Ryanair Έξτρα χρέωση Ryanair

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Υπάρχουν πρακτορεία στη Θεσσαλονίκη που αναλαμβάνουν να σου κλείσουν εισιτήρια μια αυτή την εταιρία.
Νομίζω ότι αυτά τα πρακτορεία αναλαμβάνουν να σου κλείσουν την πτήση, επείδη δεν έχεις ή δε θέλεις να βάλεις την κάρτα σου. Μου έχει τύχει σε πρακτορείο να μου πουν ότι αν θέλω να κλείσω αεροπορικά low cost μπορώ να κλείσω από αυτούς και να τους καταβάλλω κάποιο αντίτιμο για τη διαδικασία (μικρό, νομίζω 5 ευρώ; ) Αλλά ισχύει ΜΟΝΟ για το εισιτήριο, όχι για να σου πουλήσει πακέτο το πρακτορείο.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
καταβάλλω κάποιο αντίτιμο για τη διαδικασία (μικρό, νομίζω 5 ευρώ; ) Αλλά ισχύει ΜΟΝΟ για το εισιτήριο, όχι για να σου πουλήσει πακέτο το πρακτορείο.
λογικά αυτοί θα έχουν Pre Paid mastercard (για να μην πληρώνουν το χαράτσι της Ryanair), Pre Paid Visa (Electron) για την Εasyjet κι από εκεί έχουν κέρδος 5 ευρώ, για μια απλή κάρτα.

Το κάνω αυτό 2 χρόνια τώρα στην εστία μου, που πουλάω εισιτήρια σε άλλα άτομα προς 2 ευρώ το εισιτήριο ;)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
λογικά αυτοί θα έχουν Pre Paid mastercard (για να μην πληρώνουν το χαράτσι της Ryanair), Pre Paid Visa (Electron) για την Εasyjet κι από εκεί έχουν κέρδος 5 ευρώ, για μια απλή κάρτα.

Το κάνω αυτό 2 χρόνια τώρα στην εστία μου, που πουλάω εισιτήρια σε άλλα άτομα προς 2 ευρώ το εισιτήριο ;)
Ναι ακριβώς. Μόνο την εξυπηρέτηση κάνουν, δεν έχει σχέση το ότι έχουν ταξιδιωτικό γραφείο.

Παρεπιπτόντως έβγαλα prepaid mastercard και είμαι πολύ χαρούμενη που δεν πληρώνω πια τα έξτρα!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ναι ακριβώς. Μόνο την εξυπηρέτηση κάνουν, δεν έχει σχέση το ότι έχουν ταξιδιωτικό γραφείο.

Παρεπιπτόντως έβγαλα prepaid mastercard και είμαι πολύ χαρούμενη που δεν πληρώνω πια τα έξτρα!
πάντα τα 6/10 ευρώ είναι κάμποσα, αλλά τώρα με την κάρτα Passport Ryanair, θα έχουμε παρατράγουδα. Πχ την δικιά μου pre paid (από την αγγλία) δε την δέχεται, μιας κι στην Αγγλία υπάρχει η Passport Ryanair, όπως αν θέλω να πάρω o/w ticket από οποιοδήποτε αεροδρόμιο της Αγγλίας/Ιταλίας/Ισπανίας κι πάω να πληρώσω πχ με ελληνική κάρτα prepaid mastercard, θα με βάλει να πληρώσω το χαράτσι, μιας κι οι χώρες αυτές έχουν την Passport Ryanair
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Συγγνωμη κιολας αλλα επειδη πρωτη φορα θα κλεισω με Ryanair εισητηρια τι ειναι αυτο το χαρατσι??Δεν το εχω ματακουσει!(ασχετη)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Συγγνωμη κιολας αλλα επειδη πρωτη φορα θα κλεισω με Ryanair εισητηρια τι ειναι αυτο το χαρατσι??Δεν το εχω ματακουσει!(ασχετη)
για κάθε εισιτήριο που αγοράζεις, θα πρέπει να πληρώσεις 6 ευρώ για το κάθε εισιτήριο κι διαδρομή. Δλδ 12 ευρώ θα πληρώσεις για ένα εισιτήριο στην διαδρομή Salonika - London - Salonika.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Συγγνωμη κιολας αλλα επειδη πρωτη φορα θα κλεισω με Ryanair εισητηρια τι ειναι αυτο το χαρατσι??Δεν το εχω ματακουσει!(ασχετη)
MariaORF λέμε για μια έξτρα χρέωση 6 ευρώ ανά σκέλος ταξιδίου (σύνολο 12 ευρώ σε διαδρομή πήγαινε έλα) ανά άτομο η οποία προστίθεται στο ποσό που βλέπεις αν πληρώσεις με οποιοδήποτε άλλο τρόπο πλη της prepair mastercard. Δεν είναι κρυφή χρέωση, στη δείχνει μόλις πας στο επόμενο βήμα (πριν πληρώσεις).
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Ναι, πηγαν. Μηπως να ζητησουν κ συγνωμη; κατα τη γνωμη σας, ποιος φταιει, ποιος πρεπει να λογοδοτησει;
Φυσικά και τους εξαπάτησε.Δεν τίθεται θέμα.Αλλά και αυτοί βλέποντας διάφορα περίεργα(σπίτι,χωρίς αποδείξεις,ένας υπολογιστής κτλ) δεν "ξύπνησαν"??

Φαντάζομαι οτι θά πρόκειται για νέα παιδιά και όχι για τίποτα μεγάλους.Καθόλου υποψιασμένοι??Τόσο μεγάλη είναι η "κάψα" γιά εξασφάλιση εισιτηρίου που φοράνε παρωπίδες??Γιατί το εισιτήριο ήταν το "δόλωμα".
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
MariaORF λέμε για μια έξτρα χρέωση 6 ευρώ ανά σκέλος ταξιδίου (σύνολο 12 ευρώ σε διαδρομή πήγαινε έλα) ανά άτομο η οποία προστίθεται στο ποσό που βλέπεις αν πληρώσεις με οποιοδήποτε άλλο τρόπο πλη της prepair mastercard. Δεν είναι κρυφή χρέωση, στη δείχνει μόλις πας στο επόμενο βήμα (πριν πληρώσεις).

Μου εβγαζε κατι παραπανω αλλα δεν μπορουσα να καταλαβω τι ειναι!! Anyway ευχαριστω για την επεξηγηση την επομενη φορα θα ξερω!:)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Παρεπιπτόντως έβγαλα prepaid mastercard και είμαι πολύ χαρούμενη που δεν πληρώνω πια τα έξτρα!
Εγώ έβγαλα Prepaid στην Πειραιώς, αλλά τώρα διαβάζω ότι πρέπει να ειναι΄και Μάστερ. Ποια γράπεζα βγάζει και τα δύο σε ένα?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Καμία. Αλλο κυβέρνηση συνεργασιας και άλλο κάρτες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.789
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom