Άραξος με ΜΜΜ;

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Ψάχνω να βρω κάποιο τρόπο για μετακίνηση από Πάτρα προς αεροδρόμιο Άραξου και το ανάποδο με λεωφορείο και δεν βγάζω άκρη. Υπάρχει λεωφορείο από ΚΤΕΛ Πάτρας και μέχρι τι ώρα το βράδυ; Υπάρχει λεωφορείο της ryanair που να συνδέει με Πάτρα; Στο site του αεροδρμείου είδα να αναφέρεται ότι υπάρχει airport bus, αλλά τί εννοεί;
Αν κανείς έχει πληροφορίες, ας βοηθήσει, παρακαλώ, γιατί και η απόπειρά μου να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με το αεροδρόμιο δεν είχε αποτέλεσμα (δεν απαντά κανείς, τουλάχιστον στα τηλ. που βρήκα). Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη;)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν το έχω ψάξει για airport bus αλλά αν κατεβείς στα κτελ λογικά θα έχουν Πάτρα-Άραξο και τα ωράρια.

Sent from my iPod touch 4G using Travel stories
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δεν το έχω ψάξει για airport bus αλλά αν κατεβείς στα κτελ λογικά θα έχουν Πάτρα-Άραξο και τα ωράρια.

Sent from my iPod touch 4G using Travel stories
Κακώς. Να το ψάξεις. Πετάει από εκεί η Ryanair :D
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Είδα το site του ΚΤΕΛ, δε με βοήθησε και τόσο, γιατί δεν αναφέρει ξεχωριστό δρομολόγιο για Άραξο, μάλλον είναι κάποα στάση σε διαδρομή για κάπου αλλού (Καλογριά ίσως;). Αποκλείεται, λοιπόν, να περνάει από αεροδρόμιο, και το να πάρω ταξί για Άραξο από Πάτρα (καμιά 40ριά χιλιόμετρα) δε λέει...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Κακώς. Να το ψάξεις. Πετάει από εκεί η Ryanair :D
Ειμαι σιγουρος οτι θα το ψαξει.
Εδω βοηθαει να βρει τα χιλιομετρα μεταξυ του Βεετσε και Ντισελντορφ
για να μην ζοριζονται οι πελατες της Ραυαν,δεν θα ενδιαφερθει για την
μετακινηση τους τωρα που ειναι κοντα στην εδρα του.;)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Πράγματι, μάλλον με το τηλέφωνο θα εξυπηρετηθώ καλύτερα. Αλλά έτσι και δεν έχουν συνδέσει το αεροδρόμιο με την Πάτρα με ΜΜΜ τώρα που πύκνωσαν οι πτήσεις με Ryanair, τί να πω...Φοβερά αντανακλαστικά. Άκου, μόνο με ταξί!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Κρατικός αερολιμένας Αράξου
Τηλέφωνα: 26930-23598, 26930-51524, 26930-51037
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στο σάιτ των κτελ δεν υπάρχουν όλα τα δρομολόγια ειδικά αυτά μέσα στο νομό. Πχ υπάρχουν αρκετά δρομολόγια για Κάτω Αχαΐα που είναι κοντά στον Άραξο.

Sent from my iPod touch 4G using Travel stories
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Παιδιά πήρα στον αερολιμένα άραξου, ΚΤΕΛ δεν υπάρχει, θέλω να πιστεύω ότι όταν αρχίσουν νη πτήσεις θα συνδεθεί, αλλιώς βλέπω να κόβονται γρήγορα τα δρομολόγια...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Στο σάιτ των κτελ δεν υπάρχουν όλα τα δρομολόγια ειδικά αυτά μέσα στο νομό. Πχ υπάρχουν αρκετά δρομολόγια για Κάτω Αχαΐα που είναι κοντά στον Άραξο.

Sent from my iPod touch 4G using Travel stories
Κι εγώ κάτι τέτοιο κατάλαβα. Άντε, το ΚΤΕΛ δε μπορούσε να αναρτήσει τοπικά δρομολόγια στη ιστοσελίδα του (!), το αεροδρόμιο δε μπορούσε να προτείνει εναλλακτικό τρόπο μετακίνησης;
Σταματάω τη γκρίνια, αύριο θα πάρω τηλέφωνο...
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Κι εγώ αυτό πιστεύω. Όταν αρχίσουν οι πτήσεις, λογικά θα συνδεθεί.Αλλιώς, δεν έχει νόημα..Εξαρτάται βέβαια κι από το πόσους επιβάτες θα έχει.Γιατί καθώς εδώ στην Πάτρα το ΚΤΕΛ είναι ιδιωτικό, κόβουν με μεγάλη ευκολία δρομολόγια και γραμμές. Έκοψαν π.χ πρόσφατα ελαφρά τη καρδία τη γραμμή που πήγαινε στο 1 δημοτικό πάρκινγκ κι αφενός εξυπηρετούσε τόσο κόσμο, αφετέρου αποσυμφόριζε και λίγο το κέντρο. Ίδωμεν λοιπόν..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom