Άνδρος Άνδρος

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Γεια σας θα πάμε διακοπές στην Άνδρο αρχές Αυγούστου με τα παιδάκια μας και 'εχω ακούσει τόσα πολλά για την Άνδρο αρνητικά και θετικά που θα ήθελα λιγάκι την βοήθεια σας.
Είναι τόσο επικίνδυνοι οι δρόμοι σε όλες τις διαδρομές στο νησί???
Έχω πάει αρκετές φορές Άνδρο, με αυτοκίνητο,με μηχανή...Δε θυμάμαι καμία διαδρομή επικίνδυνη..Να πάτε,θα περάσετε φανταστικά!Μην ξεχάσετε να τιμήσετε το Φεστιβάλ Άνδρου και το μουσείο Γουλανδρή!
 

Andri1310

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Έχω πάει αρκετές φορές Άνδρο, με αυτοκίνητο,με μηχανή...Δε θυμάμαι καμία διαδρομή επικίνδυνη..Να πάτε,θα περάσετε φανταστικά!Μην ξεχάσετε να τιμήσετε το Φεστιβάλ Άνδρου και το μουσείο Γουλανδρή!
Είμαι απο Κύπρο κ εμείς οδηγούμε απο την άλλη μεριά! Μόλις άκουσα γκρεμούς κ στενούς δρόμους
φοβήθηκα γιατί θα έχω κ τα παιδιά μαζί!!

Πότε θα είναι το φεστιβάλ στην Άνδρο?
 
Last edited by a moderator:

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Καλό ξεκίνημα στο travelstories! Δεν θα έλεγα ότι είναι επικίνδυνοι, αλλά για εμένα ήταν αρκετά κουραστικές οι διαδρομές. Τι ηλικίας είναι τα παιδιά?
Εμάς η μικρή μας ήταν τότε γύρω στα 3 και ζαλιζόταν αρκετά (μην σου πω και εγώ το ίδιο)!
 

Andri1310

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Ευχαριστώ πολύ, είναι 9 χρόνων διδυμα και η κόρη μου ζαλίζεται στις στροφές. Έχει γκρεμούς¨?
Εντωμεταξύ μιλάω και στην ενότητα Άνδρος. Δεν ήξερα που να γράψω κ μιλάω κ στισ 2 ενότητες.
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Εμείς είχαμε πάει Μάιο. Στενοί δρόμοι αλλά δεν βρήκαμε σχεδόν καθόλου αυτοκίνητα στο δρόμο. Το θέμα είναι που θα στρίψετε να θυμάστε τη σωστή λωρίδα. Εγώ του έλεγα συνέχεια δεξιά δεξιά . Και εμάς ήταν η πρώτη φορά που οδηγήσαμε
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Είμαι απο Κύπρο κ εμείς οδηγούμε απο την άλλη μεριά! Μόλις άκουσα γκρεμούς κ στενούς δρόμους
φοβήθηκα γιατί θα έχω κ τα παιδιά μαζί!!
Εχει παρα πολλες στροφες ναι,στενους ισως σε καποια σημεια αλλα δε μας λες απο ποιο σημειο του νησιου ως ποιο θες να πηγαινεις καθημερινα και φοβασαι τοσο πολυ;;
 

Andri1310

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Καλημέρα, θα μένουμε Μπατσί και θα ήθελα να παω σίγουρα στη παραλία της γριας το πήδημα, στα Άχλα κ αν
έχει πλοιαράκι θα το προτιμούσα. Ο δρόμος για το μοναστήρι της Αγίας Μαρίνας μου είπαν ότι είναι επικίνδυνος
με στροφές κ γκεμούς. Ίσως για αυτό να φοβήθηκα
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλημέρα, θα μένουμε Μπατσί και θα ήθελα να παω σίγουρα στη παραλία της γριας το πήδημα, στα Άχλα κ αν
έχει πλοιαράκι θα το προτιμούσα. Ο δρόμος για το μοναστήρι της Αγίας Μαρίνας μου είπαν ότι είναι επικίνδυνος
με στροφές κ γκεμούς. Ίσως για αυτό να φοβήθηκα
Πλοιο για αχλα εχει καταργηθει απο φετος αρα μονο με αμαξι και κατα προτιμηση τζιπ..της γριας το πηδημα απο το μπατσι ειναι αρκετη αποσταση θα το σκεφτομουν με παιδια μεσ τη ζεστη να τα ταλαιπωρησω για ενα μπανιο!!ή μοιρασε την διαμονη σου σε μπατσι και χωρα(οπου ειναι πιο κοντα σε αχλα και γριας το πηδημα)ή μεινε μονο μπατσι και επισκεψου τις παραλιες που ναι εκει κοντα..εκτος απο αγ.πετρο,χρυση,κυπρι εχει κ τον φελλο και αλλη μια που μου ξεφευγει τωρα...γενικα θελει ιδιαιτερη προσοχη η οδηγηση στο νησι παντως
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Καλημέρα, θα μένουμε Μπατσί και θα ήθελα να παω σίγουρα στη παραλία της γριας το πήδημα, στα Άχλα κ αν
έχει πλοιαράκι θα το προτιμούσα. Ο δρόμος για το μοναστήρι της Αγίας Μαρίνας μου είπαν ότι είναι επικίνδυνος
με στροφές κ γκεμούς. Ίσως για αυτό να φοβήθηκα
Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τα τελευταία χρόνια,αλλά στο πήδημα της γριάς πάρτε μαζί σας νερά και πρόχειρο φαγητό αν θέλετε.Δεν έχει τίποτα εκεί.Μπορείτε να τα πάρετε από το Κόρθι.Ο δρόμος δεν είναι πολύ άσκημος και μετά έχει αρκετό μονοπάτι με κάγκελο και άνετο σχετικά.
 

Andri1310

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες! Πιστεύω ότι αν κάνω τελικά αυτές τις διαδρομές σε αυτές
τις παραλίες να ξεκινήσουμε πάρα πολύ νωρίς το πρωί απο το μπατσί με ενδιάμεσο σταθμό τη χώρα πριν
να έχει πολύ κόσμο στους δρόμους !!!!! )))))
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.753
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom