Άνδρος Άνδρος

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
23
Θα εχω αμαξι οπότε παω παντου. Απλα οχι σε τραγικούς χωματοδρομουσ με κρατηρες
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Παιδια καλησπερα. Θα παω ανδρο.

Προτασεις για

Α) παραλιες (εχω χαμηλο αμαξι οποτε οχι με πολυ ασχημο χωματόδρομο)
Δεν με ενδιαφερουν beach bar κτλ, ειμαι οργανωμενος με ομπρέλες κτλ.

Β) ωραιο φαγητό, καφετερια με ωραια θέα

Γ) ωραιο μαγαζι ή ωραια περιοχή γενικότερα για βραδυνη βολτα/ποτο

Ευχαριστώ
Καταπληκτική παραλία που προσεγγίζεται από βατό χωματόδρομο είναι ο Ζόρκος.
Ωραίο φαγητό με θέα (αν κλείσετε αντίστοιχο τραπέζι) και φυσιολογικές τιμές βρίσκεις στο Ό, τι Καλό στο Μπατσί. Στο Μπατσί επίσης υπάρχουν διάφορα μπαράκια για ποτό με θέα, αλλά δε με ενθουσίασαν από άποψη στυλ και μουσικής. Καλό ήταν το φαγητό και στο Καραβοστάσι του Σιγάλα στο Γαύριο (άνευ θέας). Η Χώρα είναι πολύ όμορφη για βόλτες και χαλαρά ποτάκια.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Επίσης μπάνιο στον Φελλό και μετά φαγητό στον Κοσση κλασική αξία.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
ωραιο μαγαζι ή ωραια περιοχή γενικότερα για βραδυνη βολτα/ποτο

Ευχαριστώ
Το πιο ζωντανό μέρος το βράδυ είναι το Μπατσί. Περισσότερη νεολαία, μαγαζιά για ποτό και φαγητό, ωραία βόλτα δίπλα στη θάλασσα.

Η Χώρα είναι πολύ αρχοντική, έχει κόσμο όλων των ειδών, δηλαδή βλέπεις πιο συχνά ηλικιωμένα ζευγάρια, οικογένειες με παιδιά.
Έχει και νέα ζευγάρια ή παρέες, αλλά όχι τόσα όσο στο Μπατσί.

Στη Χώρα μου αρέσει πολύ το παγωτό της καφετέριας-ζαχαροπλαστείου "Ερμής". Μεγάλη ποικιλία ιδιαίτερων γεύσεων και ωραία τοποθεσία πάνω στην πλατεία με τραπεζάκια κάτω από τα δέντρα.

Το Γαύριο δεν έχει τόσες επιλογές όσες το Μπατσί, αλλά κι εκεί θα βρεις εστιατόρια, παγωτατζίδικα, μαγαζιά κλπ.

Τα άλλα μέρη του νησιού δεν νομίζω πως έχουν και ιδιαίτερη ζωή το βράδυ.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Παιδια το φαγητο στον Κοσση θαντο συνδιασω με μπανιο στο Ζορκο ή στο Φελο;
Εμάς μας είχαν πει να το συνδυάζαμε με Ζόρκο (άσχετο που εν τέλει δεν επιλέξαμε Κόσση καθώς το μενού είναι η χαρά του κρεατοφάγου). Αλλά και με Φελλό βλέπω συνδυάζεται.
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
23
Παιδια μολις εφτασα ανδρο!!!!
Μενω μπατσι, προταση για ωραια ψαρικα στο μπατσι;;; με νορμαλ τιμες αν γινεται
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Παιδια μολις εφτασα ανδρο!!!!
Μενω μπατσι, προταση για ωραια ψαρικα στο μπατσι;;; με νορμαλ τιμες αν γινεται
Στο Ό, τι Καλό φάγαμε φρέσκο ψάρι ημέρας και ήταν νόστιμο και σε πολύ καλή τιμή.
Για θαλασσινά (και όχι μόνο) μεζεδάκια κλπ δε δοκίμασα κάτι στο Μπατσί, αλλά αν δεν έχετε πρόβλημα να οδηγήσετε λίγα λεπτά, το Καραβοστάσι στο Γαύριο είναι μια καλή επιλογή.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Παιδια μολις εφτασα ανδρο!!!!
Μενω μπατσι, προταση για ωραια ψαρικα στο μπατσι;;; με νορμαλ τιμες αν γινεται
Mastello εγγυηση!!και στο Αμμος(ειναι απο τα πρωτα μαγαζια που συναντας ερχομενος απο Γαυριο)
 

Peach

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα σε ολες και όλους! Σκέφτομαι για διακοπές στην Άνδρο μέσα στον Αύγουστο (μάλλον αρχές). Που θα μου προτείνατε να μείνω δεδομένου ότι δε θα έχουμε διαθέσιμο αυτοκίνητο όλες τις μέρες αλλά μάλλον για 2-3 μέρες; Το πλάνο είναι να εξερευνησουμε το νησί με αυτοκίνητο για 2 μέρες και τις υπόλοιπες 2-3 να κάτσουμε στη βάση μας (κατάλυμα μάλλον κοινωνικού τουρισμού). Πού θα ηταν προτιμότερο να νοικιάσουμε δωμάτιο για να έχουμε κοντά μας ωραία παραλία και πολλές επιλογές για φαγητό;
οποιαδήποτε additional πληροφορία για το νησι ευπρόσδεκτη!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Καλησπέρα σε ολες και όλους! Σκέφτομαι για διακοπές στην Άνδρο μέσα στον Αύγουστο (μάλλον αρχές). Που θα μου προτείνατε να μείνω δεδομένου ότι δε θα έχουμε διαθέσιμο αυτοκίνητο όλες τις μέρες αλλά μάλλον για 2-3 μέρες; Το πλάνο είναι να εξερευνησουμε το νησί με αυτοκίνητο για 2 μέρες και τις υπόλοιπες 2-3 να κάτσουμε στη βάση μας (κατάλυμα μάλλον κοινωνικού τουρισμού). Πού θα ηταν προτιμότερο να νοικιάσουμε δωμάτιο για να έχουμε κοντά μας ωραία παραλία και πολλές επιλογές για φαγητό;
οποιαδήποτε additional πληροφορία για το νησι ευπρόσδεκτη!
Μπατσι η μονη λυση που ψαχνεις!παραλια μες τα ποδια σου και μαγαζια για φαι και ποτο!αλλα δε βολευει τοσο ως βαση για εξερευνηση του νησιου..θα προτεινα αν μπορεις να τις σπασεις τις διαμονες σου αναμεσα σε Χωρα και Μπατσι γιατι αν ξεκινας καθε μερα απο Μπατσι θα θες τουλαχιστον 30-60λεπτα οδηγηση που δε θα στο προτεινα και με τους δρομους που εχει!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom