Έκπτωση 20 ευρώ για κάθε αεροπορικό με MasterCard από τo Airtickets.

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Εκανα κράτηση ενήλικα βάζοντας άλλες ημερομηνίες γέννησης. Δεν το σκέφτηκα στην αρχή κι ήθελα να εκμεταλλευτώ στο έπακρο τη προσφορά Χ4
Αυτο στην Aegean που εχεις ανθρωπινη αντιμετωπιση στο τηλεφωνικο κεντρο μπορεις να το διορθωσεις ισχυριζομενος οτι αποφασισες μετα να παρεις μαζι το παιδι. Για τη Ραιαν μεγαλο το ρισκο που πηρες. Αγορασε θεση διπλα και κανε προσευχη.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Αυτο στην Aegean που εχεις ανθρωπινη αντιμετωπιση στο τηλεφωνικο κεντρο μπορεις να το διορθωσεις ισχυριζομενος οτι αποφασισες μετα να παρεις μαζι το παιδι. Για τη Ραιαν μεγαλο το ρισκο που πηρες. Αγορασε θεση διπλα και κανε προσευχη.
Δε ξέρω αν έχω καταλάβει επακριβώς το θέμα αλλά εγώ που πήρα τηλ στην airtickets επειδή ξέχασα να αλλάξω στη μία κράτηση την ημ/νια γέννησης και την άφησα default μου είπανε πως μπορώ να αλλάξω την ημ/νία κατα το check-in. Δε ξέρω βέβαια αν μπορείς να βάλεις ημ/νία ανηλίκου.
 
Last edited:

Sugar

Member
Μηνύματα
197
Likes
122
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Απ' άκρη σ' άκρη
Kι εμένα έτσι μου είπαν! Να τις αλλάξω στο check-in 1 μήνα πριν που θα αγοράσω συγκεκριμένες θέσεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Δε ξέρω βέβαια αν μπορείς να βάλεις ημ/νία ανηλίκου.
Το ανηλικο δεν μπορει να ταξιδεψει ασυνοδευτο. Απο εκει ξεκιναει το προβλημα. Αν βαλεις ημερομηνια ανηλικου σε μεμονωμενο εισιτηριο, θεωρειται ασυνοδευτο, και η Ryan δε δεχεται ασυνοδευτα παιδια.

Στην Aegean συνδεεται με τον συνοδο του ενηλικο ηλεκτρονικα είτε μετά τηλεφωνικά και κανεις το τσεκ ιν μαζι και παιρνεις η διαλεγεις διπλανες θεσεις. Αν δεν συνδεθουν τα δυο εισιτηρια, το παιδιι παλι θεωρειται ασυνοδευτο και υποχρεουσαι να πληρωσεις τη συνοδεια απο το πληρωμα (30 ευρω).

Αυτα που σας ειπαν ειναι επιεικως χαζομαρες για τα ανηλικα,@Sugar. Και αυτος ειναι και ο λογος που και οι δυο αεροπορικες δεν επιτρεπουν στη φορμα το κλεισιμο μεμονωμενου εισιτηριου ανηλικου, εχουν ορους για τη συνοδεια.
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Πολλά ευχαριστώ στον @giannismits που με ενημέρωσε τις προάλλες για την προσφορά! Έκλεισα κι εγώ μια απόδραση στην αγαπημένη Κων/πολη! :p
Έδρασες γρήγορα βλέπω. Χαίρομαι. Ελπίζω και η sister;)
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Τι δεν κάνω σωστά;έκλεισα έναν εισητηριο μονής διαδρομής για εμένα με 0 ευρώ και συνεχίζοντας να εκδώσω και δεύτερο μου εμφανίζει μήνυμα error..προσπάθησα 5-6 φορές αλλα τίποτα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Πάντως έχω μια απορία. Εκτός από το αεροπορικό, ένα ταξίδι 2-3-4 ημερών στο εξωτερικό έχει ένα σωρό έξοδα: Ξενοδοχεία, μετακινήσεις, φαγητά, μουσεία κλπ. Συνήθως, τα €20.00 της προσφοράς δε θα είναι ούτε το 10% του κόστους. Είναι για σας τόσο ισχυρή παρακίνηση για να κλείσετε ένα ταξίδι που αλλιώς δε θα το κλείνατε;
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Πάντως έχω μια απορία. Εκτός από το αεροπορικό, ένα ταξίδι 2-3-4 ημερών στο εξωτερικό έχει ένα σωρό έξοδα: Ξενοδοχεία, μετακινήσεις, φαγητά, μουσεία κλπ. Συνήθως, τα €20.00 της προσφοράς δε θα είναι ούτε το 10% του κόστους. Είναι για σας τόσο ισχυρή παρακίνηση για να κλείσετε ένα ταξίδι που αλλιώς δε θα το κλείνατε;
Όχι.προσωπικα ειχα ήδη σκοπό να πραγματοποιήσω το συγκεκριμένο ταξίδι και ήμουν σε διαδικασία εύρεσης αεροπορικών, αφού υπάρχει αυτή η προσφορά γιατί να μην την εκμεταλλευτώ;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Τι δεν κάνω σωστά;έκλεισα έναν εισητηριο μονής διαδρομής για εμένα με 0 ευρώ και συνεχίζοντας να εκδώσω και δεύτερο μου εμφανίζει μήνυμα error..προσπάθησα 5-6 φορές αλλα τίποτα.
Μηπως ειναι εκπτωση ανα καρτα?αν προσπαθησεις με αλλη καρτα mastercard,μηπως φαινετε οτι η δικια σου καρτα ηδη χρησιμοποιηθηκε για την εκπτωση σ ενα εισητιριο
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
τα €20.00 της προσφοράς δε θα είναι ούτε το 10% του κόστους.
Τι λές τώρα... Μια μερίδα καλαμαράκια τηγανητά στη Βενετία, είναι ισχυρό μπόνους για να βαρύνει την πλάστιγγα και ν' αποφασίσεις! :haha:
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Μηπως ειναι εκπτωση ανα καρτα?αν προσπαθησεις με αλλη καρτα mastercard,μηπως φαινετε οτι η δικια σου καρτα ηδη χρησιμοποιηθηκε για την εκπτωση σ ενα εισητιριο
Οκ το έκλεισα απλα ήθελε αρκετές φορές να προσπαθήσω.σε ευχαριστω
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom