Έκπτωση 20 ευρώ για κάθε αεροπορικό με MasterCard από τo Airtickets.

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Να ρωτησω κατι για οποιον γνωριζει

Εχω κλεισει μεχρι τωρα 2 ταξιδια εξωτερικου, ενα με aegean και ενα με ryanair και ενα εσωτερικου με aegean

Στου εσωτερικου καθως και στο ενα εξωτερικου (ryanair) παρελαβα κανονικα τα e-rickets απο το σαιτ τους και το booking confirmation απο την ιδια την αεροπορικη.

Στο αλλο του εξωτερικου με aegean παρελαβα μονο τα e-tickets απο την airtickets και δεν μου ηρθαν καθολου μειλ επιβεβαιωσης απο την αερπορικη. Να ανησυχησω?


Υγ: Εκλεισα Σοφια με περιπου -15€ !! Λετε να με πληρωσουν κιολας??:haha::haha::haha:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Γιατί όταν κλείνεις από γραφείο σου στέλνει επιβεβαίωση η αεροπορική;
Συνήθως στέλνουν τον κωδικό κράτησης και τον αριθμό εισιτηρίου και αυτά είναι αρκετά.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Γιατί όταν κλείνεις από γραφείο σου στέλνει επιβεβαίωση η αεροπορική;
Συνήθως στέλνουν τον κωδικό κράτησης και τον αριθμό εισιτηρίου και αυτά είναι αρκετά.
Αναφερω ξανα οτι στα δυο ταξιδια περα απο την airtickets μου εστειλε μειλ και η ιδια η αεροπορικη με το booking confirmation

Στο τριτο δεν μου εστειλαν κατι... δεν ειναι περιεργο??
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αναφερω ξανα οτι στα δυο ταξιδια περα απο την airtickets μου εστειλε μειλ και η ιδια η αεροπορικη με το booking confirmation

Στο τριτο δεν μου εστειλαν κατι... δεν ειναι περιεργο??
To περίεργο είναι που σου έστειλε mail η αεροπορική για κράτηση από το airtickets.gr, κι όχι το ανάποδο!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
To περίεργο είναι που σου έστειλε mail η αεροπορική για κράτηση από το airtickets.gr, κι όχι το ανάποδο!
Anyway οπως και να το δεις ειναι περιεργο. Πρωτη φορα κλεινω απο γραφειο!

Παρεπιπτοντως καπου μεσα στο σαιτ της airtickets ειχα δει οτι παιρνεις booking confirmation και απο την αεροπορικη οταν κανεις κρατηση. Ψαχνω να το βρω παλι... νομιζω οτι ηταν στις συχνες ερωτησεις απαντησεις..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Σε δυο κρατησεις που εκανα με την Olympic Air και μια με Ryan ηρθε επιβεβαιωση και απο την εταιρεια. Στην κράτηση με Aegean ηρθε μονο το e-ticket απο το γραφειο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Στην airtickets παντα εχει καπελο 10ε στη τιμη εισιτηριου που βλεπεις..πχ aegean αθηνα-βουκουρεστι το χε στα 122ε πηγαινε-ελα και στην airtickets 132ε...λογικο γιατι πρεπει η εταιρια να βγαλει και καποια προμηθεια,μην τα θελουμε τζαμπα!αρα σαν εκπτωση των 10ε θεωρειτε η εκπτωση με mastercard διοτι το καπελο της airtickets το γλυτωνεις αν κλεισεις απο το σιτε της εταιριας που θες να πεταξεις..αλλη μια προσφορα που χει η cosmote με aegean ειναι -30ε σε πτησεις εξωτερικου απλα αλλαζουν οι προορισμοι ανα μηνα(μιας και ειδα οτι αναφερατε και την προσφορα της vodafone)..ευχαριστουμε για την πληροφορια παντως,παω να αρχισω αναζητηση για τριπ σε Βιεννηηη :)
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Το e-ticket που στέλνει το γραφείο ξεκινάει με την εξής πρόταση "Αυτή είναι η απόδειξη του ηλεκτρονικού σας εισιτηρίου. Παρακαλούμε να το εκτυπώσετε και να το παρουσιάσετε στο check-in desk της αεροπορικής εταιρείας, μαζί με το διαβατήριο ή την ταυτότητά σας". Πιο κάτω υπάρχει ο αριθμός κράτησης της αεροπορικής, απαραίτητος για το check-in. Αν πάλι υπάρχει αμφιβολία μπαίνεις στο σάιτ της αεροπορικής και με τα στοιχεία που έστειλε το γραφείο ελέγχεις αν υπάρχει κάτι ύποπτο. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Πώς το έκανες αυτό ;;;γιατί σε ανήλικο δεν το προχωράει χωρίς ημερομηνία γέννησης ;;αναγκαστικά το ανήλικο πρέπει να συνοδεύεται από θέση ενήλικου.εγώ τουλάχιστον δεν τα κατάφερα. Και εγώ με τη λογική ότι θα έκανα εκ των υστέρων αναγκαστικά τσεκιν αγορά θέςης σκέφτηκα να τα αγοράσω μεμονωμένα,αλλά δε γίνεται στο site της airticket αγορά εισιτηρίου ανήλικου χωρίς ταυτόχρονη κράτηση.
Εκανα κράτηση ενήλικα βάζοντας άλλες ημερομηνίες γέννησης. Δεν το σκέφτηκα στην αρχή κι ήθελα να εκμεταλλευτώ στο έπακρο τη προσφορά Χ4
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πολλά ευχαριστώ στον @giannismits που με ενημέρωσε τις προάλλες για την προσφορά! Έκλεισα κι εγώ μια απόδραση στην αγαπημένη Κων/πολη! :p
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
παρακολουθω το θεμα και μονο το σουκου θα βρω χρονο, απορω αν θα προλαβω να κλεισω τιποτα, για ρωμη σκεφτομαι..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εκανα κράτηση ενήλικα βάζοντας άλλες ημερομηνίες γέννησης. Δεν το σκέφτηκα στην αρχή κι ήθελα να εκμεταλλευτώ στο έπακρο τη προσφορά Χ4
Mήπως να το δήλωνες κάτω των 2 χρόνων γιατί τότε πετάει τζάμπα μαζί σου; Τι άλλο θ' ακούσουμε δηλαδή...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom