Έκπτωση 20 ευρώ για κάθε αεροπορικό με MasterCard από τo Airtickets.

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Μπαίνεις σε Easyjet,Volotea και δεν μπαίνεις σε Ryanair για εξωτερικό αλλά μπαίνεις για εσωτερικό. Προσπαθώ να καταλάβω το μοτίβο αλλά δεν σε πιάνω.
Έλα ντε ούτε εγώ μπορώ άβυσσος η ψυχή της γυναίκας :bleh: Ενημερωτικά, ούτε για εσωτερικό έχω μπει. Ακόμα το διαπραγματεύομαι με τον εαυτό μου χαχα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Μπράβο σε όσους κατάφεραν κ την εκμεταλλεύτηκαν εγώ δε ταξιδεύω χωρίς αποσκευές ακόμα κ για 2-3 μέρες οπότε σπάνια να βρω πολύ φτηνό εισιτήριο στους προορισμούς που θέλω .
Παρε μια Cabin Max να σωθεις. Tο λεω εγω που οταν εκοψαν τη δωρεαν αποσκευη στα φτηνοτερα εισιτηρια της Aegan εκλαψα- αλλα λυση βρηκα
,
έχω περιορισμούς ημερών που μπορώ να λείψω από τη δουλειά (δηλ. κυρίως σε αργίες, τριήμερα κ καλοκαίρι που έχει ακριβά εισιτήρια) κ δε μπαίνω σε Ryanair ( για το εξωτερικό τουλάχιστον) ούτε υπό την απειλή όπλου. Δε ξέρω πως τη πήρα τόσο στραβά...
Εχω τους ιδιους περιοσρισμους, αλλα υπηρχαν καταπληκτικες τιμες εξωτερικο ακομη και το Πασχα και το καλοκαιρι που εκλεισα, δηλαδη Aegean με λιγοτερο απο 30 ευρω στη διαδρομή.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Η βαλίτσα (αυτη που λένε χειραποσκευη) δεν φτάνει για ρούχα 2-3 ημερών; Κάθε πότε αλλάζεις ρούχα;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Αυτό δεν ισχύει. Αν η αναζήτηση γίνει από το skyscanner τότε οι τιμές που δίνουν σάιτ όπως το viva, pamediakopes κλπ είναι χαμηλότερες απ' της aegean.
Ανεφερα το καπελο γιατι airtickets παντα εχει!οσο αφορα το scyscanner εγω προσωπικα το φοβαμαι,οταν οι 9 στις 10 κριτικες ειναι οτι δε κλεινουν ποτε το εισιτηριο σου και οτι ειναι απατη οι εταιριες που σου προσφερουν πολυ φθηνο εισιτηριο..δεν εχω προσωπικη αποψη,οτι εχω δει λεω απο review σε fb και google search
 
Last edited:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Η βαλίτσα (αυτη που λένε χειραποσκευη) δεν φτάνει για ρούχα 2-3 ημερών; Κάθε πότε αλλάζεις ρούχα;
Δεν είναι μόνο τα ρούχα το θέμα.. Αλλά ας μη το κάνουμε άλλο θέμα εδώ ο καθένας με το βίτσιο του είπαμε
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Ανεφερα το καπελο γιατι airtickets παντα εχει!οσο αφορα το scyscanner εγω προσωπικα το φοβαμαι,οταν οι 9 στις 10 κριτικες ειναι οτι δε κλεινουν ποτε το εισιτηριο σου και οτι ειναι απατη η εταιρια..δεν εχω προσωπικη αποψη,οτι εχω δει λεω απο review σε fb και google search
Δεν σου κλείνει κανένα εισιτήριο το skyscanner. To μόνο που κάνει είναι σύγκριση τιμών και κατόπιν σε παραπέμπει στο σάιτ που θα επιλέξεις για να κάνεις την αγορά σου. Αν κάποιο από τα σάιτ αυτά δεν είναι αξιόπιστο, αυτό είναι άλλο θέμα. Πάντως τα viva, petas και pamediakopes μια χαρά αξιόπιστα είναι.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Δεν σου κλείνει κανένα εισιτήριο το skyscanner. To μόνο που κάνει είναι σύγκριση τιμών και κατόπιν σε παραπέμπει στο σάιτ που θα επιλέξεις για να κάνεις την αγορά σου. Αν κάποιο από τα σάιτ αυτά δεν είναι αξιόπιστο, αυτό είναι άλλο θέμα. Πάντως τα viva, petas και pamediakopes μια χαρά αξιόπιστα είναι.
Ναι το ξερω!και για το petas και pamediakopes τα ιδια εχω διαβασει!αλλα γενικα σε μια προσπαθεια μου πριν 2 χρονια να κλεισω εισιτηρια για Λονδινο απο σιτε που χα βρει μεσω skyscanner,ειχα πολλα προβληματα και για να πληρωσω μεσω καρτας ειχα εξτρα χρεωσεις οποτε τα σκασα στην aegean
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Επειδη εγινε πολλη συζητηση για τα καπελα, το εισιτηριο των 19 ευρω της Aegean πωλειται απο την Air tickets στα 22,59. Με εναν κωδικο vodafone παει στα 12, 59. Διαφορετικα, οντως, δεν σuμφερει να πληρωσεις καπελο, αλλα η τιμη με κωδικο ειναι αδιανόητη (σημειωνω οπως σε αλλο thread, δωρεαν το δικαιωμα να παρεις τη χειραποσκευη, δωρεαν η επιλογη θεσης διπλα στο παιδι σου, καφες, νερο, μίλια κλπ)
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Επειδη εγινε πολλη συζητηση για τα καπελα, το εισιτηριο των 19 ευρω της Aegean πωλειται απο την Air tickets στα 22,59. Με εναν κωδικο vodafone παει στα 12, 59. Διαφορετικα, οντως, δεν σuμφερει να πληρωσεις καπελο, αλλα η τιμη με κωδικο ειναι αδιανόητη (σημειωνω οπως σε αλλο thread, δωρεαν το δικαιωμα να παρεις τη χειραποσκευη, δωρεαν η επιλογη θεσης διπλα στο παιδι σου, καφες, νερο, μίλια κλπ)
Εγινε θεμα με τα καπελα γιατι οταν ελεγαν μερικοι εδω μεσα οτι η εκπτωση ουσιαστικα ειναι 10ε αντι για 20ε μερικοι λεγανε τα δικα σους!εγω οσες φορες εχω ψαξει εισιτηριο aegean στο σιτε της airtickets παντα το καπελο της ειναι 10ε...και για πτηση alitalia,austrian επισης...ισως φταιει οτι τα ψαχνω απο αθηνα?(γιατι απο οτι καταλαβα,εσυ πρεπει να σαι θεσ/νικη)..τελος παντων αφου τελειωσε και η προσφορα,τζαμπα τα αναλυουμε,οτι πηραμε πηραμε :p
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.746
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Η βαλίτσα (αυτη που λένε χειραποσκευη) δεν φτάνει για ρούχα 2-3 ημερών; Κάθε πότε αλλάζεις ρούχα;
Εξαρτάται από την χειραποσκευη που θα αγοράσεις το πόσα ρούχα θα χωρέσει.
Εάν αγοράσεις τη σωστή, χωράει άνετα 7 διαφορετικές καλοκαιρινές εμφανίσεις & 1 ζευγάρι παπούτσια & σαγιονάρες & τα απαραίτητα αξεσουάρ!;)
Off topic το σχόλιο, αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ... Έχω κάνει λίγα 7 ήμερα με χειραποσκευή, αλλά πάντα γυρνούσα και με αφόρετα βραδινά σύνολα! :clap:
Εννοείται βέβαια ότι το πανωφόρι ήταν πάντα εκτός χειραποσκευήΣ.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Να ρωτησω, για ποιο λόγο να κλείσει κανείς από αυτή την σελίδα με το μικρό ή το μεγάλο καπέλο και όχι κατευθείαν από την αεροπορική; Δίνει κάποιο πλεονέκτημα; Κάτι άλλο;
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Παιδιά το θέμα το ξεχειλώσαμε - η προσφορά τελείωσε - πάμε γι'αλλες (προσφορές) ;)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.305
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom