy.com/37.840/24.940?37.293,24.906,9
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Το βασικό που θα πρέπει να ξέρετε προτού ξεκινήσετε για κάποιες παραλίες θα είναι οι άνεμοι!
Να πηγαίνετε κάθε φορά εκεί που δε θα έχει αέρα, γιατί είναι όλες φανταστικές οι παραλίες αλλά θα πρέπει να τις πετύχετε χωρίς αέρα, πράγμα δύσκολο στην Άνδρο...
http://www.meteo.gr/sailingmaps.cfm
https://www.windy.com/37.840/24.940?37.293,24.906,9
Πολυ σωστη παρατηρηση οπως και να επισημανουμε οτι αυγουστο αλλα και ιουλη εχει μελτεμια οποτε μερικες παραλιες με αμμο ειναι απαγορευτικες εκτος αν θες να γινεις σνιτσελ:haha:η καλυτερη περιοδος για μπανια στη Ανδρο ειναι σεπτεμβρη λαδι η θαλασσα παντου!
 

Andri1310

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Θα πάμε 5 Αυγούστου δηλαδή μέσα στα μελτέμια!!!

Οι παραλίες κοντά στο Μπατσι είναι προστατευμένες όταν φυσάει??
 
Last edited by a moderator:

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Θα πάμε 5 Αυγούστου δηλαδή μέσα στα μελτέμια!!!

Οι παραλίες κοντά στο Μπατσι είναι προστατευμένες όταν φυσάει??
Αμα φυσσαει πολυ η μονη που ισως μπορει να ναι σε καλυτερη μοιρα ειναι η κολονα στο μπατσι..αν εχει πολυ αερα και αμμοβολη δυστηχως πας σε πισινα για μπανιο!αλλα μη το φοβασε μπορει απλα να φυσσαει σε σημειο που να μην σηκωνει αμμο και να σαι κομπλε,το βλεπεις εκεινη τη στιγμη
 

Andri1310

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Εεχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες, αν γνωρίζετε και ταβερνούλες με καλό φαγητό ειδικά θαλασσινά
Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μπορούσατε αν μου προτείνετε και ☺☺

Αα και και κάτι ακόμη υπάρχουν πισίνες που Θα μπορούσαμε να πάμε;
 
Last edited by a moderator:

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Αα και και κάτι ακόμη υπάρχουν πισίνες που Θα μπορούσαμε να πάμε;
Marjo θα το δειτε στο τελος του παραλιακου δρομου στο Μπατσι..μετα αν παρετε το δρομο για ανερουσα υπαρχει και το blue bay και μετα προς γαυριο ο περρακης..για ψαρικα(αν και δεν ειμαι ειδικη κιολας γιατι δεν ειμαι φαν)προτεινω το Αμμος το εστιατοριο ομως,διοτι διπλα ακριβως εχει το ιδιο ονομα αλλα ειναι μονο για κρεατικα-σουβλακια!αυτο με τα ψαρικα βρισκετε διπλα στο ξενοδοχειο Χρυση Ακτη(α κ αυτο εχει πισινα δε ξερω ομως πως και τι,δεν εχω παει ποτε)
 

chrstn.topaz

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά..την βοήθειά σας..

Με τη παρέα μου σχεδιάζουμε διακοπές στην Άνδρο θα πάμε 20 Αυγούστου για 5 μέρες.
Έχετε πάει πρόσφατα στο νησί που θα είναι καλύτερα να μείνουμε (μας ενδιαφέρει η νυχτερινή ζωή).
Έχει οργανωμένες παραλίες και καλή συγκοινωνία?
Ποια μέρη αξίζει να επισκεφτούμε?
:)
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Καλησπέρα παιδιά..την βοήθειά σας..

Με τη παρέα μου σχεδιάζουμε διακοπές και έχουν πέσει σαν ιδέες τα νησιά Άνδρος - Σέριφος - Σίφνος.
Έχετε πάει σε αυτά πρόσφατα τι θα προτείνατε? ή και κάποια άλλη εναλλακτική στις Κυκλάδες..
Αναγκαστικά θα πάμε 20 Αυγούστου 5 μέρες
Μας ενδιαφέρει να έχει νυχτερινή ζωή, όμορφες (κατά προτίμηση) οργανωμένες παραλίες και καλή συγκοινωνία
(Πάρο - Ιο - Νάξο - Σύρο - Σαντορίνη και Μήλο έχουμε πάει)
Σιφνο-Σεριφο θα σε καλυψουν μαλλον σ οσα ειπες(απ οσα εχω διαβασει εδω μεσα δεν εχω παει)αλλα μαλλον θα ναι απο τιμες φωτια και λαβρα!οσο αφορα την Ανδρο μιας και απο μωρο εκει ξεκαλοκαιριαζω,μπορω να σου πω με βεβαιοτητα οτι παραλιες και νυχτερινη ζωη εχουμε,συγκοινωνια ομως σε καμια περιπτωση,εχει πολυ αραια δρομολογια!!αν προτιμησεις Ανδρο(ισως να σαι τυχερη και να βρεις μετα τις 20 κανα οικονομικο καταλυμα)και θες γραφικα τοπια τοτε θα πας Χωρα αλλα οι παραλιες θα ειναι προσβασιμες μονο με αμαξι και απο νυχτερινη ζωη μετρια πραγματα,οχι οτι δεν εχει και καθολου...ιδανικο μερος ειναι το Μπατσι γιατι εχει εκει παραλια οργανωμενη(και ειδικα φετος απ οτι βλεπω δε παιζει να χουν αφησει και κανενα κομματι της ακτης ανεκμεταλλευτο)και με κτελ μπορεις να πας στη Χρυση και στο Κυπρι και Αγιο πετρο οπου επισης ειναι οργανωμενες..για νυχτερινη ζωη δε σχολιαζω γιατι εκει χτυπαει η καρδια του ξεφαντωματος!α!στο Μπατσι εχει επισης και τη Κολονα,σε μικρη αποσταση με τα ποδια(μου φαινετε κανα 10λεπτο)οπου εκει πλεον εχει beach bar και σε περιπτωση μελτεμιου ειναι και σε ιδανικη θεση
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Μπατσι και απο εμενα ανεπιφυλακτα και δεν το πιανει και πολυ ο αερας,πραγμα βασικο για την Ανδρο που ο αερας ειναι θεμα
 

patrickdrd

Member
Μηνύματα
68
Likes
70
με τα κτελ εγινε τιποτα; καμια βελτιωση;

αυτοκινητο για 80 ευρω πηγαινε-ελα δεν νομιζω να συμφερει και
ειδικα για να το βαλω σε χωματοδρομους; μπρρ, να μου λειπει..

edit: Πηδημα της Γριας πως θα παμε με κτελ;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom